Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszik mennyire nevelhetőek...

A nyuszik mennyire nevelhetőek meg?

Figyelt kérdés
Nem úgy értem mint a kutyusokat hogy fekszik meg ül stb. hanem hogy ha pici korától foglalkozunk vele el lehet érni hogy ne rágjon meg dolgokat, szobatiszta legyen, hallgasson a nevére és sétálni szépen lehessen vele?

2019. júl. 9. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Semennyire!
2019. júl. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Mivel rágcsálóról beszélünk, elengedhetetlen hogy ne rágjon. Először nyúl biztossá kell tenni a lakást. Erre nem tanítható meg, rágni fogja a kábeleket, ha megakarja rágni. De ha van olyan amit rághat, a kábelekhez és a fabútorokhoz később ér el.


A szobatisztaság egyszerű. Az elején össze-vissza fog potyogtatni, a székletét meg kell fogni lapáttal vagy bármivel, és arra a helyre rakni ahova akarod hogy menjen üríteni. Ezt pár alkalommal megismétled és kész is. Szobatiszta a nyuszi.


A névre és a sétálásra sajnos nem tudok tippet adni. Az enyém magától megjegyezte a nevét, ha szólítom egyből felkapja a fejét, csak lusta odajönni :D

2019. júl. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A nyúl nem rágcsáló, hanem kisemlős.

Szobatisztaság egyszerű. Ketrecbe nem kell semmi csak egy wc abba fapellett és az elején a bogyókat bele kell dobálni és a pisit felitatni és szintén bele. Egy hét után megszokja. A bogyók 80%-a fog a klotyóba menni. Ez a normális.

A nevére nem mindegyik nyuszi hallgat de van rá esély.

A sétálás az nem úgy megy mint a kutyáknál. A nyuszi szalad a gazdinak meg követnie kell. Összevissza rohangásznak. Ezt nem lehet megtanítani nekik. A póráz csak arra van hogy folyamatosan "fogva" legyen.


Kereskedésből semmi képp se vegyetek nyuszit. Tenyésztőtől szabad csak venni hogy egészséges legyen és 10+ évig veletek legyen. Ha tenyésztőtől veszitek akkor kézhez szokott és szobatiszta nyuszit kaptok.

2019. júl. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3-as vagyok.

A rágást elfelejtettem.

A kábeleket minden nyuszi elrágja. Ezeket elkell dugni. A bútorokat is rágja némelyik de sok nyuszi nem rágja.

Viszont amelyik nyuszi falat bont, rág és a tapétát is lecibálja. Ez nyuszi függő.

2019. júl. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A kábelek rágása szinte kikerülhetetlen, azokat mindenképp kábelvédőbe kell húzni. Ugyanúgy a szobanövényeket is elérhetetlen helyre kell rakni. Tapéta sem túl szerencsés. A többi vérmérséklettől, természettől is függ, az enyém például egyetlen egy dolgot rág, a függöny alját (csak kicsit látszik), de azon kívül semmit nem tett tönkre soha. Viszont ez nem nevelés kérdése, ha rászólsz, elzavarod, esetleg hat egy darabig, de ugyanúgy bepróbálkozik. Szóval arra kell felkészülni, hogy rághat, és erről nem tudod leszoktatni.


Szobatisztaságra viszonylag könnyen rászoknak.


A nevét sok nyuszi ismeri, az enyém is odafigyel, meg odajön ha hívom, erre különösebben nem tanítottam. Mondjuk ha mondod a nevét, hívogatod, és majd jutalmazod közben, az biztos segít.


Sétáltatásról megoszlanak a vélemények, van amelyik nyuszi állítólag jól viseli, szerintem felesleges ezzel kínozni, zsákmányállat, könnyen megriadhat, rosszul ugrik, és mondjuk eltörik a gerince...vagy valami nagy ijedtség éri odakint, abba bele is pusztulhat.



Egyébként ha sokat foglalkozol vele, sok dolgot megtanulhat, pl.lehet vele "játszani" bizonyos szinten (kergetőzés, "labdázás"), odajön, ha hívod, bemegy a helyére ha kaja van, ilyenek. De ez erősen a természetétől függ, minden nyúl más. Semmiképp nem szabad tőle olyan engedelmességet elvárni, mint egy kutyától, de kisemlőshöz képest szerintem kimondottan okosak.

2019. júl. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!