Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek milyen gyakran igényel...

Nektek milyen gyakran igényel fürdetést a kutyátok? Mennyire van kellemetlen szaga?

Figyelt kérdés

Fodrászhoz havonta jár,hogy a szőrét karban tartsák,de emellett itthon is kap fürdőt néha.Már minden féle kutya sampont kipróbáltam és egyik se egy olcsó vacak volt amire fogható lenne a probléma..


Nagyjából 2 nap azaz idő ameddig elviselhető szaga van.Van olyan ami hatásosabb volt az kibírt 4-5 napot is gond nélkül.

Utána,ha közel jön szegénykém le lehet fordulni tőle a székről/ágyról és a minimum fürdetések közti időt be kell tartsuk.A szája rendben,a bőre rendben,a bűzmirigyet is nézte az orvos annak sincs semmi baja.

Puha is,fényes is,egészséges szőre van,az egyetlen gond a szagával van.


Akinek van hasonló gondja,tapasztalata tudna esetleg megoldást erre? Ezektől is jobb sampon esetleg?


Shih Tzu kutya,4 éves.

Az utóbbi 1 évében van csak ilyen bűz probléma,eddig csak simán a megszokott kutya szag jött elő a legrosszabb napjain is.



#szag #kutyasampon #kutya bűz
2019. aug. 8. 02:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy két hónapot bír szag nélkül. Husky
2019. aug. 8. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Rövidszőrű magyar vizslám van. Tulajdonképpen soha nem kell fürdetni, csak ha kakiba vagy dögbe hempereg. Alapjáraton teljesen szagtalan, még az a tipikus kutyaszaga sincs. A szája sem büdös soha.
2019. aug. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak az utóbbi időben jött elő és ilyen mértékben akkor tuti, hogy egészségügyi gond lesz. Menjetek másik dokihoz, vizsgáljon ki mindent, nézzen vérképet, gyomorból is fel tud jönni ilyen szag és még sok helyről.

Ezt a fürdetés nem fogja megoldani, meg kell találni az okát.


Én évente egyszer fürdetem meg a kutyám, bőven elég,de még akkor sem azért, mert büdös.

2019. aug. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Havonta nyírom, fürdetem a blökit(pincsi-bichon keverék).
2019. aug. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amstaff és malinois. 2 havonta alapos samponos fürdetés. Így egészen tűrhető. Ilyen barfshopos levendulás sampont használok.
2019. aug. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kinti, egy éves kutyus, csak ha beledörgölöd az orrod, akkor van egy kis kellemes kutyaszaga. Még a nyáron egyszer meg akarom fürdetni, de csak a por miatt.
2019. aug. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Direkt fürdőkádas fürdetés évente egyszer, nagyon max 2szer. Benti kutyák, semmi szaguk.


Minél gyakrabban fürdeted, a bőr-szőr minősége annál rosszabb lesz.

2019. aug. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Nem hinném hogy jót tesz neki, ha ennyit fürdeted, tönkrevágja a szőrét bőrét mindent.

Lehet kapni kutyáknak való enyhén illatos száraz sampont, tegyél rá egy KEVESET ha már elviselhetelen a szag.

Egyébként mit értesz büdös alatt? Az én kutyámnak is van szaga, természetes kutyaszag. Nem lehet, hogy te ezt találod büdösnek?

2019. aug. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is valami egészségügyi baja van. Mármint, ez a pár nap ez nagyon kevés, és nagyon tönkrevágja a bőrét a gyakori fürdetés.


Nekem kinti kutyáim vannak, évi 1x szoktuk fürdetni. Egyáltalán nem koszosak. Nyilván egy minimális kutyaszaguk van, ha közel hajolsz, de az normális.


Szóval nem tudom, de ez a pár nap nagyon nem normális. Nekem már jó pár éve vannak kutyáim, de még egyszer sem éreztem volna, hogy bármelyikük büdös lett volna, csak a természetes kutyaszag.

2019. aug. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Csipa nincs??? Szeme szép? Nem gyulladt?


Bizony a csipa brutál büdös szokott lenni.


havi fürdésnél sűrűbben nem szabad a kutyákat fürdeni.

Kivétel a kiállítási kutyák aki speckó samponnal vannak. Meg nem állandó jelleggel.


Illetve mit eszik?

Lehet kaja váltás is segítene.

2019. aug. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!