Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Suliidőben is fogok tudni...

Suliidőben is fogok tudni eleget foglalkozni a kutyával?

Figyelt kérdés
Nyár elején vettünk egy kiskutyát. Így nyáron rengeteget foglalkozok vele, tanítom, nevelem, játszok vele, viszem sétálni meg viszem kutyaoviba is. Nagyon szeretem és félek hogy mivel suli időben nem leszek ennyit vele (8-tól kb 2-ig leszek suliban) így meg fog gyengülni a kapcsolatunk.. nem akarom hogy kevésbe szeressen. De természetesen suli időben is megpróbálok a lehető legtöbbet foglalkozni vele de nyílván annyit nem fogok tudni mint most nyáron és félek hogy ezért meg fog gyengülni a kapcsolatunk. Nagyon szeretem és ezt nem akarom.❤

2019. aug. 4. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Ez csak rajtad múlik
2019. aug. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Igen, törekedj a jó időbeosztásra. Tanulás, leckeírás során tartott szünetekben is lehet foglalkozni a kutyával. Hétvégén nagy séták,kutyasuli stb. jól megoldható.
2019. aug. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Suli előtt egy séta,suli után egy séta és semmi gond nem lesz.Játszani,simogatni ráérsz utána egész nap azért a délután 2-4 reggel 8-tól nem egy olyan hosszú idő és nem te vagy az egyetlen aki suli/meló mellett kutyát tart..:D
2019. aug. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

8-2 az nem is idő :) sokan munka mellett is teljes értékű gazdái kutyusuknak.


De egy új napirendet kell majd kialakítani, illetve a tanulásra is elég időt kell majd szánnod, de nyugi, mindenki meg tudja oldani, te is meg fogod. Lehet korábban kell majd kelned, vagy nem lesz annyi telefonozásra idő, de a kis eb miatt megéri majd :)

2019. aug. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy a kutyus a mamáméknál van egyéb okok miatt de a mamáék nagyon közel laknak hozzánk biciklivel három percnyire. Viszont így reggel nem is látnám és sétálni se tudnám el vinni csak délután lennék vele de akkor egészen sötétedésig.(délután tennénk mindig egy nagy sétát) És félek hogy mivel reggel nem lát ezért gyengülne a kapcsolatunk.
2019. aug. 5. 11:33
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként én etetem etetésre is mindig bebiciklizek csak hát ez sulis reggel nem nagyon lenne megoldható.. :(
2019. aug. 5. 11:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Rendszert kell kialakitani. Nyáron vettem a kutyán nyilván akkor többet voltam vele (kinti). Aztán jött a suli kb 2 hét alatt megszokta hogy 3-4óra között indulunk nagy sétára utána tanulok tehát addig pihen, este neki van tanulás és kaja. Hétvégén délelőtt ki se mentem hozzá mer a kutyáknak nincs hétvégé ha mégis akkor nem a szokásos séta volt hanem kocsival elvittem így nem borult a napirend és nem várt izgatottan potyára. Mikor dolgozni kezdtem szintén átszoktatás a munkarendemhez. Ha reggel elmentem nem volt az nap séta (12órázás) ha nem mentem volt séta. Új munkahelynél megint szoktatás hogy napi séta van de este. Ha megszokja nincs gond mer tudja mikor kell nyugodtan piheni és mikor kell felkészülni a gazdi érkezésére. Ha nincs rendszer egésznap feszülten várja a gazdit és az nem jó. Ha a foglalkozások minőségiek nem fog gyengülni a kapcsolat csak először furcsa lesz neki.
2019. aug. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat! Viszont ha egy nap mondjuk úgy este 6 órától(mivel ősz végén, télen ilyenkor már sötét lesz) nem lát engem másnap 2-ig az azért elég sok idő nem? Ilyen sok időkihagyással se gyengül meg a kapcsolat?? Jaj olyan rossz hogy reggel nem láthatom:(
2019. aug. 6. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!