Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisgyerekes gazdik ti hogy...

Kisgyerekes gazdik ti hogy csináljatok?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok és van két kutyusunk. Benti kutyák kertes ház.


Nálatok a baba érkezésével mi az amiben kevesebbet kaptak a kutyák? Gondolok itt első sorban anyagiakra mi elég sokat költünk rájuk.

3-4 havonta 30 ezer kajára, ragacsára ilyesmi.

Évi 90 ezer mondjuk

Foresto evi 36 ezer ez igy már 126 ezer

Advocate evi 60 ezer kb ez igy már 186 ezer.

Oltások évi 20-30 Ez 216 ezer

Plusz egyebek pl szállás költség nekik is, ajándék szülinapra, karácsonyra stb. Váratlan orvosi kiadások. Szerintem simán lehet 300 ezret számolni erre is. Ti meg tudtatok adni a kutyátoknak mindent gyed alatt is?


A másik kérdésem gyakorlati. Hogyan sétáltattok babakocsival két kutyát? Az egyikük nem tud szépen sétálni ezt hozzáteszem . Nem vészes csak leteszi az orrát és megy utána jobbra-balra.



2019. aug. 6. 20:24
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
13%

Hát mondjuk nem költök annyit a kutyáimra mint amennyit a gyerekre szánnék.Szülinapi ajándék,karácsonyi minek? Mármint..olyan nagyon drága ami ennyire jelentős költségvetést jelent.Egy csontnak is örül a kutya minek túl tolni a dolgot? Gyerekednek tervezz ennyiért ajándékot ne a kutyádnak..Értem én,hogy családtag,de nem gyerek. :D


Eleve ezen tudsz spórolni.Szállás költség mire kell a kutyáknak? Külön laknak,szállodába vannak?

Sétáltatni igazából egyszerű,ha nincsenek pórázon.Pórázzal és igazából anélkül is meg kell tanulniuk,hogy elengedve elől,pórázon melletted menjenek. (ne akadjon a kerékbe,alá a póráz)

2019. aug. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Mmint a 300 ezret összesen értettem nem külön az extrákra 🤔 kicsit összemostam. Bocsánat. Rágcsát szoktak kapni vagy valami drágább konzervet szülinapra. Stb.


Szállást kell mindenhol nekik külön fizetni. Hotelban, kempingben, panzióban stb. Általában olyan 2-5 ezer pluszt jelent ez éjszakánként.

2019. aug. 6. 20:54
 3/35 anonim ***** válasza:
17%

Megválaszoltad a saját kérdésedet.Mivel jön a gyerek nem a kutyára költünk annyit,hanem a gyerek dolgaira,szobájára..teszem fel,ha már kölköt vállaltok az lesz a fontosabb nem a kutya (mint egy normális család számára..)


Vegyetek neki a felesleges kutya hülyeségek helyett sok kabalát,interaktív játékokat előre,pelenkát tároljatok be (mivel abból sose elég.),tegyetek félre a gyerek költségeire (ruha,ágyneműk,bútorok),stb.

Lehet,hogy vesztek neki 5 féle takarót,de nem tudhatod ebből hányat fog egy nap alatt lebukni.Ugyanis bármilyen meglepő a gyerek időnként hányni szokott. :D

Előke minden mennyiségben,hogy legyen mindig tiszta evéshez,tisztálkodási szerek,biztosításra fizessetek előre,tegyetek neki félre,sose elég időben elkezdeni pénzt elrakni későbbre...


Most,hogy várandós vagy ne az járjon a fejedbe,hogy mit adhatnál még a kutyáidnak,hanem azt,hogy mit adhatsz majd idővel a gyerekednek. :D

2019. aug. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
33%

Még úgy is elég sok..Én is megadok mindent ami kell a kutyáknak mégsem megy el havi 300k a kutyáimra..és mégis boldogok,szeretnek,évek óta semmi bajuk nincsen.:D

Nyílván,ha megteheted akkor megteszed,hogy kilónként 5000 forintot kiadsz egy kutyakajára,de most ha fontos a költségvetés akkor próbáld meg a felét költeni erre is.Nem fognak rád megharagudni és nem fognak kevésbé szeretni.A sok törődésért és kellemes együttöltött időért szeretnek a kutyáid. :)

2019. aug. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Semmiképpen nem akarom, hogy ők hátrányt szenvedjenek. Igen a gyerek az első. De a kutyáim nálunk teljes jogú csaladtagok. Nem fogom őket háttérbe szorítani, hogy a gyereknek legyen 5 takarója... mélységesen szomorúnak tartom akik elhanyagoljak a korábban imádott kutyájukat, csak mert megjött a gyerek. Főleg ezt ilyen nyíltan kikommunikalva. A lehetőségek szűkülése egy dolog, de ez a mostantól kit érdekel mert jön a gyerek majd eszik kenyerhejat? Vagy ezt igy hogy gondolod?


Tapasztalatra vagyok kíváncsi kinél hogy alakult, nincs szükségem kioktatásra.

2019. aug. 6. 21:04
 6/35 A kérdező kommentje:
Hu 4-es ezt nagyon rosszul sikerült leírnom úgy látszik. Nem havi hanem éves 300 különösebb extra doki nélkül.
2019. aug. 6. 21:06
 7/35 anonim ***** válasza:
11%

Áh,bocsi akkor viszont én meg félre értettem.

Évente sajnos az oltásokat muszáj fizetni,így azokon mi sem tudtunk spórolni.

Gyed alatt nehezebb volt,mivel én kiestem a munkából és az az összeg amit kaptunk az azért elég minimális volt a fizuhoz képest.


Kaját annyit tudtunk,hogy mi sima boltban megvehető Pedigree-re váltottunk.Megették,nem is volt egy annyira olcsó kategória úgyhogy onnantól azt ették a kutyusok.

Mai napig egyébként azt is eszik + kapnak vitamint,néha ha van ilyen..különleges alkalom akkor valami finomat veszünk nekik.Marhalábszár csontot többnyire. (Sarplaniai juhászkutyák) :D

2019. aug. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
87%
Gyakorlati tapasztalattal nem tudok szolgálni, de azt roppant gáznak tartom, amikor a gyereket váró szülők a gyereken kívül minden mást lesz.rnak! Oké, hogy a gyerek az első, de attól még nem szűnik meg létezni a világ!
2019. aug. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
35%

Én is most vagyok terhes,hasonlóképp kutyával és egy macskával (a macska a páromé,nekem 2 kutyám volt).Kiderült,hogy még is lehetek terhes,váratlanul érkezik egy baba.Úgyhogy élet áttervezés megvolt,3 hónap múlva bővülünk. :D


A költség vetést nagyon meg kellett nekem is szűkíteni itt-ott,hogy a baba mindent megkaphasson.Az egyik kutyámtól akit tavaly vettünk magunkhoz megváltam,de nem bánom.Neki is jobb,hogy olyan családhoz került akik biztosan minden figyelmet és anyagit megadnak neki amire szüksége van.

A másik kutyám már 4 éve velem van így őt semmiképpen nem akartam senkinek.Egy kis csupa szív,csupa szeretet havanese.



Az ételen nem akarok spórolni semmiképp sem,az nagyon fontos.Így se a legjobb minőséget kapja,de nem is a legrosszabbat.Az ő mozgás igénye mellé megfelel a tápérték,tápanyag mennyiség ami benne van.

A felesleges macska bútoroktól mi megszabadultunk.Szeret magasban lenni így volt 4 kaparófája ebből megtartottuk az egy nagyot.Így lett egy kis bónusz pénz.


Nasin sem akartam neki spórolni,mert most az a napi 1 kis rágcsa amit kap a kaja mellé nem egy olyan összeg ami csődbe vinne.Olyan kis ropis rudacskát eszik,az a kedvence.

A sétáltatás..az passz.Az én kutyámat nem lehet elengedni,nem tudta megtanulni hogy nem megyünk el más emberek lábával.. :(

Ha szólongatom vissza jön,de nem kockáztatnék meg egy elütést.

Talán majd kicsi babakocsit veszek,hogy lehessen egy kézzel tolni vagy..nem tudom :/

2019. aug. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
30%

Fontosak az embereknek a kutyáik.Ez igaz,nekem is fontos a kis Havanesem ezért nem váltam meg tőle.

De való igaz,hogy ha már valaki gyereket vállal akkor ne úgy vállalja,hogy egyen rangú egy kutyával az ellátása.Fontos a kutya ellátása is,de az kimerül annyiban,hogy jó ételt veszel neki és beoltatod havonta.Ezzel egyet kell értsek. :D


Nem az a helyzet,hogy nem kell kevésbé szeretni,imádni a kutyát,csak ő nem a gyereked akár családtag akár nem.Inkább az a szomorú,hogy sok szülőt jobban érdekli a kutyája sorsa minthogy mi lesz a gyerekkel.Minek vállaltok így gyereket? 12-16 évig hűséges társ a kutya,szeretni és imádni kell,de nem kell a gyerek mellé,elé helyezni. :D


Ez az én állás pontom is,és ebben ha hisztizik valaki ha nem nem lehet másnak igaza számomra.A gyerekem a gyerekem,a kutya a társam.Nagyon nem ugyan az. :D

2019. aug. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!