Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gonosz ember vagyok ha elaltat...

Gonosz ember vagyok ha elaltattatom a daganatos kutyámat?

Figyelt kérdés

Nagyon hű társam, igazi családtag. Sajnos nagyon rossz állapotban van. Próbál meggyógyulni, látom ahogy erölködik hogy önmaga legyen. Sajnos nagyon nagy már a daganat és olyan rossz helyen van, hogy senki nem vállalta a műtétet. A gyógyszeres kezelés nem segített.

Nagyon rossz embernek érzem most magam, hogy el akarom vinni elaltatásra. Legszívesebben pofánverném magamat. A rokonok azt mondják hogy majd elpusztul magától, de én nem bírom nézni ahogy szenved.


2019. aug. 8. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lennél rossz ember, ha hagynád szenvedni. Ha valóban láthatóan szenved, fájdalmai vannak és nincs esély rá, hogy meggyógyuljon, jobban legyen, akkor jót teszel neki.

Sajnálom. Mennyi idős a kutyus?

2019. aug. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak emberek, akiknek az a felfogásuk, a természet megoldja. Vannak emberek, akik az orvossal konzultálva élnek a lehetőséggel, hogy a kutyájuk ne kínlódva, fájdalmakkal haljon meg.
2019. aug. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyi, hogy nem vagy önző és a kutyád érdekeit tartod szem előtt. Látod, hogy szenved, hogy nem élvezi az életet, te pedig felelősségteljes gazda és ember létedre a legjobbat akarod neki. Én tisztellek ezért, hogy így fogod fel. Nagyon sokan önzőségből, mert nekik veszteség lenne húzzák a dolgokat a végtelenségig a kutya kárára.

De gondolja arra, hogy te megtettél mindent, jártál orvosoknál, kapott kezelést, megtettél érte mindent, kapott tőled egy szép, minőségi életet, amiért hálás neked és szeret téged. Szerintem ha már minden kötél szakad én is így döntenék.


Megkérdezhetem hol van a daganat?

2019. aug. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha már csak szenvedne, akkor ezt meg kell tenni, és nem ettől leszel rossz ember, hanem ha hagyod szenvedni. Gyógyíthatatlan, ha már többet érzi magát rosszul, mint jól, akkor sajnos nincs sok más tennivaló.

A kutya szempontjából viszont jobb lenne, ha nem őt vinnéd el, hanem kihívnál orvost házhoz, aki elvállal ilyet. Gondolom, elég stresszes neki már az orvoshoz menés, egyáltalán az otthonról való elmenetel. Ellenkező esetben, ha például mondjuk még sétálni tud és olyankor összeszedi magát, látszik, hogy élvezi, akkor csinálhatsz neki egy utolsó "szép" napot, olyasmikkel, amiket nagyon szeret, és akkor a végén elengeded.


Borzasztó szomorú dolog így is, úgy is. A rokonaid szerintem csak a pénzt akarják megspórolni.

2019. aug. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem,az Ő érdekeit nézed,nem szenved tovább szerintem nem vagy az.
2019. aug. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg én is ezt tenném. Ha már olyan súlyos a dolog, hogy nincs remény, és tudod, hogy sajnos mindenképp eljön nemsokára a vég, akkor ez a legjobb, amit tehetsz. Ne szenvedjen tovább. Így legalább nem csak arra fogsz emlékezni, hogy a végén mennyire szenvedett, hanem arra is, hogy a végén megtettél mindent, hogy végre békére leljen, és ne szenvedhessen tovább.


Ez az "elpusztul magától" pedig szörnyen hangzik. Mármint, csak nézni, és napról napra úgy felkelni, hogy tudod, hogy a kutyád szenved, és mindenképp szegényke el fog hunyni, csak szenvedések árán. Szóval az altatás lesz a legjobb.

2019. aug. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha tényleg menthetetlen, és szenved, akkor vele akkor teszel jót, ha elviszed orvoshoz és elaltattatod.

A rokonaid a gonoszak.Ne törődj vele, mit mondanak.

Viszont volt már nekem is daganatos kutyám, macskám, még sose mondta egy orvos sem, hogy nem műthető, még ha öreg volt is megműtötte.

2019. aug. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sajnos a főverőérnél van a daganat közvetlenül. Ezért nem vállalják. Azt mondják hogy 99% hogy elvérezne.
2019. aug. 8. 15:08
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy fiatal kutya, vagy már idős?
2019. aug. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi 12 éves nagyobb testű kutyánkat altattatuk el, mert három orvos sem tudta pontosan megmondani mi a baja, most nem írom le, gyanakodtak, de ennyi. Kapott kezelést egy hétig, szinte magatehetetlen volt. Borzalmas érzés volt, mai napig szarul érzem magam emiatt, de meg kellett tenni, mert az orvosok is azt mondták, hogy nincsen sok esélye, csak vegetálni fog.

Igazából azért vagyok dühös, hogy nem vittük el 10-11 évesen átfogó vizsgálatra, de nem volt előtte semmi jele ennek.


Mién is erőlködött, próbálkozott, de nagyrészt teljesen ködös volt a tekintete már.

2019. aug. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!