Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsi gyereknek milyen figyelm...

Kicsi gyereknek milyen figyelmeztető táblát tennétek ki?

Figyelt kérdés

Van egy kuvaszom, a szomszéd felé drótkerítés van, a szomszéd kislány viszont szeret odajönni a kerítéshez az én gyerekemmel diskurálni. Mikor ott vagyok, nincs semmi gond, de volt már, hogy a kutya odarohant és megugatta, mikor lógott a kerítésen, volt nagy ijedtség. Meg némi vita.

Most arra a részre, ahova oda szokott jönni, raktunk fűzfafonatot, de gondoltam, tennék a kerítésre egy "harapós kutya" táblát is, valami kisgyerekre szabott, nem ijesztő, inkább vicces kivitelben. (Már csak azért is, hogy megtanulja, hogy kutyás kerítésen nem nyúlkálunk át, ha már az anyja nem hajlandó megtanítani neki.)

Van ötletetek, hogy lehet ezt egyértelművé tenni egy 3 éves számára rajzban?


2019. júl. 24. 11:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%

Olyan kerítést kell csinálni, amin nem tud a szomszéd gyerek átnyúlni és fent sem tudja átdugni a kezét.

Hidd el, ha megharapja, akkor is ugyanúgy a te felelősséged lesz, ha van kirakva cuki tábla, ha nincs.

2019. júl. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
51%

3 éves nem fog táblákat nézegetni. Csináld meg a kerítést teljesen zártra. Ha a két kislány beszélgetni akar, menjen át egyik a másikhoz .

Vagy amíg a gyereked kint van, a kuvaszt máshova elzárod.

Vagy a kuvaszodat megtanítod, nem rohanhat a kerítéshez, amikor a szomszéd gyerek ott van a másik oldalon.

2019. júl. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

A kerítést mi építettük még a gyerekek születése előtt. Nagyon hosszú, egy vagyon lenne átláthatatlanná tenni.

Az én kisgyerekemmel a kuvasz nagyon aranyos, kedves, türelmes, szóval nem egy elhanyagolt szociopata, de a területét keményen őrzi az idegenektől. És igen, neki a szomszéd is idegen. Ha ott vagyok, egy hangja sincs a szomszédokra, békésen elheveredik.

Többször kértem már őket, hogy ha nem vagyok ott, ne nyúlkáljanak át a kerítésen (szerintem ez amúgy alap lenne, akár van kutya, akár nincs), de az anyja egyszerűen nem hajlandó rászólni a gyerekre.

Most ez a fűzfafonat talán jó lesz, de azért nem bánnám, ha a gyerek is tanulgatná, hogy vannak az életben szabályok.

2019. júl. 24. 11:45
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Szólj a szomszédoknak, hogy neveljék meg a gyereket. Te csináltál kerítést, innentől kezdve neki kéne vigyázni vagy új kerítést építeni, ahol a gyerek keze nem fér át.

A tábla hiába, nem fogja nézegetni.

2019. júl. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

#2, miért a kutyát kéne elzárni? Meg a gazdának új kerítést építeni?

Ő kertje, ha benyúlkál valaki, még ő a hibás?

2019. júl. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%

Ha az anyja ilyen idióta, akkor próbálj a gyerek értelmére hatni valahogy, bár lehet genetikus náluk az értelmetlenség.

Nem kell finomkodni, nem baj ha ráijesztesz, mert ha nem, akkor sajnos az 1-nek van igaza, ti lesztek számonkérve, de még a kutya életébe is kerülhet.

2019. júl. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
28%

Ha megharapja a gyereket, akkor is Te leszel a felelős, ha a gyerek nyúlt be a kerítésen. Egy 3 éves gyerektől pedig nem várhatod el, hogy figyelembe vegyen egy tiltó táblát, vagy egy pillanatra se feledkezzen meg a szigorú szabályról, hogy nem érhet a kerítéshez.

Tehát a kutyát kell lenevelned arról, hogy a szomszédokat, különösen a kisgyereket, idegennek tekintse és ugassa, főleg, hogy támadja.

Valamint a kisgyerek magasságában be kell fedned egy sűrűbb hálóval a kerítést, amin a gyerek nem tud átnyúlni.

Nekem is be kellett fednem a kapunkat ilyennel, mert nálunk a német juhászom harapott oda, ha valaki a kapuhoz ért vagy benyúlt rajta. De a gyerekeim barátját, egy kisgyereket, simán beengedett, aki pedig egyedül jött be, mégpedig este, mégpedig úgy, hogy a még a biciklijét is betolta a kapun. Meg lehet tanítani a kutyát, hogy gyerekre semmiképpen ne támadjon.

2019. júl. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek szüleivel kell beszélni, mert ez nevelés kérdése. Megcsinálod a nádfonatot + egy rajzos táblát kis kiteszel. A két csemete pedig járjon át egymáshoz játszani, mert egy 3 éves nem tud különbséget tenni, hogy miért szabad odamenni a kerítéshez, máskor meg miért nem. Jah és arra figyelj, hogy a te gyerkőcöd se csalogassa oda. Kész, legyen letiltva mindenki a kerítésről, az a legjobb megoldás, a játékot meg oldjátok meg másképp.
2019. júl. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
6%
Sosem értettem meg, hogy miért jó az embereknek, hogy van egy embert nem szerető ugatógép az udvaron, aki még tele is szarja. A kutya mindig olyan, ahogy nevelik, ha le se szarják, akkor egy neveletlen dög lesz belőle. Zárd be valahova, vagy kösd meg.
2019. júl. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%
Utolso.. Nagyon remelem hogy nincs kutyad es soha nem is lesz!
2019. júl. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!