Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor melyik kutya nem...

Most akkor melyik kutya nem egygazdás?

Figyelt kérdés
Sok fajtára olvastam, hogy na az egygazdás, de szerintem minden kutya egygazdás. Ha vannak különösem is egygazdás fajták tételezzük fel, akkor mely fajták nem eggazdások?

2019. aug. 3. 20:22
 1/6 anonim válasza:
80%
A huskyk
2019. aug. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Mert azok egy gazdára se nagyon hallgatnak :D
2019. aug. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

Hát,így hogy egy gazdás vagy több gazdás nem hiszem,hogy nagyon olvashattad.Alapvetően minden kutya egy gazdára hallgat.Nincs 2 falka vezér a falkában. :D

Ha időt fordítassz rá és mindannyian ugyan úgy nevelitek,tanítgatjátok,utasítjátok kölyök korától kezdve akkor megszokja azt,hogy hallgatnia kell a családtagokra.

Ha viszont csak egyikőtök foglalkozik,tanítgatja akkor csak arra az egy emberre fog hallgatni,elvégre ő az akitől tanul,aki a szemében a vezér.


Vannak dominánsabb és kezesebb kutyák is.A dominánsabbakat még egy "gazdásra" nevelni is hatalmas feladat lehet,főleg ha a kutya sem éppen együttműködő személyiség.

A terrierek mind dominánsak egytől egyig.Magas a vérmérsékletük így könnyű felbosszantani is őket,ezért ha nem tetszik nekik,hogy te utasítani próbálod őket esetenként agresszívan,fenyegetően próbálhatnak fellépni veled szemben.Ekkor a legtöbb gazda elköveti azt a hibát,hogy testi fenyítéssel próbál meg felé kerekedni,ebből alakulnak ki később a menhelyi "veszélyes staffik","harapós bullterrierek".


Kezesebb kutyafajtának nevezzük azokat amik könnyen alkalmazkodnak az új környezethez és elfogadják a helyüket a falkába.Illetve,vevők az új dolgokra és könnyű tanítani őket.Ezeket ajánlják a kezdő kutyásoknak,a családosoknak és a több kutyát tartónak (mert ezek a többi kutyához is hamarabb hozzá szoknak,nem viaskodnak annyit a falka rangsorért)

Ezek elsősorban a retrieverek,colliek,egyes vadászkutyák (szetterek,vizslák),kis növésű ölebek (itt is kivételek a terrierek!) általában.

2019. aug. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ideje lenne, hogy valaki definiálja mit ért "egygazdás kutya" alatt, mert ahány kérdésben olvasom, annyiféleképpen értelmezik a szót (mind a kérdezők, mind a válaszolók). Ilyen szakkifejezés, hogy "egygazdás" nem létezik.
2019. aug. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egygazdás kutya: nem barátkozik mindenkivel, idegenekkel szemben tartózkodó, egy ember (gazda) közelségét keresi mindig. Másokkal nem igazán foglalkozik.


Nekem 2 csivavám van és mindkettő baromira egygazdás. Követnek mint az árnyék, idegenekhez ha azok fejre állnak sem mennek oda. Nem mennek el mással, csak nekem engedelmeskednek.

2019. aug. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amit leírtál az adódhat jó neveltetés (gazda szeretete) és idegenekkel szembeni negatív tapasztalat kombinációjából is. A negatív tapasztalat akár lehet kiképzésből adódó is, lásd hivatásos kutyák képzése, ahol szándékosan kialakítják a kutyában azt, hogy ne bízzon az idegenben. Ha ragaszkodunk az általad megfogalmazott definícióhoz, akkor tulajdonképpen minden kutya LEHET egygazdás, hiszen képzéssel is kialakítható ez a tulajdonság.
2019. aug. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!