Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizslával súlyhúzás?

Vizslával súlyhúzás?

Figyelt kérdés
Nos,van egy 2 éves magyar vizslám,és szeretném,hogy izmosabb legyen.Szoktam futtatni (bicikli,robogó) tehát nem panaszkodhat,de szeretnék vele hobbiszinten súlyt húzatni,mert attól jobban izmosodhat,elfáradhat.A súlyhúzásnak alaposan utánanéztem,tegnap el is kezdtem vele a láncos edzést(de még nincs 1 kg os láncom,de majd lesz az is).Csak sajnos nem tudom,hogy is fog kinézni a kutyám a végére.Mert a vizslákat nem súlyhúzásra tenyésztették.Télen a húgomat huzattam vele szánkón,egy julius k9 es hámmal,azt nagyon élvezte, de majd tervezek neki a Vagusdogs tól venni normális húzóhámot.Szerintetek többet ártanák neki,mint használnák ezzel a sporttal?

2019. aug. 7. 11:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Husky kell neked, nem vizsla. Eszem megáll.
2019. aug. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Igen, tööbet ártasz, mert a vizsla se nem súlyhúzó kutya, se nem "izmosított" fajta.

Husky, akita, sztaffordshire terrier, de még a pitbull is alkalmasabb erre.


Tehát ne akard izmosra gyúrni a vizslád. Ő nem az a típus. Csak tönkreteszed szegényt.

2019. aug. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%
1-est adom.
2019. aug. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

Fuss együtt vele, ne bicikli meg robogó mellé kösd!

És ha elesel? Elütnek? Elránt a kutya, mert megijed valamitől?

Ha már ilyenekre kényszeríted a kutyád, te se legyél lusta és fuss együtt vele.

Iszonyat veszélyes mindkettőtökre nézve az, hogy jármű után kötöd a kutyát és úgy futtatod. Veled is ezt kéne csinálni!

Máshogy is ki lehet fárasztani, nem csak azzal, hogy széthajtod szerencsétlent. Vidd el egy parkba, engedd ki az udvarba, labdázz, frizbizz vele, ezekbe is kifárad, és mégsem hajszolod túl meg csináltatsz vele olyan feladatokat, amik nem neki vannak kitalálva.

2019. aug. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Valószínűleg nem verseny szinten akarsz a kutyáddal súlyt húzatni, hanem, ahogy az irásodból lejött, a fárasztás lenne az elsődleges cél. Nekem mentett vizslám van, vele szoktam autógumt huzatni hetente 1 alkalommal általában, mert jól elfárad tőle. Igazából az izmosság egy kutyánál sok mindenen múlik, de abban igaza van a többi válaszolónak, hogy egy vizsla soha nem lesz olyan izmos, mint egy bulltype.
2019. aug. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ne mondjatok már hülyeséget. Egy vizslával is lehet súlyhúzni, csak nem mindegy hogyan. Nem fogja tönkretenni, ha nem balfax módon csinálja.


Kérdező, beszélj szakikkal, és szerintem első kanyarban ne otthon egyedül "barkácsolj" a kutyával! Miután valóban nem egy izomkolosszus fajta kutya, én óvatosan bánnék a súlyhúzással vele!

2019. aug. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#5


Én is így gondolom. A lefárasztás, a közös program szerintem is a lényeg kérdezőnél, de azért járjon utána, egy vizslánál mi a mérték, meg ilyesmi.

2019. aug. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hülye,mező mellett lakunk,nem kötöm a robogóra vagy a biciklire, póráz nélkül van,és úgy kell neki várni minket,hogy jöjjünk már,mert ő gyorsabban halad,mint mi a robogóval
2019. aug. 7. 11:39
 9/16 A kérdező kommentje:
Dehogy fogok vele versenyezni,csak fárasztani akarom,ismétlem,alaposan utánaolvastam,és nem az a cél,hogy minél nehezebb súlyt húzzon a kutya.hanem hogy lefáradjon,és legyen valami célja,nagyon szeret dolgozni,csak mivel természetesen nincs lehetőségen vele vadászni,máshogy kell levezetnie az energiáit
2019. aug. 7. 11:44
 10/16 A kérdező kommentje:
ha megfigyelitek,elég közkedveltek a vizslák pl a bikejöringben,ugyanúgy húzzák az embereket,szánhúzásra is szokták őket használni
2019. aug. 7. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!