Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó-mundi keverék lakásban?

Tacskó-mundi keverék lakásban?

Figyelt kérdés
Szeretnék befogadni egy kutyát, tacskó és mundi keveréke. Lakásban lenne. A tacskó viszonylag elvan lakásban, de a mundival kapcsolatban mindig a szabadban tartást hallottam jónak. Nem tudom még ugye, hogy melyik fajtajelleg lesz a domináns a jellemében, pici még a kutya. Így lutri lenne lakásba vinni?
2019. aug. 7. 18:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Mudira gondoltam, természetesen. :)
2019. aug. 7. 18:16
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
A mudi alapvetően nem kinti kutya, erősen kötődik a gazdájához ezért mindig az ember sarkában van mint egy árnyék. Akármelyik fajtának a jegyei lesznek a dominánsabbak csak jól járhatsz. Nekünk sharpei-tacsi keverékünkk van és egy tünemény (meg mudi).
2019. aug. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hááát... Eleinte, míg fiatal volt a mudim, bejött a házba, de már 10éves,most már utál bent lenni. A tacsi vadászkutya, sokat kell szaglásznia és ásnia. Ez az élete. Nem nagyon látom ezekből kiindulva, miért lenne neki jó bent. De ne legyen igazam!
2019. aug. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Megnéztem a jófogáson. 5 és fél hónapos merle kék szemű, igaz? Nagyon kópénak tűnik :)!
2019. aug. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem hülyeség ez a kintre való bentre való megkülönböztetés. Minden kutyának az a jó ha foglalkoznak vele. Fajtától függetlenül. Nagyon sok ember kib****a a kertbe és úgy gondolja jól van az úgy mert mennyi helye van. Igen csak a kutya nem úgy működik hogy céltalanul elkezd futni hogy lefarassza magát. Nem beszélve arról hogy ha lakásban van akkor mindig itt vagy mellette. Nyilván ha bent van mindig ki kell vinned legalább a dolgát elvegezni. Szóval megvan a társaság és a foglalkozás is neki.
2019. aug. 8. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Jófogásról... gratulálok.
2019. aug. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én rengeteget dolgozom, de sokat itthonról, ülhet mellettem, az ölemben, vakargatni/szeretni tudom, levinni is le tudom, de a napi 2 óra futtatás már necces lenne. De szerelem első látásra. Imádnivaló kis kópé.

8. válaszoló: alapvetően igazad van az ilyen hirdetésekkel kapcsolatban, a szaporítókat én sem támogatom. De nem ismered ezt a konkrét esetet. Nem véletlenül nem a VENNI szót használtam, hanem a BEFOGANI-t. Érezd a különbséget. Egyébként sok menhely is hirdet jófogáson is.

2019. aug. 8. 12:52
 8/10 anonim ***** válasza:

Hangos, aktív kutyus lesz belőle valószínűleg. A tacskó és a mudi is ugatós, ráadásul okosak, tehát kell nekik elfoglaltság, agyban való fárasztás, különben lehet, némileg átrendezik neked a lakást, amíg egyedül vannak otthon.

Nyugodtan lehet egyébként tartani lakásban mudit is, megfelelő foglalkoztatás, lefárasztás mellett. Ha ezt tudod biztosítani, akkor hajrá.

2019. aug. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

AZ előbb a 6. válaszolóra gondoltam, de érhető volt szerintem.



Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Fájó szívvel döntöttem így, de nem fogom őt elhozni. Onnantól imádom, hogy megláttam, de ő igazából most jó helyen van, nem hinném, hogy kidobnák vagy bántanák. Menhelyi kutyát nézek inkább.

2019. aug. 8. 14:55
 10/10 anonim ***** válasza:
05:34 az nem jelent semmit, hogy egész nap van valaki a kutyával. Amúgy te dolgozni nem szoktál járni? Miből tartod fennt akkor azt a szerencsétlen kutyát? A benti kutyákat ugyanúgy lehet kínozni. Sőt még könnyebben, mert senki sem látja. Nem egy embert ismerek aki sosem viszi le a kutyáját, az egész lakás bűzölög tőle. De ha le is viszed naponta párszor, utána ugyanúgy el lehet hanyagolni. Van annyira elhízlalja, hogy az már állatkínzás vagy a kutya irányítja az egész családot mert egyszerűen félnek tőle, abból is vannak szép számmal akik tucatnyi állatot felhalmoznak a lakásban, a verés és egyebek szintén nem attól függnek, hogy a kutya hol él.
2019. aug. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!