Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van olyan kisemlős, ami nem...

Van olyan kisemlős, ami nem irdatlan büdös?

Figyelt kérdés
Mindegy mi, csak ne legyen büdös. A kígyómnak régen vettem élő egeret, de olyan büdös volt egy nap után, hogy nem tudtam aludni. A hörcsögnek szintén elég erős szaga van, de az megszokható. Nagyon szeretnék valami szőrmókot, de nem szeretném, hogy büdös legyen. (Nem a kígyónak akarom adni)

2019. jún. 3. 22:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

A hörcsög nem büdös. Ha jól tartod és egészséges akkor nem az.

Egérnél, degunál, csincsillánál ugyanez

2019. jún. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az egéren mit tudtam elrontani, hogy olyan büdös volt?
2019. jún. 3. 22:13
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, nem tudom mivel etetted, mekkora helye volt, milyen típusú alom volt alatta és hogy hogy takarítottad (ha túl sokszor takarítod az is ugyanolyan rossz, mintha túl ritkán takarítanád, mert bestresszel hogy már megint eltűnt a szaga, nem találja a helyét és méginkább jelölni fog)
2019. jún. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Magkeveréket adtam nekik, forgács volt az alom, és egy 60x40 vagy 60x30 as terráriumban voltak négyen. Egyszer tisztítottam, mert 10 nap alatt elfogytak. Azóta sem veszek élő egeret...
2019. jún. 3. 22:20
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
4 egér elég sokat pisil. Egyszer takarítani a kis helyet... Nálam egy törpehörcsög 80*50 cm alapterületű helyen van. Csincsillahomokba pisil. Abból pár naponta kiveszem a pisis részt. Így az alom teljesen tiszta marad. Nem is cseréltem hónapok óta. Mivel nem változik az alom, érzi rajta a saját szagát, és ahogy más válaszoló is írta, nem jelöl eszeveszett módon.
2019. jún. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
A jól tartott kisemlősök nem büdösek. (1 hörim volt)
2019. jún. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tengeri malac se büdös. Meg a törpenyúl se. Ha tisztán tartják persze. Anélkül minden állat büdös, mert az ürüléke semminek se jószagú.
2019. jún. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi egeret ekkora helyen kétnaponta kellet colna takarítani.

Rendszeres takarítással egyik állat sem büdös.

2019. jún. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom, a hörcsög almának sem volt olyan orrfacsaró szaga. Na mindegy. De ha nincs különbség szagok közt, csak a takarítás a lényeg, akkor degukat veszek 😊
2019. jún. 4. 07:50
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni ízléstől is függ. Akármilyen jól tartod, minden kisállatnak van egy alap szaga, ami az érzékeny orrúakat zavarhatja. Nem olyan büdös, hogy kiájulsz a lakásból, de nem állítanám, hogy egyáltalán nem lehet érezni. Megfelelő tartással (alom, etetés, takarítás) lehet csökkenteni, de egyik sem szagtalan.


Ha nagyon zavarnak a szagok, olyan kisállatot válassz, ami szobatiszta, mert így a wc-t minden nap tudod tisztítani, és az állatot sem fogja zavarni, hogy mindent kicserélsz alatta.

És ha teheted, figyelj az egyéni különbségekre is. Engem pl. a deguk és hörcsögök alap szaga jobban zavar, mint a nyuszié. De van olyan ismerősöm, akit a (tisztán tartott) nyuszim szaga zavar. Idővel hozzá lehet szokni bármelyikhez.

2019. jún. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!