Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyatápot vegyek?

Milyen kutyatápot vegyek?

Figyelt kérdés

Csirke allergiás kutyusról van szó.

Eddig fit active-t evett,de már nem igen ízlik neki.Eddig nagyon szerette,de ráunt.Szép volt tőle a szőre és a bélsara is kevés és szagtalan volt.

Milyen tápot vegyek neki viszonylag olcsón?

A helyi gazdaboltban van happy dog,de nem tudom melyik típus.Ma délután megyek megnézem,mert kimérős és csak ki van írva,hogy kapható.Abból melyik típus hypoallergén?

Vagy esetleg milyen tápot ajánlotok neki?


2019. júl. 29. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha bejött ne váltsd le.

Legyél következetes az etetésnél. Nincs olyan hogy megunja. Vagy nézd meg, hogy ugyan ez a táp nincsen-e más hústípussal.

A Happy Dognak akad csirke mentes tápja, de szerintem árban nem éri meg. Brit Care esetleg. De ha zökkenőmentesen akarod az átállást keverve kellene átszoktatni másikra.

2019. júl. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Britet én is ajánlom, de egyetértek az elsővel abban, hogy ne váltsd le a jelenlegit, ha bejött. Nincs olyan, hogy "már nem igen ízlik" a kutyának, maximum látja, hogy manipulálhat azzal, ha válogat. Sok gazdi beleesik ebbe a hibába, ameddig már a kutyuli nem hajlandó megenni mást, csak a jó vizes konzervet, meg a virslit. Könnyen ráfüggnek a junk foodra, ahogy mi emberek is :D
2019. júl. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem a Shi-Tzum is csirkeallergiás, eleinte a junior birkás FitActive-ot kapta, amit nekem is megunt.

Nekem az vált be, hogy időről-időre váltok és "vetésforgóban" kap vagy FitActive-ot, vagy BestMeat-et (van belőle 60% marhás) vagy múltkor kipróbáltuk az Acana-t, de azt nem nagyon szerette.

2019. júl. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kbdt8 válasza:

A Happy Dog-nak van egy Supreme Sensible termékcsaládja, ami összetételben minőségibb, magasabb a hústartalma és csökkentett a gabonatartalma és gyógynövények is vannak benne. Én próbáltam többfélét tőlük és nem csalódtam. Gondolkodtam, hogy váltsak, de most egy hónapja olvastam angol oldalakon, hogy egyre több kutyánál fedeztek fel szivbetegséget úgy, hogy nem jellemző az adott fajtára, és megállapitották, hogy bizonyos tápokkal köthető össze. Azt mondják, hogy a gabonamentes tápok amelyeknek magas a hústartalma okoznak ilyet. De nem mindegyik. Viszont az Acana vezeti a listát. Olvassatok utána.

Én egész nyáron lazacos NaturCroq Happy Dog-al etettem a vizslámat és gyönyörű fényes lett a szőre, allergia nincs. Most kipróbálom a Supreme Sensible Neuseeland tápot.

A megunás nálunk úgy működik, hogy elveszem előle, ha nem eszi meg és egy-két napig a napi 2 helyett napi egyszer kap (felét a napi adagjának) és utána úgy eszi meg megint mintha farkas éhes lenne. Vagy olyankor kap táp helyett húslevest, vagy valamilyen házikosztot.Kell nekik is a változatosság.Én amúgy olyankor adok neki kevés répát, almát is, vagy olyan gyümölcsöket amiket szabad kutyáknak. Vagy kevés főtt csirkét, főtt marhahúst.

2019. szept. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!