Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Idősebb tengerimalac meg tud...

Idősebb tengerimalac meg tud szokni egy másikat?

Figyelt kérdés
4 év körüli a tengerimalacom (fiú). Tudom, társas lények, és elpusztult a társa (szinten fiú) pár hete. Meg tud szokni egy újat?
2019. jún. 30. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:
18%

Persze. Fiatal fiút válassz mellé, így egyértelmű a rangsor és könnyebben megszokják egymást. Fontos, hogy fokozatosan szoktasd össze őket, és a kisebb vitáktól ne ijedj meg! Hagyd, hogy lejátsszák egymás között. Ha a Malacmentéstől fogadsz örökbe, tudnak neked ajánlani kevésbé domináns, alkalmazkodóbb malackát, és van náluk próbatársítás is, tehát előre kipróbálhatod, hogy elfogadják-e egymást.


A másik lehetőség, hogy ivartalanítod és lányt választasz mellé. Itt szinte biztos a siker, de a műtétnek van egy kis kockázata, és a gyógyulás sem mindig zökkenőmentes. Ez inkább akkor ajánlott, ha mindenképpen lány malacot szeretnél mellé, vagy kettőnél többet tartanál együtt.

2019. jún. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megtud szokni egy új társat.


Ugyan ilyen helyzetben voltam mint te annyi különbséggel,hogy nekem 5 éves a fiú.

Tegnap hoztam mellé egy 4 hetes kis fiút és nem bántotta.Egy kicsit kergetőztek,de 5 perc múlva már együtt ettek,aludtak.

Sokkal jobban érzi magát és nagyon vidám.


Nekünk nem kellett összeszoktatni már nagyon magányos volt a nagy ezért hamar elfogadta.Viszont nálatok ha egy kicsit verekedni fognak hagyd rájuk majd ők rendezik.


Tegyél be nekik kaját és majd közösen fognak enni hamar egymásra találnak majd.

2019. jún. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Korábban az elpusztult társa volt a domináns, úgy látom, mintha jobban lenne azóta egyedül, de hosszú távon nem szeretném, ha magányos maradna.

Köszönöm a válaszokat!

2019. jún. 30. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!