Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyámnak?...

Mi baja lehet a kutyámnak? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves kistestű keverék kutyám. Néhány napja naponta többször is rosszul lét alakul ki nála. Ilyenkor puposít, összehúzza magát, a nyaka megmerevszik, egyenesen tartja. Jellmezően ébredés vagy mozgás után, napi 1x vagy akár 5x is. Elvittük orvoshoz, majd kórházba is. Megvizsgálták, gerince és nyaka mozgatására nem reagált fájdalommal. A bal lábaiban késik a reflex. Kapott injekciót, gyulladáscsökkentőt és fájdalomcsillapítót is szed. Nem sokat javult a helyzet. Játék után jönnek a tünetek. Amúgy amikor éppen nincs ilyen "görcsben" akkor teljesen jól van. Játszik, sétálna, eszik, iszik. Nagy éles a kontraszt a 2 állapot között. Kb 10 percig tart ez a görcsös állapot, utána semmi baja. Olyan mintha becsípődne neki valamije. Ilyenkor kifekszi általában. Valakinél volt esetleg hasonló probléma?
2019. aug. 5. 18:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Én porckorong sérvre gyanakszom egyébként
2019. aug. 5. 18:33
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Epilepsziás
2019. aug. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Epilepsziánál a kutya tud mozogni és reagál a hívásra? Mert ő figyel és az állapotához mérten mozog is.
2019. aug. 5. 18:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Az epilepszia más. Akkor görcsösen felhúzza a lábát összeesik, remeg, ha mozog olyan mintha részeg lenne, dülöngél. Erősebb rohamnál meg hanyatt vágódik és nyáladzik, remeg.

Nekem volt epilepsziás kutyám.

Ezt inkább kisállatt ortopédiához értő orvossal kéne megnézetni.

2019. aug. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Röntgen? Mri? Nekem ez gerincnek tűnik.
2019. aug. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vidd el állatkórházba! Annyira tipikus, amikor mindenféle vizsgálat nélkül küldik bele a kutyákba a különféle szurikat.


Röntgen szerintem kéne neki legalább.

2019. aug. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A Budapesti Állatkórházban voltunk. Röngtgent nem is említettek...

2019. aug. 6. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!