Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történhetett a kutyámmal?

Mi történhetett a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy keverék kutyám, (németjuhász vér biztos van benne) nagyon barátságos, gyerekeket kifejezetten szereti és szó fogadó.

Viszont az egyik alkalommal el kellett vinnem az ügyeletes állatorvoshoz, (injekciót kapott ami meghányatta stb..valószínű nem volt neki jó élmény) Pár hónapra rá, egyik reggel szólt a párom, hogy nem bír a kutya felállni, pontosabban, nagyon nehezen, húzta a hátsó lábait.

Szintén hétvége volt, így ugyan ahhoz az orvoshoz vittük. A gond itt kezdődött. Mikor beléptünk az ajtón még nyugodt volt, de ahogy meg szerette volna vizsgálni a doki, elkezdett vicsorogni, ugatni, nem engette, hogy megvizsgálja, ilyennek sose láttam,egyszerűen nem ismertem rá,. A doki találomra adott neki injekciót, hátha használ...


A félelmem viszont az, hogy vinnem kell a saját állatorvosunkhoz oltásra és attól tartok, hogy ott is így fog viselkedni. A saját dokinál előtte nem volt ilyen, max ugatott, de nem agresszív volt, hanem félt, bújt mögénk, nem kellett lefogni. Viszont a leírt eset óta a saját dokinknál nem voltunk, így rettegek attól, hogy megint ki kell magából. Nem tudom mi okozta nála, azóta se volt ilyen. Szelíd, barátságos, bárki aki eljön hozzánk úgy örül neki, mintha a gazdája volna.

Szóval a kérdésem, hogy mit tudok tenni? Hol rontottam el?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2019. aug. 6. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kutyának fájdalma volt, azért balhézott. A majdnem bénulás jele lehet súlyos diszpláziának, gerinc problémának, vagy CES-nek, ami szintén a gerinccel kapcsolatos.

Az állatorvosoknak tudni kell az ugató, harapni akaró kutyát leszerelni. pl szájkosár, vagy legalább gézzel bekötni a száját. E miatt neked nem kell szégyenkezned.

Viszont ajánlatos lenne ortopédussal megnézetni a kutyádat.

2019. aug. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem,hogy te rontottál volna el valamit.A kutya nem csak támadásképpen harap,vicsorog.Önvédelem.Fél az orvostól.

Valószínüleg a félelem után a stressz küldte padlóra.Ha oltásra viszed és ugyan ezt csinálja magyarázd el az orvosnak,hátha tud segíteni.

2019. aug. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A kutyám az eset óta rendbejött, hogy mi okozta nála azt nem tudom. Az állatorvos nem tudta kezelni, arrébb ment ahogy ugatni kezdett. A párom lefogta és így kapta meg az injekciót. Én is arra gondoltam, hogy a fájdalom amit érezhetett, meg az, hogy már járt nála és szerintem emlékezett rá. De az állatorvos, majdnem hogy kigúnyolt. Meg minket okolt hogy így viselkedett. :( Bár a saját dokink sokkal talpraesettebb, de remélem nem fogy így viselkedni a kutyám.
2019. aug. 6. 23:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért szólj majd ott előre, hogy multkor volt probléma.
2019. aug. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!