Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Pár napja nagyon rossz a...

Pár napja nagyon rossz a nyuszim, pedig azelőtt egy kisangyal volt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egész nap rosszalkodik, nekifutásból felugrik és a lábamba harap, mindent megrág, rúg, karmol. Az asztalra felugrott és az összes gyümölcsöt megrágta. De annyira cuki :) A székről lerágta a huzatot. Rombol mindent, közben néz rám és ha megyek felé akkor elszalad, tehát szerintem tudja, hogy rosszat csinál. Sose bántottam pedig. Táp és széna mindig van előtte. Soha nincs bezárva, okos és teljesen szobatiszta. Miért rombol most ennyire vajon? Mitől lett hirtelen "rossznyuszi"? Majdnem 5 hónapos. Lehet kezd ivarérett lenni? Mikortól lehet ivartalanítani? Attól megváltozik a nyuszika természete is?
2019. jún. 24. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ivaros. Az én nyuszim nem zavarodott meg,hanem csak játékosabb lett. Most 9 éves és olyan kb 3 éves korára lenyugodott. Le kell foglalni. Állatorvosi assziszetns vagyok, a nyuszikat elég rizikós altatni a műtéthez. Ha nagyon akarod,akkor csak kisállatokra specializálódott klinikára vidd be.
2019. jún. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ivarérett lett. Egy kicsit érdemes lehet várni, hátha lenyugszik. Azt hiszem, olyan 7-8 hónapos korától lehet amúgy is műteni, de ennek utána kell kérdezni. Az enyém bak, nincs ivartalanítva, nagyon nyugodt nyuszi. De inkább az ivartalanítást javaslom ettől függetlenül. Nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lesz, ha nem kínozzák a hormonok.

Mindenképp keress egzotikus állatorvost, mert tényleg vannak kockázatok nyuszi altatásakor(is). Neten rákeresel, hogy nyulas/nyuszis orvosok, lesz javaslat bőven. Kizárólag olyan helyre vidd, ahol gázzal altatnak, és valamelyik listán ajánlottként szerepel.

2019. jún. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!