Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Talaltam egy kiskutyat de van...

Talaltam egy kiskutyat de van gazdaja. Igy is megtarthatom?

Figyelt kérdés

Elore is bocsi hogy ekezet nelkul irok csak kulfoldon vagyok.

Multheten talaltam otthon(Magyaro.) egy kiskutyat.Kint volt az utcan mar par napja es hazavittam.Masnap mar ki is hivtam az allatorvost es beadadtam neki az oltasokat,fereghajtot kapott szal minden ami kell es vettem neki kutyahazat, csinaltattunk neki kutyaolat,elkezdtem betanitani is.

Ma monddtak hogy a kiskutyanak van gazdaja.De a gazda nem is keresi meg hirdetest se tett ki hogy hianyozna neki a kutya vagy v.mi.De a gazdaja nem tudja hogy nalam van.(Nem ismerjuk egymast.)

Szerintetek <gy tartsam meg vagy adjam vissza neki?


2010. júl. 11. 20:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg vele.
2010. júl. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
van gazdája, vagyis nem a tied, esetleg megkérdezheted, hogy nem bánná e, ha neked adná, mert már megszeretted, meg azt hitted kóbór, vettél neki ezt azt...stb
2010. júl. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gazdát mindenképpen értesítened kell!Írtad hogy nem ismered, lehet hogy szerető gazdája lenne a kutyusnak,az is lehet hogy lemond róla.Szép tőled hogy gondját viseled, tényleg,de a gazdival beszéld meg a helyzetet minél előbb.
2010. júl. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
0%
ha szereted és nem tudnál tőle már elszakadni akkor ne add vissza!ha nagyon keresné a gazda akkor meg visszaadod!
2010. júl. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a gazdája nem tapasztalt kutyakereső. Sokan nem tudják, mit kell tenni ha elveszik a kutya.

Így beszélj vele, de a leírtak alapján jó dolga lenne nálad. Gondolom, nemsokára visszajössz Magyarországra és akkor el tudod inézni.

Ha teszem azt alkoholista a gazdája vagy láthatóan nem tud róla gondoskodni akkor ne add vissza.

Mert ugye felvetődik a kérdés, hogy került az utcára a kutya.

(persze van kívétel, sokszor a leggondosabb gazdiknál is előfordul.)

2010. júl. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Én erre csak egy példát tudok felhozni.


7-8 évvel ezelőtt elszökött a kutyusom (beagle). Égen földön kerestük, rengeteg hirdetést tettünk ki, körbekocsiztunk három kerületet, csak egy bolthoz nem mentünk el, mert nem gondoltunk rá... Mire eszünkbe jutott oda is elmenni és kiragasztani egy cédulát, már késő volt. Ott mesélték nekünk, hogy ott volt a kutyusom, de mivel folyton be akart menni a boltba, kikötötték a bolt elé, és állítólag egy fickó azt mondta, hogy övé a kutya, megfogta és berakta a kocsijába, majd elhajtott az én kutyámmal. A történetben csak az a furcsa, hogy mikor a szüleim rákérdeztek, hogy az a vevő gyakran szokott-e arra menni, hirtelen rávágták, hogy nem ismerik és érdekes mód az összes kassza hirtelen bezárt... Valószínűleg közülük volt az egyik, és tudták hogy van gazdája, és hogy kerestük...


Tudom, hogy a te történeted annyiban különbözik, hogy nem tudsz hirdetésekről, vagy arról hogy keresné-e a gazdája, de én a mai napig átkozom azt a szemétládát, aki fogta az én kutyámat, és elvitte..., pedig még aznap mentünk el arra, csak már túl késő volt...

2010. júl. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a gazdiával beszéld meg.Lehet,hogy megtarthatod,de lehet hogy hiányzik neki annak ellenére hogy nem keresi nagy erőkkel.Elkébzelhető,hogy mondja ő az ismerőseinek,hogy figyeljék a kutyusát,épp csak nem ragaszgat ki hirdetéseket.Gondolj bele.Ha te már ennyire megkedvelted a kutyust,hogy így gondoskodsz róla,akkor a valódi gazdiának mennyire hiányzik ha hiányzik neki.
2010. júl. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
MINDENKÉPPEN beszéld meg vele!Talán csak azt sem tudja hol keresse!Ha meg ennyi mindent vettél és a gazdája mégis kéri a kutyát akkor tudsz menhelyről befogadni egy másikat!
2010. júl. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Hat nem tudom mit tegyek.

Szivem szerint megtartanam es el se mondanam a gazdajanak hogy nalam van.Csak megis a lelkiismeretem nem hagy nyugodni.

Ti mit csinalnatok? Most gondolom a 90% azt fogja irni hogy megbeszelne a gazdajaval.

De gondoljatok bele.. talaltok egy tok aranyos okos kiskutyat akit nagyon megszeretsz... :(

2010. júl. 11. 20:58
 10/30 A kérdező kommentje:
De nekem nem masik kutya kell hanem ami nalam van :(
2010. júl. 11. 20:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!