Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet vizsgája anélkül is...

Lehet vizsgája anélkül is hogy nem járt kutyasuliba?

Figyelt kérdés

Van egy kölyök kutyám jelenleg 4 hónapos nagyon intelligens, okos kutya itthon tanítom és szinte ugyanazt megtudom neki tanítani mint egy kutyasuliba. Én kicsit sokallom a kutyasulik árát 20-30ezer forint egy 5-7 alkalmas tanfolyamra.

Mivel a saját kerestemből finanszírozom a kutya költségeit így a kutyasuli jelenleg sok lenne.


17 éves vagyok és majd a későbbiekben kutya kiképző tanfolyamot akarok elvégezni.


KB 3 hete van nálam és már tud ülni,feküdni, helyben maradni, laza pórázon sétálni, tartja a szemkontaktust és vissza hozza a játékát. Tisztában van a tiltó szavakkal is és a helyére is bemegy ha kérem.


A szocializációval sincsen problémánk rendszeresen járunk emberek, kutyák közé. Illetve itthon is van rajta kívül macskák, kutyák, tengerimalacok, nyuszik és papagájok.

Mindenféle járó felülettel is ismertetem. Járművekhez is és lassan a lovakhoz és szarvasmarhákhoz is mivel gyakran járok ki telepre ahova magammal fogom vinni idősebb korában.


Annyi, hogy az emberektől egy kicsit fél mivel kölyökként bántalmazták majd utcára dobták elsétál melettük de nem hagyja, hogy megsimogassák de ezen még dolgozunk.


Amit furcsálok, hogy a gyerekektől nagyon fél pedig ideiglenes befogadónál kettő kisgyerekkel élt együtt. De ezen is dolgozunk a játszótéren távolról, biztonságos helyen nézni szokta a gyerekeket majd egyre közelebb megyek vele.


Szeretnék vele IPO nyomkövető vizsgát is és még pár vizsgát. Nyomkövető vizsgát azért akarok mert szemelykereso tanfolyamra is akarok vele járni ha felnő.


Van már kutyás tapasztalatom jelenleg is van egy 8 éves Beagle keverék kan kutyám ő vele soha nem lett foglalkozva, sétálni se lehetett elvinni most már ott tartunk vele hogy nyakörvbe vagy hámba laza pórázon sétálunk.


Ha nem járunk kutyasuliba lehet olyat, hogy bemegyünk vizsgázni vagy ezt valahol külön meglehet csinálni?Esetleg engedelmességi vizsgát tenni?


Vizsgákon belüli követelményekkel tisztában vagyok.



2019. aug. 4. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, de az előkövetelményeket se felejtsd el letenni. A kinézett kutyaiskolánál kell jelentkezni a vizsgára.
2019. aug. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor jelentkezhetsz vizsgára. Annyit érdemes előtte megcsinálni, hogy az adott helyre elmész legalább 2 tréningre. Kérsz felügyeletet és, ha valamit nem jól csinálsz, még lehet, javítani tudod. Bár vizsga videókat nézve tökéletesen meg lehet látni, mit, hogyan várnak el.

A nyomhoz csak annyit tennék hozzá,egyedül egy idő után nem megy. Idegen nyomra kell másik személy is. Na, meg zavarónak is, mert, ha hozzászokik a kutya az egyedüli munkának, lehet pl a bíró jelenléte zavarni fogja.

Személykeresésre a maintrailing a megfelelő, nem az IPO / ami ma már IGP/.

Mindezeket az IGP vizsgákhoz írom.

Tanfolyamos vizsgák már más feltételekkel vannak, úgy tudom.

2019. aug. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
IGP-re nincs tanfolyam. Azt egyéni oktatásokon tudod elsajátítani. És bármennyire ügyesen neveled, a képzést nem lehet egyedül csinálni. Ez egy csapatsport, ahogy a mantrailing, agility vagy bármelyik másik sport is.
2019. aug. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy milyen vizsgát akarsz.

BH (ami már IBGH) vagy K99.

Én, viszont azt mondom, hogy nem lehet egyedül normálisan felkészülni. Annyira igen, hogy átcsusszanj a vizsgán, de ha komolyan akarsz az engedelmességi sporttal kezdeni valamit, akkor nem. Ha meg nem akarsz ezzel a sporttal semmit, akkor teljesen felesleges neked a vizsga. Mondom ezt úgy, hogy az én kutyám BH vizsgás. (Mondjuk mi versenyzünk ebben a sportban )


Fogalomzavarok vannak a fejedben.

Az IPO (IGP) nyom része nem megfelelő személykeresésre és az tuti, hogy azt nem tudnád egyedül csinálni.

Mantrailinggel lehet tényleg személyt keresni, de ahhoz is szakképzett segítség kell.


Ha valamit komolyan akarsz csinálni a kutyával, azt egyedül nem lehet, mert nincs meg a kellő szaktudásod. Ha egyszerű lenne a kutyázás, akkor mindenkinek szuper kutyája, vizsgája, személykereső kutyája lenne.

2019. aug. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!