Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az miért van, hogy a kutyám...

Az miért van, hogy a kutyám jutalomfalat nélkül nem teljesíti a feladatokat/trükköket?

Figyelt kérdés
Ha a kezembe veszem a jutalomfalatot, akkor amire kérem megcsinálja, de ha nincs a kezemben semmi, akkor a pacsin kívül egyiket sem teljesíti, valaki tudja miért?
2019. aug. 6. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Miért, te dolgozol ingyen? Na ugye!
2019. aug. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Korrupt a kutya.
2019. aug. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

fokozatosan kell "leszoktatni" a jutalomfalatról adott feladatnál

pl.: először leül-» jutifali, másodszor leül-»szóbeli dícséret és ezt váltogatva, aztan később egyre ritkábban kap jutifalit es egy idő után el lehet hagyni

2019. aug. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Mert ezt szokta meg.


Ha egy feladat, egy nehézségi fokon* már megy, akkor fokozatosan és játékosan le lehet szoktatni a falatról: máshonnan kapja (nem a kezedben tartod, hanem mondjuk a polcról veszed le), nem "hú-de-finom" jutalom falatot kapja, hanem az "okésat", most nem falatot kap, hanem eldobod neki a labdát, most megint finom falatot kap, most csak buksisimit, most labdát stb. Így neki is izgalmas marad, hogy mi lesz a következő.


A nehézségi szintet úgy értem, hogy az unásig ismert nappaliban, kertben, ahol nem vonja el semmi a figyelmét, nincs semmi izgi menni fog a feladat. Idegen helyen, olyan helyen, ahol izgalmas dolgok vannak: szagok, más kutya, szaladó macska, kisgyerek stb. stb. ami könnyen elvonja a figyelmét, megint csak fokozatosan kell vele gyakorlni, "hú-de-finom" jutalommal kezdje, hogy szokja, hogy jobban jár, ha rád figyel.

2019. aug. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2019. aug. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert nem akar neked megfelelni. Az egyik kutyám ilyen, csak akkor csinalja meg a parancsot ha jutalomfalat van nálam. A másik állandóan azt lesi, hogy mit szeretnék, hogy csináljon, altalában ki sem kell mondanom, egy-egy mozdulatból, biccentésből tudja, hogy mit szeretnék tőle, és teljesíti is.
2019. aug. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Erre tanítottad meg. Az egy külön folyamat, hogy kivedd a jutalom előzetes megmutatását vagy ne kelljen minden egyes feladatot lejutalmazni.
2019. aug. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Én nem bonyolítanám annyira túl, ahogy 4-es válaszoló írta.


Én nem használtam sosem jutifalatot, nálunk a feladat elvégzése utáni dicséret, dögönyözés, örömködés volt a jutalom. Lassabb így, de ugyanúgy működik.


Én a helyedben úgy csinálnám, hogy eleinte jutifalat, rögtön utána az örömködés, dicséret, aztán megmutatod neki a jutifalatot, de nem adod neki oda, marad a dícséret, utána megint odaadod de dicsérsz is, és ezt váltogatva fokozatosan. Dicséret, örömködés mindig legyen. De te ismered a kutyád, van, akinél még a kajánál is nagyobb motiváció az, ha örömet szerez a gazdinak a kutty.

2019. aug. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, nyilván egy ülésnél, fekvésnél még megoldható, hogy nincs jutalomfalat (bár gondolom kényyzerrel tanítottad ezeket), de azért egy komolyabb feladatot nem tudsz felépíteni jutalmazás nélkül. Legalábbis úgy nem, hogy azt a kutya élvezze is és pontosan is csinálja.
2019. aug. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!