Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent az, hogy "fajtiszta...

Mit jelent az, hogy "fajtiszta jellegű"?

Figyelt kérdés
Pl. most nézegettem magamnak kutyust, méghozzá fajtisztát de azt írta hogy valami jellegű. Az akkor most nem is fajtiszta?

2019. júl. 25. 07:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Az egy szaporítós keverék.


Fajtatiszta, törzskönyvezett, szűrt kutyát keress bejegyzett tenyésztőtől.


További információk: Google > tenyésztő vs szaporító

2019. júl. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

A fajtiszta jellegű az azt jelenti, hogy kutyának néz ki, de a felmenői között lehetett macska is akár.


A fajtatiszta jelleg meg azt jelenti, hogy:


a.) Keverék kutya, de hasonlít pl.egy tacskóra

b.) Tacskónak tacskó, csak épp nem tenyésztő az illető, hanem szaporító és sem szűrésekkel nem rendelkezik a kutya, sem törzskönyvvel, tehát valószínűleg egy szar genetikájú kutyát árul, mivel nem ért a tenyésztéshez.

2019. júl. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Fajtatiszta jellegű vagy inkább fajtajellegű kutya most már minden hirdetési felületen az a kutya aki az adott fajtának megfelelő külső tulajdonságokkal, jellemzőkkel rendelkezik, de a származását semmilyen irattal nem tudja alátámasztani, vagyis egyik szülőnek vagy felmenőnek sincsen törzskönyve!


Ha a szülők rendelkeznek is törzskönyvel, vagyis származási lappal, ha a kölykeiknek nincsen meg ugyan ez a származási lapja, vagyis törzskönyve, szintén "csak" fajta jellegűnek számítanak.


Az általad írt "fajtiszta jellegű" kifejezés nem túl pontos. Ez kb. azt jelentené, hogy egy kutya és egy macska leszármazottja.

Faj: kutya, macska, ló, majom.

Fajta (az adott fajon belüli különböző tulajdonságokkal bíró egyedek csoportja): Német Juhász, Tacskó, Belga Juhász, Szibériai macska, Sziámi macska, Lipicai ló, Fríz ló stb....

2019. júl. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha jót akarsz magadnak, ne vásárolj jófogásról, faceről meg egyéb ilyen helyekről "jellegű" kölyköt. Ezeket a kiskutyákat szaporítók hirdetik, akik nem értenek a tenyésztéshez, csak összeraknak két kutyát és eladják a kölyköket. Ebből pedig sok esetben beteg kiskutyák születnek, az enyémnek pl az első tüzelés előtt kihullott az összes szőre, mert gyenge az immunrendszere, amit a szülőktől örökölt, és demodexes lett. Egy nyertes törzskönyves kutya árát hagytam a dokinál, mire rendbejött.
2019. júl. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs törzskönyve, nem bizonyítható, hogy fajta tiszta akkor szokták úgy nevezni, hogy fajfa jellegű.

Vannak rendes emberek aki a család szeme fényének kerestek párt egy utód megtartásához, de vannak olyanok is akik yorkinak adnak el valami terrier-bichon keveréket. Itt kb a szerencsén múlik.

2019. júl. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti, hogy az a kutya nem fajtAtiszta.


Faj a kutya.

Fajtiszta= csak kutyák vannak a felmenői között (lényegtelen milyen fajtájúak)


Fajta például a husky, a magyar a vizsla, a kuvasz stb...

Fajtatiszta= csak egy bizonyos fajtájú kutyák vannak a felmenői között, ez törzskönyvvel igazolva van.

2019. júl. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm az eddigi válaszokat!

Elég sanszos volt, hogy akkor ők nem teljesen fajtatiszták. Szerencse, hogy biztosra mentem.

Akkor szerintem majd keresek egy megbízható tenyésztőt, amikor rákerestem csak ilyen jófogást adott be meg valami ebadtát.

2019. júl. 25. 10:39
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Keresd fel az adott fajta fajtaklubját ott keress tenyésztőket, vagy a fajta facebook oldalán érdeklődj.
2019. júl. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Attól lehet fajtatiszta, hogy így van hirdetve (meg persze lehet hogy keverék és azért hirdetik így) azt hiszem van egy új törvény ami miatt a törzskönyv nélküli kutyákat csak fajtatiszta jellegűnek lehet hirdetni
2019. júl. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%
#9: semmi ilyenről szó nincs. Ez csak egy marketing fogás. Mert a jellegű már majdnem az
2019. júl. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!