Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt akinek nem adtak ki...

Volt akinek nem adtak ki menhelyről kutyát, pedig körültekintő volt minden szempontból?

Figyelt kérdés
2019. aug. 8. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Egy menhelynek ne legyenek már királyi elvárásai.

Egyszer körbeszaglászhatják a házat meg elbeszélgetek velük. De ezt ne úgy képzeljük el mint egy államvizsgát. 10 percben tömören elmondok mindent, pár kérdésre válaszolok.

Az életem egyéz részeihez, a másik kutyámhoz, a gyerekemhez, a szomszédomhoz semmi közük.

Egyetlen szerződést vagyok hajlandó aláírni, az ivartalanításit.


Ennyi. Aki ennél többet akar, az csak egy wegera típusú szájhős aki csak a pénzre hajt. Ha ennél szigorúbb feltételekkel találkozom, ott hagyom az egészet. Az olyan ember aki ezek az egyértelmű jelek ellenére még örökbe akar fogadni az ilyenektől és nem adnak neki kutyát, az meg is érdemli hogy idiótának érezze magát.


A kérdésre válaszolva:

Nem még soha nem történt velem ilyen. Vannak elveim.

"Rémtörténeteket" viszont már hallottam.

2019. aug. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Mielőtt még azt hinnéd, hogy a gyerekedhez, kutyádhoz csak neked van közöd,írom hogy nem a tulajdonod egyik sem! Az hogy mit csinálsz velük, hogy bánsz velük, az nem magánügy.Vannak törvények, írott és íratlan szabályok, társadalomban élünk.Van gyermekvédelem és állatvédelem is, még ha nem is mindig működik egyik sem tökéletesen.Ha tehát az állatvédőktől vinnél el kutyát, ők hadd szabják meg, kinek adják.Elvégre ők már megismerték a kutyát, tudják az előéletét,sorsát, meg is szerették.Természetes hogy nem adják olyan helyre ami nekik nem tetszik, főleg meg olyan gazdának aki kissé agresszívan kommunikál.
2019. aug. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező,konkrétan mit jelent hogy körültekintő volt? Ez mit takar?
2019. aug. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

#2:

"Mielőtt még azt hinnéd, hogy a gyerekedhez, kutyádhoz csak neked van közöd(...)"

Hol írtam ilyet? Az írtam semmi közük az életem további részéhez. És ez így is van.


"főleg meg olyan gazdának aki kissé agresszívan kommunikál."

Ez nem tudom hogy jön ide.


Igen nyilván megválaszthatják hogy kinek adnak kinek nem. És nyilván csak jó helyre adnak. Ez nekem is elég alap, félreérthettél valamit. Az a nagyon durva amikor ki kell állnod a hét szencse próbát, leelenőriznek minden szrt, mindenbe belekötnek, szerződés, foglaló és még így se biztos hogy megkapod a kutyát.


Örökbefogadni nem kötelező.

De örökbe adni se.

Az állandó botrányok keltése se.

Az állandó adományok hajkurászása se.

Nem kötelező "állatvédőnek" lenni.

2019. aug. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Ha tudnád hány hónapig húzták-nyúzták a különféle menhelyek az örökbefogadást...

A szánhúzó fajtamentőkkel szinte alig lehetett kommunikálni, hetekbe telt mire visszaírtak. Már a harmadik kutyára kérdeztem rá, mert mindegyikkel volt valami, ami az oldalon nem volt feltüntetve. A Mancs rancsosoknál is kinéztem egy kutyust, de nála vagy 10 email után sikerült elmondani, hogy más kutyákkal nagyon domináns ezért csak tapasztalt gazdiknak adják, annak ellenére hogy volt már kutyám. Aztán beszéltem sok olyan emberrel aki hivatalosan nem szervezet, de sok örökbeadandó kutyája van (tulajdonképpen magánszemélyek menhellyel). Ilyesmi "szervezetektől" néztem legalább 5 kutyát, de mindegyikkel volt valami. Már elvitték, vagy nem jön ki más kutyákkal, mindenféle összejött és egyszerűen nem adtak oda semmilyen kutyát. Komolyan mondom, egy kezemen nem tudom megszámolni hány kutyáért érdeklődtem mire rátaláltam a bull mentőkre. Velük hihetetlen gyors volt a kommunikáció, 3 látogatás után hoztam is a kutyust, eljöttek megnézni hogy milyen helyre kerül, nagyon korrektek voltak.

Komolyan mondom, nehezebb kutyát örökbefogadni mint gyereket. Ráadásul nem is a körülményekkel volt baj, hanem a kommunikációval. Elhiszem hogy sok a munka egy ilyen szervezetnél, de mégis hogy gondolják az örökbeadást ha nehezebb elérni őket mint a pápát? Sok menhellyel szinte lehetetlen kommunikálni, meg kell találni azokat amelyikekkel igen. Vagy a legegyszerűbb a gyepi. Szinte biztos hogy bemész és kisétálsz egy kutyával, nagyon alacsony elvárások vannak ha vannak egyáltalán. Ott szinte örülnek ha ránézel egy kutyára, mert ha nem viszi el valaki, akkor sajnos elaltatják. Szóval én a gyepit ajánlom, de szerencsére vannak azért reális elvárású szervezetek is.

2019. aug. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mi még idén nem akarunk örökbe fogadni, viszont sokat olvasgatok erről és kicsit félek. Az oldalon is többször olvastam, hogy nagyon szigorúak, ami teljesen érthető. Teljesen tisztában vagyok vele, hogy milyen az országban a hozzáállás az állattartáshoz, és mennyi felelőtlen ember van.

De van ismerősöm, akinek elvileg megvoltak a feltételei, mégis lerázták. Pedig előtte is volt kutyája, normális körülmények, anyagilag is. Ugyanolyan fajtát szeretett volna, mint amilyen volt neki 17 évig. Csak most fajtamentőktől, akár keveréket, vagy fajtajellegűt. Az előzőt is járatta kutyaiskolába, utaztak vele, állatorvos, minden ami kell. Mégis többször elutasították.

Én nem fajtamentőtől szeretnék, mielőtt valaki ebbe kötne bele, mindegy hogyan néz ki a kutya.

2019. aug. 8. 17:46
 7/12 A kérdező kommentje:
Elnézést még csak a két első választ olvastam.
2019. aug. 8. 17:46
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Fentebb jól írták, a gyepmesteri telep a legjobb.

De ha a közelben vagy akkor a Hajdúszoboszlói menhely is korrekt ill a Fema mint szervezet

2019. aug. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
85% Köszönöm! Nem fajtamentőknél szeretnék, nekem mindegy hogyan néz ki a kutya, csak passzoljunk és meg tudjam neki adni a körülményeket, amiket kíván.
2019. aug. 8. 17:49
 10/12 anonim ***** válasza:
92%
Nekünk jó tapasztalatunk volt. Felhívtam a menhelyet, még a héten megnéztük a kutyust, kértek egy bemutatkozó levelet, elvégezték az ivartalanítást és 3 hét múlva (a nyaralás utánra kértük) hozták a kutyust. Akkor néztek körül, és adtak pár tanácsot, de abszolút kedvesen, és azóta is jó velük a viszony.
2019. aug. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!