Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem fogadják el, hogy...

Miért nem fogadják el, hogy nem szeretem a kutyákat. Nincs hozzá jogom?

Figyelt kérdés

Sok rossz élményem volt már kutyákkal, ezért tartok tőlük, nem szeretem őket. Soha nem provokáltam őket, nem bántottam egyet sem. Sok ember mindenhová kutyával megy persze engem mindig megtalálnak. Múltkor odajött a hamburgeremet szaglászni egy nagytestű kutya, nem tudtam nyugodtan enni, a gazda persze nem szól rá, meg mellém úszik egy olyan strandon egy eb, ahová nem is lehetne kutyát vinni. Szerintem ez bunkóság, úgy érzem a kutyákat nem kedvelők kevesebb joggal bírnak. Nem tudok elmenni sehová lassan nyugodtan mert mindenhol kutyákba botlok, olyan helyeken is ahonnan elvileg ki vannak tiltva (kutyamentes játszótéren is bokáig lehet süppedni a kutyaxarban).

Múltkor meg egy szállást kellett korábban elhagynunk, mert a házigazda nagy testű németjuhásza nem engedett be a házba és kérésemre sem zárta el a "szállásadó", pedig kulturáltan elmondtam, hogy félek tőle. Azóta erre a szállásra rengeteg panasz is ment a kutya miatt, tehát lehet, hogy nem én voltam a ludas (Amúgy nem is ott foglaltam, csak átirányítottak).

Az már csak persze hab a tortán, hogy a szomszédom kutyái minden éjszakát torka szakadtukból végig ugatnak.

Ha meg elmondom a véleményem, hogy nem szeretem a kutyákat és félek tőlük, akkor úgy néznek rám, mintha lemészároltam volna egy óvodás csoportot.

Én csak arra vágyom, hogy ne zaklassanak, én elkerülöm őket, amennyire tudom.



2019. júl. 30. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanígy vagyok a dohányosokkal :-)


Mindig azt gondoljuk, hogy annak a csoportnak van több joga, amibe mi nem tartozunk.


Egyébként megértelek - bár én szeretem a kutyákat - , de sajnos valóban sok gazda nincs kellő figyelemmel a többi emberre.

2019. júl. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Igazad van kérdező és jogod van hozzá. Sok kutyatartó nem veszi figyelembe a többi embert. Mondom ezt úgy, hogy nekem is van kutyám.
2019. júl. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Megértelek,mondom én kutyásként. Az idők során, nagyon sok jófej kutyás haverunk lett, akivel a kutyám játszik, viszont nagyon sok, aki elől menekülünk, bosszankodunk, mert nincs semmi kontrollálás, nevelés, alapvető kutyás etikett. A kutyaszar össze nemszedése, csak a legkisebb gond (mondom ezt úgy, hogy utálok kutyaszarba lépni, és én magam mindig összeszedem), de amikor engedély, vagy kommunikáció nélkül engednek rá domináns kutyát, az éppen pórázon lévő kutyára, vagy olyan emberek sétáltatnak 40 kilós kutyát, akik, alig tudják megtartani, mert ugye nevelés nincs, de persze szorosan jönnek melletted, és még nekik áll feljebb, ha rájuk szólsz, hogy vegye szoros pórázra, de nem értik, mert övék meg a kutyájuké a világ, meg amikor a gazdától többszáz méterre cselleng a kutya, akinek nem ismered a reakcióját, na ez minden biztosítékot kiver. Mindenki mást leszarnak, sajnos az ilyen sötét emberekből van a legtöbb... Szóval nekem kutyásként is elegem van néhány emberből, és kutyából.
2019. júl. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez is gáz, igen, hogy ha meg szólok a gazdájának, még ők vannak felháborodva, ne ezt sose fogom megérteni.
2019. júl. 30. 11:03
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Hidd el az se fa$za, mikor sétáltatod a kutyádat és random neked ront 3-4 kistestű kis vakarék ugatva, acsarkodva. Persze póráz nincs rajtuk, a gazda meg fél kilométer távolságból ordibál hogy "nem bánt"


Na az ilyenekre olyan pénzbírságot szabnék hogy csak úgy füstöl

2019. júl. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Én elfogadom, ha valaki nem szereti a kutyákat - bár magamban kicsit sajnálom őket ezért, mert nem tudják mit veszítenek - csak azt nem bírom elviselni, ha bántják őket.

Nem kell szeretni, de ne bántsa!

A kutyatartásnak van egy etikettje, nagy része már törvényileg szabályozva, ha azok nincsenek betartva, abban nem a kutya, hanem az ember a hibás.

Az emberek meg különbözőek úgy habitusban, mint szocializációban és mivel a kutyatartás nincs jogosítványhoz kötve, bármilyen bunkónak lehet számára kiszolgáltatott nyomorult jószága.

Sajnos az emberi butaság, nemtörődömség,lelketlenség, primitívség miatt aztán sokszor a kutyákon csattan a nem is képzeletbeli ostor.

2019. júl. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Jogod van utálni egy csoportot, de azon ne csodálkozz, ha ez ellenszenvet vált ki.


Pont olyan, mintha rasszista lennél, vagy utálnád a kék szeműeket, vagy a kövéreket.


Kutyák esetében még rosszabb, ostobább dolog, igazából a pocsék gazdákat nem bírod, hiszen minden amit leírtál, emberi butaságra és neveletlenségre utal.


Ha utálnád a kutyák szagát, szőrét, fejformájàt, mancsait, fogait, na akkor utálnád a kutyákat, így csak a pofátlan gazdikat nem bírod, ami teljesen érthető, hisz a pofátlanság mindenkit irritál.

2019. júl. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van kutyám, és gyerekkoromban én is paráztam ám negatív élmények miatt tőlük (harapás például), de valamiért ennek ellenére régóta akartam kutyát, szóval nem volt kérdés, hogy amint megengedhettem magamnak, lett.

Viszont én sem kedvelek minden kutyást, én hiába próbálok odafigyelni, sajnos minket, normális kutyásokat is a hülye kutyások alapján ítélnek meg, és ez sem jó. Felszedem utána az ürüléket, nem engedem oda bárkihez, kifejezetten nevelem erre, hogy ne menjen oda csak úgy akár egy másik kutyáshoz sem, az ugatós kutyákat kifejezetten kerüljük, erre is megtanítottam, már csak odanéz, de elmegy mellettük, célzottan kutyabarát szálláshelyet keresek nyaraláshoz (esetleg ezt te is figyelembe veheted, hogy kerüld az ilyen szállásokat), strandra sem viszem olyan helyre, ahova nem mehet kutya (olyan volt, hogy keresztül kellett menni olyan részen, mert nem vezetett máshol út, de maradtunk ott is a járdán), a bankom kutyabarát lett, aminek örülök, mert ha el kell intézni valamit, akkor kombinálni tudom a sétával, és ezzel időt nyerünk, máshova, ahova nem lehet, nem viszem be. Nem sétáltatom póráz nélkül, csak zárt futtatóban engedem el, használom a sárga szalag jelölést, ha indokolt valamiért (például amikor beteg volt). Én tartom magam ezekhez, de nem tudok mást megnevelni, csak annyit tehetek, hogy jó példát mutatok, és reménykedek benne, hogy idővel a hozzánk hasonlók lesznek többen.

2019. júl. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

Bennem is hasonló vélemény fogalmazódott meg, mint amit a 7-es írt, mivel szerintem is általánosítás kijelenteni, hogy nem szereted a kutyákat. Viszont abszolút meg is értelek, ilyen kutyás kultúrában nehéz kedvelni őket, de azt szerintem fontos belátni, hogy hiába a kutya követi el a zavaró viselkedést, az mindig a felelőtlen gazda nevelési hiánya.

Ez alapján én is mondhatnám azt, hogy nem szeretem a kutyákat, mert én is rühellem, amikor a legkisebb füves területen sem lehet ügy végig menni, hogy ne kéne ürüléket kerülgetni, amikor egy idegen kutya sárosan, nyálasan összeugrál, amikor ugató vicsorgó kutya rohan felém a "nem bánt" felkiáltással vagy amikor a futtatóban már a földbe döngölték a kutyámat, a nyakánál cibálják és nekem kell közbelépnem, mert a másik gazdi szerint az ő kutyája csak játszik. De én ezekben a helyzetekben mindig a gazdára vagyok mérges, mert tudom, hogy nem a kutya tehet róla. Bár azt is elismerem, hogy nem igazán kedvelem a domináns, erőszakos habitusú kutyákat, nem szeretem, ha az én kutyámmal játszanak, de ez inkább csak azért, mert az ilyen játék az én kutyámnak sok, kellemetlen. Szóval még kutyásként is vannak olyan gazdik és olyan habitusú kutyák is, akikért nem rajongok, de míg a gazdik esetében kulturálatlan és ostoba embernek tartom és valóban dühít a viselkedése, addig a "nem szimpatikus" vagy inkább az én kutyámhoz nem passzoló habitusú kutyákat minden rossz érzés nélkül csak simán elkerüljük.


Másrészről meg én gyerekkorom óta imádom a kutyákat, a kis puha szőrüket, a pusziosztásokat, a ragaszkodásukat, azt végtelen szeretetet és azt rengeteg különleges értelmet, amivel az ember társává formálódik. De teljesen megértem azt is, akit ez nem hoz lázba, aki ezért nem rajong úgy mint én, nekem is van egy csomó dolog, ami hidegen hagy, nem vagyunk egyformák és ezért eszembe nem jutna elítélni bárkit is.


Mindemellett azért sajnálom, hogy ilyen sok rossz tapasztalatod van a kutyákkal, de remélem, hogy az itteni válaszok kicsit segítenek meglátni, hogy ezek mögött a rossz tapasztalatok mögött inkább olyan gazdik állnak, akiket valóban nehéz lenne kedvelni, és ha egyszer úgy éreznéd, hogy megosztanád az életed egy puha szőrös kis társsal, akkor ezek nem tántorítanának vissza.

2019. júl. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!