Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kezdjük el az agilityt,...

Mikor kezdjük el az agilityt, futást és hogyan?

Figyelt kérdés

Agilityzni szeretnénk majd a kutyámmal jelenleg 3 hónapos vizsla keverék.

Futni is szeretnék vele elmenni ő futna velem egész nap de ha kell kanapé kutya is tud lenni.

Szoktam vele itthon és az utcába is futni de még csak nagyon rövid távokat.


Mennyi távot futhatok vele még ilyen pici?

Mikor emeljem a távot?


Az agilityt mikortól ajánlott elkezdeni?

És mit tanítsak neki először?

Először csak az ugrás részét akarom neki megtanitani hogy akkor ugorjon ha azt mondom hopp illetve hogy melyik irányból mutatom neki.

Később rendes pályán fogunk gyakorolni mert akár verseny szinten is mennék vele ha ügyes lesz.


A többi kutyámnak van itthon egy házilag készített pálya eleinte nézte őket aztán elkezdted őket utánozni és ugrott velük de nem engedtem neki nehogy baja legyen belőle.

Ők kistestűek tehát nem volt nagy az ugró akadály kB 20-30 centis volt.


Még nem igazán tudom hogy hogyan kell ezt tanítani neki ezért is fogunk szakember segítségét kérni későbbiekben a kutyasuliba mivel a többi kutyámmal ezt csak hobbi szinten csinálom ők azért nem olyan aktívak mint pl egy border collie.


Egyébként neki a marmagasága már most 40 centi így a large kategóriába fog kerülni.


Azt olvastam hogy 18 hónapos korban engedik az első versenyét.



2019. júl. 24. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

1 éves korig annyit lehet mozgatni ami nem megterhelő.

Ugratni nem ugratnám.


Kölyök kutya esetlen,nem olyan jó az egyensúlyérzéke, egy rossz ugrás és meglehet a baj.


Futás is annyi amennyit ő akar, célzottan pórázra rakod és futsz vele az kényszer futás,nyilván fut veled,mert kölyök. De alapesetben oda kell figyelni nagyon.

2019. júl. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Másfél éves korától kezdeném vele a futást, addig semmi.

Az agilitynél pedig pont az ugrásokat kéne utoljára hagyni, egy éves koráig legyen a földön a léc, majd szintén másfél éves koráig fokozatosan emeld.

De alapvetően fél éves koráig még "békén kéne hagyni", maximúm tárgyak kerültetését tanítsd neki, mindkét irányból, targetre lépést(1-2 m-ről rá tudd küldeni egy pl lábtörlőre), azt, hogy a kezedre fókuszáljon és kövesse ha nincs benne kaja vagy játék és egy pici helybenmaradást. Leginkább játssz vele sokat, szeressen labdázni és kötelet húzni, mert ez a későbbiekben nagyon megkönnyíti majd a képzését.

A konkrét agilityt pedig egy oktató felügyelete alatt kezdjétek és az ő utasításai alapján gyakoroljatok.

Azért nem kéne túlterhelni most még a kutyát, mert fejlődésben van és egy életre tönkreteheted az izületeit, avagy felnőtt korában már nem tudsz vele agilityzni.

2019. júl. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Futást otthon szabadon póráz nélkül szoktuk de azt is inkább játékosan.

Ha sétálunk akkor is nagyon kicsit futunk 30 másodpercet se de ő nagyon élvezi.

Ugrást eddig még nem gyakoroltunk csak amikor atugrotta mikor a többi kutyus is várunk még vele.


Kötelet nagyon szeret húzni, labdazni is nagyon szeret, motivalassal nincs baj mert a hasát is nagyon szereti.


Nem akarom túl terhelni és nem is fogom. Nem sokára megkapja a chipet és megyünk kutyasuliba az ovi részre.


Arról viszont nem tudom hogy hogy szoktassam le hogy atugrálja a kistestű kutyám vagy épp a macskát avagy én ülök a kutyaoltól kB 1 méterre ő bent van a kutya olba és az ölembe ugrott ez egyszeri eset volt.


Nagyon merész mert bárhonnan képes lenne leugrani még a lépcső tetejéről is testvérem házánál.

2019. júl. 24. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!