Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit mondjak apámnak? Hogyan...

Mit mondjak apámnak? Hogyan győzzem meg?

Figyelt kérdés

Beszéltem apámmal hogy szeretnék egy kutyát,alapjában véve a nagy testű kutyákat szeretem és amíg anyával laktam ő engedte hogy bent legyen velem (kis testű kutya mimt Yorki) ha bent lehet a lakásban velem azt szeretem,másképp nem érzem magam biztonságban...

Apámhoz kellett költöznöm és azt mondta idézem "Lehet kutya,de a lakásba nem jöhet be, akkor sem ha szoba kutya,ha nem. Nem ott van a helye,válassz olyat amelyik nem fázik meg kint."

Hát kösz...

Mit mondjak neki hogy megengedje hogy be jöjjön a lakásba?

Egyenlőre még nincs kutya és így teljesen le is lombohott apám.Kiskorom óta szerettem volna kutyát,megörültem mikor mondta hogy jó,erre jött egy ilyennel pedig másoknak is rengeteg embernek bent él lakásban a kutyája akár nagy akár kis testű.



2019. júl. 26. 02:16
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Bármit megtennék hogy ne kelljen bent lennie a kutyámnak, hogy kertben lehessen. Egy nagytestű juhászért, aki kint őriz, és úgy néz ki mint egy medve.

A kutya szerintem se való lakásba, csak sokan rá vannak kényszerülve hogy bent legyen.

Egyébként ki tudsz menni hozzá bármikor. Legtöbb embernek egyáltalán nem lehet kutyája kint se.

2019. júl. 26. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám az árnyékom, akkor is követne a lakásba, ha lenne kert, pedig hosszú szőrű.

Kérdező, anyukád nem tudna apáddal beszélni? Meg ha bentre szeretnél, esetleg ne nagytestűekben gondolkodj, egy kisebbet talán apád is könnyebben elfogad bentre.

2019. júl. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem hogy örülnél neki, hogy egyáltalán bele egyezett, hogy legyen kutyád...Hány éves vagy? Nem mindenki szereti, ha a lakásban/házban van a kutya. El kell fogadnod, hogy apád nem szeretné. Az ő lakásában, az ő szabályai érvényesek. Mitől félsz? Miért a kutyától várod, hogy biztonság érzeted legyen? Ha instabil vagy érzelmileg, félsz, akkor hogy akarsz kutyát tartani? A kutya megérzi és képes átvenni az érzéseidet. Ha szorongsz, a kutya is szorongani fog. Egy kutyát sétáltatni kell, orvoshoz vinni, oltatni, lefárasztani. Képes vagy erre, vagy kibúvót keresel, hogy egy kutya lenne csak megoldás a problémádra? Itt nem csak rólad van szó, az egy háztartásban élőknek kompromisszumot kell kötnie. Apád szerint lehet kutyád, de nem bent. Fogadd el és ne hisztizz, ha elköltözöl, majd a saját szabályaid szerint élhetsz.
2019. júl. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Egyesnek igaza van.

Nekünkn ilyen van, és nem jöhet be

De szerintem amúgy nem is vágyik rá. Mi megyünk hozzá gyakran.

2019. júl. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Az együttélésnél kellenek a kompromisszumok mindkét részről. Lehet, hogy édesapádnál már az is engedmény, hogy rábólintott a kutyára. Ha igen, akkor lehet, hogy neked is engedned kellene, különben könnyen úgy érezheti, hogy a kisujját nyújtotta és a karja is kell neked. Ez nem lenne szerencsés helyzet, mert az ő háza, ő hozza a szabályokat.

Ha a nagyobb testű kutyákat szereted az miért nem jön szóba, hogy kinti tartásra alkalmas kutyát válassz? Ha nem érzed magadat biztonságban, pedig nem fenyeget veszély, akkor először inkább pszichológus kellene és inkább csak azután legyen kutyád, ha ezt lerendezted magaddal. Ha te nem vagy lelkileg egészséges, a kutyádra is átragadhat.

Aztán lehet úgy taktikázni, hogy kinti tartásra alkalmas kutyát választasz, aztán idővel és apró lépésekkel eléred, hogy bejöhessen: ha hideg van, tűzijáték, beteg, műtötték, csak az előszobába, csak este... ;) Évek alatt el lehet ezt érni, én is elértem, csak épp a kutya nem szeret a lakásban lenni, úgyhogy marad kerti.

2019. júl. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem egyébként volna egy kompromisszumos ötletem, de ahhoz mindkét szülőd kell.

A helyzet az, hogy ha megmondjátok akár egy tenyésztőnek, akár menhelynek, hogy CSAK KINTI tartásra akartok kutyát, akkor elhajtanak titeket melegebb éghajlatra, aztán jobb híján kerestek egy szaporítót, aki bárkinek ad kiskutyát, csak hogy szabaduljon tőlük (ha nyerészkedni is akar, akkor jól le is húz titeket anyagilag), aztán ha nincs szerencsétek, akkor a többszörösét kifizetitek állatorvosnak, mert esetleg beteg lesz a kiskutya, genetikai problémái lesznek, amiket kezelni kell, szóval nem lenne jó.

Szaporítókat nem támogatunk, tenyésztőnél magasak az árak, de arra többnyire garanciát kapsz, hogy olyan a kutya, amilyet vársz.

Menhelyek és fajtamentések jöhetnek még szóba, ahol lehet kifogni jó kutyát, nem is csillagászati költség hozzájutni ilyen helyről, megnézhettek sok kutyát.

Ha esetleg tudtok olyan kompromisszumot kötni apáddal, hogy kinti tartás, de házba bejárással (tehát mondjuk télen lenne fűtött helye a kutyának, alapból kint lenne az udvaron, de megoldjátok, hogy ne tudjon kiszökni, esetleg kennel, elkerített hátsó udvar, és ezek mellett mondjuk napközben bemehetne hozzátok lustálkodni a házba, ha kint zaj van, bemehessen a házba, ha szilveszterkor tűzijátékoznak, vagy van egy nagyobb vihar, amitől a kutya megijedhet és félelmében meglógna, akkor bemehessen a házba). Ez is egy jó megoldás lehetne.

2019. júl. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Bocsi de ha jól értem nagyobb biztonságba éreznéd magad az otthonodban ha bent lenne veled egy nagytestű kutya? Ha esetleg téged bantalmaznak otthon a kutya nem megoldás mivel kölyökkorától azt fogja látni hogy a bántalmazó személytől félni kell és ő is félni fog nagykoraba is. Vagy esetleg más dolgoktol félsz? Mer akkor meg egy szakorvos tudna segíteni.

Nekem sem engedik a szüleim a lakásba az állatott, ezért van kint tartható kutyám. Tűzijátékozás esetén, betegségnél bent alszik illetve ha nem kente ki a mancsait bejöhet kicsit, viszont nem szeret bent lenni télen se mer melege van a fűtött lakásba.

Szerintem fogad el az ajánlatát főleg ha nincs önálló kereseted és megfelelő bundájút válaszm

2019. júl. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A biztonsághoz azért hozzáfűznék egy apróságot. A környékünkön sok a problémás alak, akik miatt annyira azért nem feltétlenül éreztem mindig biztonságban magam. Amióta kutyám van, vannak, akik reflexből messziről kikerülnek, ha látnak a kutyával sétálni. Pedig nem egy ijesztő monstrumról van szó, a legtöbb ember első reakciója az, hogy "jaj, de cuki" (tényleg), de azért ad egy biztonságérzetet a kutya, és egy biztos távolságot bizonyos embertípusoktól. Vele nyugodtan tudok kocogni, ha meglátják a kutyát, nem kockáztatnak, hogy beléd kössenek.
2019. júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!