Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan kell helyesen összeszok...

Hogyan kell helyesen összeszoktatni 2 hím tengerimalacot?

Figyelt kérdés
Az egyik (ami már meg van) egy 6 hónapos hím malacka. Holnap kap egy pajtit :D (5 hetes hímet), hallottam már ezt-azt, de nem tudom pontosan hogy kell, és azt szeretném, ha a 2 malacka a lehető legjobban kijönnének egymással. Tapasztalatokat is írjatok pls. A válaszokat előre is köszönöm :)

2019. júl. 22. 13:25
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
A tengeri malac magányos állat nekem is volt 2 de Guszti(az egyik) megölte Artúrt(a másikat) nem tűrik meg egymást
2019. aug. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Hülyeség, hogy a tengerimalac magányos állat. Mindig kell neki egy pajti akivel szórakozhat különben magányos lesz és csak gubbasztani fog.

Mindkettőjük számára semleges terepen kell lennie az első találkozásnak, ott három-négy órán át hadd ismerkedjenek és ha nem bántják akkor és ott egymást később sem lesz baj. Nem árt ha jól kitakarítod a ketrecüket mielőtt először beteszed őket, hogy ne legyen ott egyikőjük szaga sem, mert akkor az új feszéjezetten fogja érezni magát. Fontos hogy ne szedd szét őket ha csak az egyik berreg vagy hasonló, az természetes. Csak akkor válaszd szét őket ha verekednek, vagy ha nem is látod hogy tépnék egymást, de valamelyiken sérülést találsz. Bár szerintem a fél év korkülönbség miatt eleve az idősebb lesz a domináns, így nem hiszem hogy nagy probléma lehet. De ha mégis, akkor nagyon jó megoldás a ketrec közepébe helyezett rács amitől nem tudnak egymásnak esni de mégis ott vannak egymásnak, nincsenek egyedül. Nekem ez a módszer bevált és jól megvannak egymás mellett.

Szerintem a kicsit mindenképp vidd el állatorvoshoz mert amit akár a tenyésztő is mond róla hogy fiú, nem biztos hogy úgy van és könnyedén megeshet hogy becsúszik egy váratlan alom. (Azért éri meg jobban állatorvos által megvizsgáltatni, mert egy ilyen általános vizsgálat általában ingyenes és legalább egy szakértő vizsgálja meg.)

2019. aug. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!