Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A leírás alapján vajon kéne...

A leírás alapján vajon kéne kutyaiskola, vagy elkerülhető? Örökbefogadáshoz kell vinni pórázt-nyakörvet, vagy ott adnak? 18/l

Figyelt kérdés

Kedves, embercentrikus, de kissé neveletlen kutya. Pórázt ismeri, de van még mit tanulnia a kultúrált sétáról.

Kis gyerek mellé nem ajánljuk.


Ezt írják róla. Holnap megyünk apámmal megnézni a kutyát, és ha első látásra szerelem, nem utasít el minket, akkor családunk tagjaként hozzuk haza.


Apámnak alap ez alapján az iskola, de én nem szeretném, ha csak ennyi a probléma, hogy kicsit húz. Bár első kutyám, nem hiszem, hogy ezért xy ezer forintot kéne kiadni, mert nem tudnám orvosolni + ismerősök vannak, kutyások, akiktől kérdezhetek.


Második: nyakörv. Mivel nem biztos, hogy a fent leírt kutyát hozzuk el a menhelyről, és a méreteivel sem vagyunk tisztában, azon belül, hogy közepes, nem vettünk semmit. Szóval holnap, ha elhoztuk vesszük meg neki a fekhelyét, pórázt és nyakörvet, és a többit, hogy tudjunk mérethez igazodni. Nemrég még macska volt, 9 éven át, kutya soha, szóval mindketten kezdők vagyunk a kutyatartásban.



2019. aug. 1. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Suli, mindkettőtöknek jó lesz
2019. aug. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Nekem mind a 2 kutyám menhelyes . Az egyik sajnos 2 éve már nincs velünk a másik pedig december óta van velünk . Mind a 2 4 hónapos kora körül került hozzánk . Az első az labrador és vizsla keverék szuka kutyus volt . Vele nőttem.fel az összes létező trükköt tudta . Póráz nélkül bárhova eltudtam volna vele menni, ha hívtam jött bármikor . A mostani kis vakarcs ő egy amstaff pit kan keverék . Ő is alakul már de még nem tökéletes :) most 10 hónapos .

Sosem.jártam velük suliba dícsérő szó ha ügyes ha pedig rosszat csinált akkor a rossz kutya kifejezést használtam . Igaz nagyon sokat foglalkoztam velük . Mi panelban lakunk reggel délbe este séta . 1.5 óra mindegyik .sok mozgással ugrálással tanítással .


Nalunk úgy volt hogy mivel kölyköt hoztunk . Pórázt nem kelett vinni mert picik de ha felnőtt kutyus hozol akkor mindenképpen vigyél valami semleges színű pár száz forintos nyakörvet, pórázt amit majd a legközelebbi álat felszerelés boltban le is tudsz cserélni ha ő is ott lesz veled .


Egy jó tanács . Ha kölyök kutyust hozol , de viszont közepes nagy testű lesz akkor mindenkeppen a nagy fekhelyet vegyétek meg neki . Mert akkor már nem.kell meg egyszer fizetni egy nagyobbért és az vegig kíséri egesz élete végéig ha csak szet nem.rágja :D


Tápot is ajánlanék neki ha nem haragszol .


Én a Brit care tápot etetem .jó minőség és nagyon jól nez ki tőle a kutya is .


Ha esetleg nagyon nem.hallgat a kutyus rátok idővel sem akkor próbálkoznék sulival!


De.ne felejtsd ez egy életre szól . De ha minden jól megy akkor életed legjobb barátját találod meg benne .


Jó kutyázást kivánok és ha időd engedi akkor nagyon kiváncsi lennék hogy , hogy mentek a dolgok a menhelyen és milyen kutyát sikerült elhozni .

2019. aug. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
A kutyasuliban elsősorban a gazdit oktatják, szóval hasznos, bár nekem eddig kimaradt, sok volt a teendőm, most meg nagyon meleg van, és volt egy nagyobb felújítási kiadásom, de tervezem. A kutyának is jó, mert plusz inger, szocializáció, kutyatársaság. Illetve ha mást is akarsz majd vele később, mondjuk kedvet kapsz az agilityhez, és a kutya is alkalmas rá, de bármi jó fárasztós közös program, sport, verseny, akkor kellenek az alapok. Engem például érdekel majd a dogdancing és az agility, kutyusomnak van is érzéke ezekhez.
2019. aug. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
A lepontozók még is írnák, mi a problémájuk, vagy csak kattintani tudnak?
2019. aug. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
23:10-est miért pontoztátok le? Ugyan ezeket írnám, tökre igaza van
2019. aug. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Mert verebek azert ...:)
2019. aug. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én menhelyes kutyussal, főleg ha első tuti suliba mennék.
2019. aug. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Azért mert menhelyes miért kéne a suli ...

Divatból ? Ha meg nem bír viselkedni akkor suli ..az en kutyám a legtöbb divat kutya sulist kenterbe vágja ....2. Válaszoló voltam ..

Aztán jöhet a tovabbi lepontozás....

2019. aug. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

8-as azért, mert fogalma sem lehet, hogy milyen környezetből jött, milyen buktatók lehetnek nála, amihez egy kezdő kutyás hozzászagolni sem fog tudni majd.


A suli nem divatból kell, hanem akkor, ha a gazda beismeri, hogy nem szakértő és nem tudja egyedül megoldani a problémát.


Helyes nevelni könnyű, de helyesen átnevelni, kijavítani a hibákat már nehéz.


Én azt tanácsolom, hogy kezdő, legalább pár órára menjen el, úgyis az otthoni munkáján fog múlni a dolog. De a kérdező döntése, nem élet-halál kérdése.

2019. aug. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én nem az alap egyszerű dolgok miatt akarom a kutyasulit, azt én is megtanítom videók és sok online segítség alapján, meg papagájokon edződtem, mielőtt kutyám lett, akik vannak akkora kihívás, mint egy kutya, sőt, ők még repülni is tudnak. Szóval első kutyásként az alapokra egy nem túl problémásnak számító kutyára fel voltam készülve.

De én sportolok is a kutyámmal, kocogunk és túrázunk jelenleg, és majd szeretnék vele más kutyás sportokat is kipróbálni, a korábban már írt agility és dog dancing például szerepel a terveink között, imád tanulni, mozogni, és mindkettő kiváló lehetőség ezekre, és szórakoztatók is, viszont az alap kutyasuli nélkül ezekre nem mehetünk tovább.

Csak engem is kötnek az anyagiak, nem a fán terem vagy az égből hullik eső formájában a pénz, szóval priorizálnom kell. Olyan égető probléma nincs, ami miatt első perctől indokolt lett volna a kutyasuli, a sportok miatt meg nem gond elhalasztani.

2019. aug. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!