Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen középméretű kutyust...

Milyen középméretű kutyust ajánlanátok lakásba?

Figyelt kérdés

Jelenleg albérletben lakunk, így olyan kutyust szeretnénk, aki napközben békésen heverészik, nem szedi szét a lakást, mire hazaérünk :) napi 6,5 óra lenne az az idő amit egyedül kell lennie. Emellett igazi kis társként el lehet vinni magunkkal horgászni, várostnézni, stb..


Persze tudom, hogy a nagyrésze a nevelésen múlik, de mindenképp szem előtt tartjuk az alap természetét.


2019. aug. 2. 08:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Kölyöknél nagyon hosszú ez az idő, ennyit nem bír ki rombolás nélkül, ha nincs fokozatosan szoktatva. Ez fajtától független. Esetleg ha otthon tudnátok vele maradni 2-3 hétig míg megszokja a helyet.

Talán nektek ideális a cavalier, pincher, bishonok... nagyon sok kistestű van :) nèzzetek utána mi tetszik, melyik fajta temperamentuma illene a ti életetekbe, ti mit tudnátok nyújani neki. Gondolom azt nem kell mondanom, hogy NE szaporítótól vegyetek 30ezeré’ a Vateráról, hanem normális tenyésztőtől, törzskönyvvel, egészségesen, szűrten.

Vagy menhely, ott is hiperszuper kutyuk vannak. Viszont a menhelyek 90%a nem ad albérletbe.

2019. aug. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Természetesen az első 1-2 hétben otthon maradnánk vele! :)

Megbízható tenyésztőtől szeretnénk kutyust vásárolni :)

Amiket írtál, azok kistermetű kutyusok.. :/ mi közepes termetű szeretnénk

2019. aug. 2. 09:08
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Whippet. "...színe nagyon változatos, az összes ismert kutyaszín-változatban tenyésztik. Marmagassága: 45-48 cm. Súlya: 9-10 kg. Pontos mása az angol agárnak, de jóval kisebb. Kecsesség és egyfajta elegáns szépség jellemzi. Feltehetőleg a drótszőrű foxterrier "bekeverése" miatt alakult ki kétféle változat: a rövid szőrű, és a drótszőrű whippet.

A whippet egy könnyen kezelhető, tanítható fajta. "Rámenős", de kennelben, falkában tartva nem túl agresszív - nehéz helyzetekben azonban hamar a megmutatkozik a híres "oroszlánszíve". Intelligens, rendkívül kedveskedő, sok mozgást igénylő kutya, mely a gyerekeket különösen szereti. Kellemes kísérő és társ. Lakásban és kertben is gond nélkül tartható."

2019. aug. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Első vagyok:

Jaj bocsánat! Félreolvastam! :)

De a whippet tényleg jó gondolat, középben én is azt javasolnám. Esetleg spániel, bár ők a whippethez hasonlóan makacsak tudnak lenni.

De ha tenyésztőket keresel fel, látják, hogy illik e hozzád az adott fajta, tanácsokkal tudnak ellátni, és néha bizony le is beszélnek, a saját érdekedben.

2019. aug. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Menhely, gyepmester. Semmiképp sem kölyök.

Nekünk is onnan van. Egész nap, amíg egyedül van csendben heverészik, aztán mikor hazaérünk imád mókázni. Nagyon hálás kutyus, lesi a gazdik minden léptét, szavát.

2019. aug. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

A spánielek nagy arcok, őket nézd meg mindenképp.

Az agarak inkább lusta kutyák de naponta 2-3 alkalommal nagyon be tudnak pörögni :D

Népet pincser, sheltie, közép uszkár

2019. aug. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem semmiképpen ne válassz juhászkutyát. Az egyik válaszoló említette a sheltiet - gondolom a közepes termete miatt, hát rengeteg sheltie-vel foglalkoztam már és nekem is ilyen fajta kutyám van, neki kell a folyamatos mozgatás, állandó mozgásban van szinte, és az elején nálunk mindent tönkretett. A sheltie egy nagyon energikus vérbeli juhász, ne tévesszen meg a külső, kell neki a folyamatos kihívás, mi versenyszerüen sportolunk, terel is, de amúgy nagyon kis cuki és hűséges és kedves, de csak akkor vállald be ha tudsz neki biztosítani mindent is.


Amúgy társasági kutyákat ajánlanék neked, nem is tudom közülük van-e esetleg középtermetü, lehet tényleg a spániel lenne a tökéletes választás. :)

2019. aug. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A whippeten nagyon elgondolkodtam! :)
2019. aug. 2. 14:35
 9/12 anonim ***** válasza:
32%
Corgi. :) Imádnivaló és még soha semmit sem szedett szét a lakásban.
2019. aug. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Egy menhelyen biztos találnátok olyan, kutyát, ami megfelel ezeknek a feltételeknek :)
2019. aug. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!