Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet beindítani a...

Hogyan lehet beindítani a tejtermelést egy nem ellő egérnél?

Figyelt kérdés

Ismerőseink tenyésztettek egereket, de most csak hobbiból vannak, és kaptak egy árván maradt almot. Tápszerük van, de egy ideig nem lesz a szoptatásra megfelelő eszköz náluk, így csak ez a lehetőség maradt. Hallásból ismejük, hogy volt már rá példa, hogy beindult egy két (addig még nem ellett) nőstény teje, de a pontos szükségletei nélkül ez nem sikerül.

Milyen ételt kell neki (a leendő anyának) adni, vagy csak tegyük oda a kicsit? A nőstény nem bántja, szeretgeti de a tej még kérdéses...



#egér #tejtermelés #árva állat
2019. jún. 15. 21:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha vemhesség nélkül van teje egy nősténynek, legyen szó bármilyen fajról, az nem normális, álvemhességnek hívják, és kezelést igényel. Ilyenkor teljesen felborul a hormonháztartás. Egyébként tápszerezéshez nem kell semmilyen nagy eszköz, a sarki állatorvos ad kb 200 Ft-ért sárga vénakanült és 1 ml-s fecsit, azzal lehet etetni.
2019. jún. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de én arra gondoltam hogy egy nőstény egér magához vette az árván maradt babákat, és a teje is elkezdett termelődni. Az eset már megoldódott, csak nem voltam benne biztos, hogy egyértelműen írtam...
2019. jún. 19. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!