Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy csehszlovák farkaskutya...

Egy csehszlovák farkaskutya mennyire őrzővédő típus mint az elődje a német juhászkutya?

Figyelt kérdés
Ne essen félreértés, nem akarok csehszlovák farkaskutyát jelenleg háziállatnak mert még tapasztalatlan vagyok kutyatartás szempontjából, pusztán nagyon rajongok a farkasszerű kutyákért és úgy minden kutyáért :P

2019. júl. 25. 16:06
 1/10 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=7ytnO21aOo8


https://www.youtube.com/watch?v=peLA6iwVDlI


Ezeken a videókon úgy viselkednek mint egy őrzővédő német juhászkutya, mondjuk ezek a videók bolygatták fel a fantáziámat.

2019. júl. 25. 20:02
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Makacsak illetve teljesen más karakter a két fajta.


De hatékony őv kutyák :)

2019. júl. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Ha felmész a crying wolf kennrl honlapjára ott is van pár őv kép. :) Bennük jó erős ösztön van, de nem olyan típusú (annyira szolgalelkű) mint a njban
2019. júl. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, jó végre egy kevés jót is hallani erről a kutyáról, mert őszintén, eddig csak a rossz tulajdonságairól hallottam. :)
2019. júl. 25. 20:40
 5/10 A kérdező kommentje:
*köszönöm
2019. júl. 25. 20:40
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Mert szépen néznek ki de közel sem uszkár jellemük van. Könnyen felkapott fajta lehetne. Ezért aztán akit lehet "elriasztanak" a fajtától. Na meg a sztereotípiák....


De úgy vagyok vele, mint a pitbullnál. Inkább tartsák vérengző fenevadnak, mint dajkakutyának. Persze az lenne az ideális ha reálisan ítélnék meg, de ahhoz tanulásra való hajlam kell. Ez nemigen van meg.

(Amúgy egy amstaffom és egy pitbull keverékem van. Látásból Ismerek egy párt akiknek 2 csehfarkasa van)

2019. júl. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, kommentelő, köszönöm a választ, annyit szeretnék tudni, hogy az amstaffom és egy pitbull keverékeddel milyen hamar kellet elkezd a szocializálást ? És visszatérve a csehszlovák farkaskutyákra szerinted melyik fajjal lehet több gond a farkaskutyákkal vagy a terrierekkel ?
2019. júl. 26. 14:44
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Én nem tudnék összehasonlítani egy farkaskutyát és egy terriert.. De ha muszáj lenne, azt mondanám, hogy bár a nevelés hiánya mindkét fajtánál (nem fajnál, btw) óriási probléma, amennyiben kis-közepes testű terrierekről beszélünk, egy farkaskutyánál bizonyára lehet, hogy nagyobb katasztrófa, hiszen ők ha agresszívak, szocializálatlanok, legtöbb esetben (nem mindig) nagyobb kárt tudnak tenni, mint a kistestű terrierek.
2019. júl. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

#8: Hidd el, egy pit a farkasnál nagyobb kárt okoz. Ha nem akar ereszteni, nem is fog.


A pit keveréket 4 évesen fogadtam be. Az én kutyámon kívül nem tűr meg maga mellett más kutyát. Emberekkel, egyéb állatokkal nincs baja.


Az amerikai staffordshire terrier jól kijön mindennel és mindenkivel, de elég heves, ha valamelyik kutya rámozdul, nem hagyja szó nélkül.


Ahogy előttem mondták két teljesen különböző típusú kutyát nehéz összehasonlítani. Inkább közös dolgokat mondok: Nagyon energikusak, makacsak de értelmesek. Mindkettő tapasztalt gazdát igényel. A csehfarkas nehezebben kezelhető, makacsabb, azt amstaff gazdák közül is kevés vállalhatná be. Szóval az amstaff kevésbé kemény dió.


Ennyit tudok mondani. De egy farkaskutya gazda hitelesebben tudna nyilatkozni.

2019. júl. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Más kérdéseknél itt a holnapon úgy hivatkoztak a csehsz. farkaskutyára, hogy csak akkor vállalja be az ember ha kb van tapasztalata 2 német juhásszal, 1 huskyval, 3 pitbullal meg egy oroszlánnal :| szóval jah meg még azt is hallottam valakitől, hogy csak úgy egy keritést szétszedett, nem tudom, milyen a kutya jelleme, de megfelelő neveltetésmellet is egy ösztönei által vezérelt félig vadállat ez a kutya ?
2019. júl. 26. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!