Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a leg "telepibb" fajta?

Melyik a leg "telepibb" fajta?

Figyelt kérdés

Melyik fajtából van a legtöbb lakótelepen?

Az amstaffra hallottam legtöbbször hogy nagyon telepi mainstream, de én yorkshieből meg bichonból látok a legtöbbet. Nálatok miből van a legtöbb?



2019. júl. 25. 02:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk yorki, bichon mellett még a beagle, na meg az amstaff, illetve a magyar vizsla.

Nekem egy menhelyi keverékem van, sajna ők nem nagy divat errefelé.

2019. júl. 25. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Yorki, bulldog, bichon meg mindenféle kis, közepes testű mix


Nagyobbakat (amstaffot, vizslát pl) nem nagyon látni


Angyalföld

2019. júl. 25. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
27%
én mindenhol ezeket a nyomorult kubai pincseket látom. rohadt buták és idegesítő az ugatásuk
2019. júl. 25. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Yorkie, francia bulldog, bichon,spániel, kicsi testű keverékek. 1-2 nagytestű keverék, golden retriver, szetter, beagle, pincsi, ill a mi házunkban 2 bernáthegyi.

Felénk nincs se vizsla se amstaff. Legalábbis én pont nem találkozom velük.


Zugló

2019. júl. 25. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Francia bulldogok.

Ezek a legidegesítőbbek. Nyálcsorgatva kapkodnak más kutyák után, de 2 méter séta után meg akarnak halni.

2019. júl. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk yorki szinte egyáltalán nincs, elvétve látni francia bulldogot, fiatalabb gazdiknál (20-40 év körüliek) itt a csivava divat nagyon, idősebb néniknél látok bichonokat, vagy arra hasonlító keverékeket.

Amstaff viszonylag kevés, 1-2 van, akikkel rendszeresen találkozunk, de ők hozzáértő gazdiknál vannak, szocializált, jófej és barátságos kutyák, akik szívesen kergetőznek bárkivel, nem a sztereotip "telepi, láncos pórázról üvöltő gyilkológépek" kigyúrt, kopasz gazdákkal, szóval itt egyáltalán nem státuszszimbólumként és erődemonstrációként tartják ezeket a kutyákat, mint ahogy sokan feltételezik.

Meglepően sok a vizsla, 5-6 akikkel rendszeresen találkozunk, és ami számomra teljesen érthetetlenül népszerű itt a lakótelepen az a border collie. Nem vagyok egy előítéletes ember, de sajnos az utóbbi időben a staffosokkal ellentétben nekem a borderesekről van rengeteg negatív tapasztalatom. Itt a lakótelep tele van olyan BC gazdikkal, akik 30-50 ezerért megvették innen onnan a kutyát, mert hát a "világ legokosabb kutyája" aztán fogalmuk sincs róla, hogy milyen igényei vannak, panaszkodnak, hogy rombol otthon a kutya, egyáltalán nem fogad szót, amit azzal magyaráznak, hogy "túl okos a kutya." Bár ez a fajta jelenleg annyira népszerű, hogy valószínűleg ez nem tipikusan lakótelepi probléma, de azért mégis megdöbbentőnek tartom, hogy ennyien választanak kis lakásokba 1-2 óra foglalkozással ilyen kutyát.

Habár mi inkább parkokban, nagyobb zöldterületen, futiban sétálunk, ahová nem nagyon hoznak kistestű kutyákat, ezért is találkozunk velük kevesebbszer, szóval összességében én is azt mondanám, hogy az itteni lakótelepen is a legtöbb, legtipikusabb a bichon és a csivava, csak velük az 5-10 perces sétáik alatt nehezebb összefutni :D


Óbuda

2019. júl. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Főleg az apró fajták.

Vizsla kb 15 éve volt divat, rengeteg volt akkoriban, most meg nagy ritkán látok egyet.

2019. júl. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A környékemen francia bulldogok és bichonok vannak a legtöbben
2019. júl. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Francia bulldog, bichon, yorkie, csivava, amstaff, tacskó, és van egy ír szetter. Messzebb van pár puli, pumi, mudi is.


Nyíregyháza.

2019. júl. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk bichon bichon hatan, neha egy par csivavat es yorkit is latni, de mind fajtajellegu. Az en bullomon kivul ket amstaffot es egy pitet ismerek, az amstaffok torzskonyvesek, a pitrol fogalmam sincs (bar a gazdajat ismerve erosen ketlem hogy 100k<-t otthagyott volna egy kutyaert). Ezen kivul van meg 2 nj, de ok gyonyoruen vannak tartva (marmint ket kulon gazdanal), minden nap le vannak mozgatva es nagyon sokat foglalkoznak veluk, latszik is rajtuk (mindketto gazdajaval egy kutyasuliba jarunk). A tobbi a tipikus utcai mindent bele keverek, legtobbszor kistestu, drotszoru mixek (szerencsere a legtobbjuk nem szaporitos, mert sok oreg neni lakik erre es nekik szinte mindig menhelyes kutyusuk van).
2019. júl. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!