Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyulamnak melyik tápo...

Törpenyulamnak melyik tápo (ka) t vegyem ezek közül?

Figyelt kérdés

Versele Laga Nature Cuni (Itt mi a különbség a sima és a zöld zacskós közt?)

Versele Laga Crispy müzli

Vilmie törpenyulaknak

Vitakraft (Premium) Menü

Panzi Nyúl és Törpenyúl


2019. jún. 23. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb a Versele Laga Cuni Complete. A többi bár olcsóbb, tápanyag tartalomban nem éri utol.

Ha muszáj ezek közül választani, akkor a Nature Cuni. A többi legfeljebb nasiként adható alkalmanként, de nem ezekre van szüksége a nyuszinak. Magvakat, gabonaszemeket egyáltalán nem kellene ennie. Ha sajnálod a pénzt egy minőségi tápra, akkor az is jobb, ha egyáltalán nem veszel neki tápot, de szotyolát, kukoricát, stb. ne adj neki!

2019. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Versele Laga cuni complete, ebből van junior, adult és sensitive változat is.

Ez: [link]

Illetve még van 1-2 jó, de ez tökéletesen megfelel.


A többi egy zacskó szemét, nem nyúlnak való.

Pelletált, magas rosttartalmú táp kell, semmi színes, magvakat, puffasztott izéket tartalmazó, azok nagyon nem jók.

2019. jún. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Illetve van még 1-2 jó" Azt leírnád nekem, légyszi?

Sajnos a nyuszim a sima 1xű pelletált tápokat nem eszi meg. Egyszer nem volt lehetőségem mást venni, egy kis zacskó vegyes magvas, ilyet vettem, már nem tudom mi volt, csak azt hogy sokféle volt benne, nem a sima granulátumos. Azóta nem eszi meg, hiába van előtte napokig, vagy adok reggel-este frisset, nem kell neki, csak nyafog a másikért. Ezeket találtam ilyen vegyes szemcsésben, de ha tudtok mást, ami jó minőségű, de ilyen mindenféle, akkor megköszönném.

2019. jún. 23. 15:52
 4/9 anonim ***** válasza:

hátha most normálisan sikerül linkelni


Ezt a kettőt ismerem még, amit jónak tartanak:


[link]


[link]


(A beaphar nature és az oxbow essentials nyúltápja.)

2019. jún. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha a jó minőségű tápot nem eszi meg, akkor se adj neki rosszat. Nem létszükséglet a nyuszinak, hogy tápot kapjon. Legyen előtte széna mindig, és ha teheted, adj neki néha tiszta helyről szedett fűszereket, gyógynövényeket, gazt, friss füvet. Ha szeretnél, emellett néha kaphat 1-2 kocka zöldséget vagy gyümölcsöt, de ne ez helyettesítse a tápot!


Ezek a színes, szagos granulátok, magvak és hasonlók többet ártanak, mint használnak. Csak azért ne vedd meg neki, hogy legyen előtte táp, mert nem kötelező adni neki.

2019. jún. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De kell neki, úgy tudom a tápban vannak bizonyos anyagok, amit sima szénaevéssel, zöldségekkel nem fedez. Nem tudok neki minden olyan anyagot összeszedni, amire szüksége van, nem véletlenül vannak nyulaknak készített tápok.

Nem akarok rosszat adni, a lehető legjobbat a vegyesek közül.

2019. jún. 24. 07:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos vegyesek mözül nincsen lehető legjobb. Hisz azért vegyes mert benne van minden sz@r.


Próbáld meg azt hogy a versele laga cuni complete tápból készíts sütit neki. Garantáltan megfogja enni. Sok gazdi így vette rá a nyuszit ennek a fajta tápnak az evésére.

Sütibe:

összetört táp, széna törmelék, reszelt alma, répa meg ami van otthon fűszernövény és ezt banánnal szoktam összegyúrni. Berakom a sütőbe hogy kiszáradjon utána napig állni hagyom hogy teljesen kiszáradjon. Kemény, büdös és ronda kekszek lesznek belőlük, de ölni tudnának érte.

Akár turmixba is bedobhatod ugy kevésbé undi.

2019. jún. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jól van, megpróbálom, köszi, ez tetszik:)

Találtam még, esetleg ezek közül vmelyik? (Egyébként én sokáig a granulátumostól féltem, mert abba bármit beledarálhatnak, míg a vegyesben látom mi van.)

Kiki Excellent Max Menü

Puur Rabbit

2019. jún. 24. 16:19
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a kettő közül egyikse.

Gabonát nem ehetnek a nyuszik és mindkettőben van.


Nem darálhatnak bele bármit a granulátumosba mert kötelező annak benne lennie ami a csomagolásra van írva.

2019. jún. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!