Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy megkönnyítsem...

Mit tegyek, hogy megkönnyítsem kutyám számára a 10 órás autóutat?

Figyelt kérdés

5 éves yorkinkat elvisszük magunkkal nyaralni Horvátországba, az út kb 10 órás.

A leghosszabb idő, amit eddig autóban töltött 1 óra volt.

Hol utazzon? Az anyósülésen az ölemben, vagy a hátsó ülésen a gyerekek között, bekötve a biztonsági hámmal? Esetleg tegyem bele egy boxba? Szerintetek hogy lenne neki a legjobb?



2019. aug. 7. 10:57
 1/9 anonim válasza:
7%
Úgy, hogy nem mentek Horvátországba nyaralni 😉xd
2019. aug. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd otthon és bízd rá valakire. Komolyan.
2019. aug. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tavaly otthon hagytuk és 2 hétig szinte semmit sem evett, egész nap csak az ajtóban feküdt és várt haza minket. Pedig családtagra volt bízva, akit ismer és szeret és aki egész nap mellette volt és foglalkozott vele. Ennek ellenére nem akart sétálni és játszani sem. Ezért döntöttünk úgy, hogy idén inkább elvinnénk magunkkal.
2019. aug. 7. 11:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Box. Időnként megálltok, már a gyerekek miatt is. Indulás előtt nincs kaja. Vizet vigyél, de nem kell állandóan itatni. Ha az 1 órás utat nyugodtan tűrte, tűrni fogja a többet is. Általában kicsit nézelődnek, majd , ha békén hagyják, alszik a kutya autózás közben.
2019. aug. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne parázz, max. sűrűbben megálltok, ha úgy látjátok. Vize legyen, enni meg eszik, ha megérkeztek. Az is lehet, hogy aludni fog. Ha alapvetően nincs gondja az autózással, nem lesz probléma szerintem. Viszont, ha box kompatibilis a kutya, mármint szeret benne lenni, biztonságban érzi magát a boxában, akkor én abban vinném.
2019. aug. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Felesleges ezen parázni. Sűrűbben meg kell állni, kicsit sétálgatni, hagyni szaglászni, megitatni. Semmi baja nem lesz. A box is felesleges (azért vigyétek magatokkal), egy ekkora kutya elalszik ölben vagy lábnál is.
2019. aug. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Eddig hogyan utazott?

Ha boxhoz van szoktatva, akkor én abba vinném. Az neki is egy menedék, az én kutyám csak boxban szeret utazni, másképp teljesen befeszül. Boxban meg végig alszik.


Viszont, ha eddig nem boxban utazott, akkor ne most kezdjétek vele, mert azt szoktatni kell.


Utazzon úgy ahogy korábban is utazott. Álljatok meg olyan gyakran amilyen gyakran tudtok, néha itassátok meg. Nem lesz semmi gond.

2019. aug. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi törpe pinschert vittünk már kocsival Horvátországba, sőt, Olaszországba is (San Marino közelébe, tehát jó hosszú út volt). Igen pörgős kis eb, de kb végigaludta az utat, nem volt semmi gondja. Amikor amúgyis megálltunk volna nyújtózkodni, akkor megsétáltattuk, volt, hogy labdázni is tudtunk, mert volt a pihenőhelynél futtató :)


Szállítás: Vagy box, vagy biztonsági hám, a kutya rakománynak számít és biztonságosan rögzíteni kell az utastérben, simán ölben nem elég. Valószínűleg akkor se szólna senki, ha nem kötnéd be, de jobb elkerülni az élményt, hogy horvát rendőröknek kelljen magyarázkodni. Meg hát a szabály az szabály.

Mi hámmal vittük a hátsó ülésen, a boxot nem szereti, bezártságként éli meg.

Kajálást érdemes úgy időzíteni hogy útközben ne kelljen, hogy ha esetleg érzékenyebb a gyomra akkor ne hányja össze a kocsit.


A kutya amúgy imádta a nyaralás minden percét, az utazást simán viselte, semmi értelme nem lett volna itthon hagyni. Mondjuk mi vittük mindenfele, a szálláson egyszer se hagytuk.


Még annyit hozzátennék, hogy nagyon nézzétek meg, hogy hová mentek, mert pl. a mi horvát nyaralóhelyünkön (sziget) az égegyadta világon mindenhonnan ki voltak tiltva a kutyák, a partot meg se közelíthettük vele, kivéve a nudista strandon, szóval ez a része kellemetlen volt. Állítólag nem mindenhol ilyen, én még keresem az ideális horvát helyszínt ahova mehetnénk kutyával.

2019. aug. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi Lengyelországba vittük pár hete a 6 hónapos kutyát.

Semmi. de semmi gond nem volt vele. Beraktuk a dobozába, az első kanyarban aludt.

Dohányzunk, úgyhogy mi is megálltunk 3 óránként kb, akkor kiszállhatott ő is, pisi, ivott, aztán vissza. Aludt tovább.

Mondjuk ez nem igazidoboz, inkább ilyen felcipzárazható takaró, amiből egy puha falú doboz lesz, így picit gyengébb a tartása, így volt hogy rádőlt annak a térdére, aki épp mellette ült. Talán az is segített, de mindig jól bírta az autózást, nekünk is eddig 1-1,5 óra volt a max, de nem aggódtam, mert azt tudtam, hogy az első km-en elalszik még az állatorvoshoz menet is úgy kell felkelteni :D .

.

2019. aug. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!