Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy ne ugassan...

Mit csináljak, hogy ne ugassanak a kutyáim éjjel? Sos

Figyelt kérdés
Van 2 puli kutyám és most,hogy nyár van,majdnem minden éjjel ugatnak. Ősztől nyárig nyugisak az éjszakák,viszont nyáron rákezdenek. Minden nap foglalkozva van velük,direkt este fele még el is viszem őket vagy sétálni vagy egy-egy labdával játszok velük. Az egyik kutyus 1 éves a másik 6 éves. Ha kimegyek éjjel és rájuk szólok akkor mindketten odajönnek hozzám és csendben maradnak de sajnos van olyan,hogy ez csak ideig-óráig tart és megint rákezdenek. Szerencsére nem vagyunk sok szomszéddal körbevéve,viszont engem nagyon zavar az,hogy nem tudok esténként aludni és félek,hogy valamelyik szomszéd is szólni fog. Mit tudnék csinálni? Egy kutyaiskola szerintetek jó megoldás lenne?

2019. aug. 2. 18:20
 1/10 A kérdező kommentje:
Jaj még azt elfelejtettem,hogy bezárni nem tudjuk/akarjuk őket estére.
2019. aug. 2. 18:24
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Rá kell szánni 1-2 éjszakát, hogy annyiszor rájuk szólsz, ahányszor rákezdenek. A melegben a szomszédok is nyitott ablaknál alszanak/aludnának.
2019. aug. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló,köszönöm,szerintem a mai ejszakával kezdem😃

2es válaszoló: soha nem lennék képes átvágatni a hangszálukat...

2019. aug. 2. 19:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Agyban mennyit fárasztod őket? A séta mit takar? Szabadon is futhatnak sétán? Mennyi időt? Az ösztöneiket hogy vezeted le?
2019. aug. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az éjszakai kifutkosás könnyen ellentétes hatású lehet. Hiszen az, hogy kimész hozzá önmagában is jutalmazás egy gazdájához kötődő kutyának. Aztán amikor engedelmesen csöndben marad ismét jutalmat kap. A helytelen viselkedés ignorálása nem működik ebben az esetben, hiszen ha nem mész ki nemtudod tiltani, ha kimész azzal már megis jutalmaztad a nemkívánt viselkedést.

Az egyik, hogy nappal amikor tréningeztek megtanítot parancsra ugatni és csendbenmaradni. Ezzel aztán meglehet tanítani, hogy mikor szeretnéd, hogy ugassan és mikor nem. A magyar terelőfajtáknál egy elvárt erős ösztön a csahosság, ezt mindenképp hagyni kell egy pulinak valamilyen keretek között kiélni.

A másik lehetőség, hogy veszel egy e-nyakörvet, rezgésre állítod és a nyakörv rezgését összekötöd a csend parancsal. Ìgy éjszaka a nyakörvvel tudod tiltani az ugatást, bár elötte az ablakból győződj meg arról, hogy nem indokolt-e az ugatást, mert könnyen elérheted, hogy az idegent is ugatás nélkül farokcsóválva köszönti a kutyád.

Ezen kívül van egy harmadik tuti módszer, a mudiknál nekünk 100%-osan bevált. Be kell engedni őket a házba éjszakára.

2019. aug. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat:)

Én ugy gondolom,hogy kellően ki vannak fárasztva a nap folyamán. Minimum 1 órás séta van és a játék folyamán is próbálok úgy játszani velük,hogy vagy sokat fussanak a labda után vagy olyan játékot kitalálni ami szellemileg is lefárasztja őket. Séta közben is futhatnak de ha sétálunk akkor mindig mellettem sétálnak,ha pórázon vannak ha nem. Hogy lehetne azt megtanítani nekik nappal hogy a parancsszóra abbahagyják az ugatást? Mert nappal általában csak akkor ugatnak,ha tényleg van valami történés vagy ha másik kutya sétál el a kapu előtt.

2019. aug. 3. 11:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha annyira köszönöd a válaszokat, akkor miért jelented és törölteted őket?
2019. aug. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A mozgás és ladbázás sem agyban, sem ösztön szinten nem fárasztja le őket! Márpedig a pulik munkakutyák! Adj nekik feladatot!
2019. aug. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#7es válaszoló,én nem jelentettem és nem is töröltem egy kommentet sem...
2019. aug. 3. 16:04
 10/10 anonim ***** válasza:

9.-re.


Akkor jelezd a moderátoroknak!

2019. aug. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!