Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Óriás kutyás gazdik, hány...

Óriás kutyás gazdik, hány évesen ment el a kutyátok, és mi okozta?

Figyelt kérdés

Illetve ha még szerencsére él és idős, milyen állapotban van? Van valami betegsége? Mennyit mozog?

(Az óriás alatt legfőképp a német dogot, az ír farkast, a kangalt és a hozzá hasonló török óriásokat értem, de kb úgy bernáthegyitől felfelé bármilyen tapasztalat hasznos lenne.)



2019. júl. 31. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Egy kangalt láttam egy magyar csoportban (volt egy érdekes poszt, végig követtem) ő 7 évig élt. Mindvégig egészséges, mozgékony kutya volt. Parvo vitte el.


Nekem berni pásztorkutyám volt, 6,5 évet élt. Örökletes vesebetegségben halt meg. Erre a magyar tenyésztők szinte nem is szűrnek... de nincs is igény rá. Na akkor lett elegem az egész magyar bernis közösségből...

2019. júl. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Testvéremék német dogja 10 évet élt és a doki szerint egyszerűen a végelgyengülés vitte el, mert ekkora kutyánál ez a kor már kb olyan, mint egy kisebbnél a 15 év. Az utolsó egy évben a kutya már alig látott és keveset mozgott.
2019. júl. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 zsofimágus ***** válasza:
100%
A mi szuka kangalunk 4 évesen halt meg de nem természetes úton. Sajnos a szomszédaink beszereztek egy mopsz kiskutyát, ami a bajok elindítója volt. Lena mérete ellenére nagyon szelíd volt és játékos (én alig voltam magasabb mint ő, és nem bántott akkor se amikor a hátsó lábánál fogva húztam végig a kertben) szóval amikor a kerítéshez ment hogy ismerkedjen a kiskutyával, a szomszéd nő átnyúlt és bottal verte meg a mi kutyánkat hogy Lena ne merje bántani a szeme fényüket. Ezt sajnos csak később tudtuk meg, mert mi ennek nem voltunk szemtanúi, de sokszor találtunk sebeket a testén. Végül Lena átugrott e kerítésen és megharapta a hátsó combját a mopsznak. A kiskutya két nap múlva ugyanúgy kinnt rohangált az udvaron, mintha semmi baja nem lenne, de mi akkor is el lettünk szidva mindennek. Lena azután csak felügyelettel lehetett szabadon, mert meg kellett kötni, aztán egyszer kinnt játszottam anyuval a teraszon, Lena pedig el volt engedve, amikor egy hangos nyikkanást hallottunk, majd csend. Egyből Lenát kezdtük keresni, akit a szomszéd nő rendőr fia fejbelőtt kerítésen keresztül. Azt nem is kell mondanom, hogy az utálat azóta is tart és a szomszéd hamar elvesztette rendőri állását.
2019. júl. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kaukázusi, 10 éves múlt, azt vesszük észre, hogy kevésbé aktív, de azért játékos és lelkesedik a sétáért. Remélem, még sokáig velünk lesz.
2019. aug. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Eddig két berni pásztorunk volt. Mindkettő 7 évig élt kb. Esti fél órás erdőbe futkosós séta volt amúgy egy nagy kertben éltek


Az első törzskönyves volt, fel nem ismert vér mérgezés miatt halt meg.


A másik szaporított volt (az első unokája) ő diszpláziás volt. Kb 4-5 évesen kezdett tönkremenni a lába


A mostani berni pásztorunk 3 éves csak.

2019. aug. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Szia! Nekünk volt egy kaukázusi juhászkutya-rottweiler keverékünk.

Az is benne volt, hogy keverék volt, így nagyobb esélye volt hogy több ideig éljen, mint egy fajtisztának.


Idősebb korára adtunk neki izület védő vitamint. [link] - valószínüleg ez is használt, mert tényleg látható volt az eredmény.


10 évesen hoztunk hozzá egy viszonylag fürge kölyköt. Így az öreg erőre kapott és fiatalodott, mert felfrissítette a kicsi.

Végül 14 évesen halt meg egy téli napon, de szerintem szép éveket élt a termetéhez képest.

2019. aug. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár régi a kérdés, de azért leírom, hátha olvassa még valaki.

Egy berni pásztor, aki 10 évet élt, fertőzött kullancs vitte el.

Egy német dog-labrador keverék, aki 12 évet élt, csak simán elaludt és a fia, akibe már egy kis németjuhász is keveredett, 7 évet élt, májbetegség vitte el nagyon hamar, nem volt jele, későn tudtuk meg.

Most egy palotapincsi van, aki 13 év körüli és rengeteget futkosik a lakásban.

2021. márc. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!