Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek arról ami...

Mi a véleményetek arról ami ezekkel a kutyákkal történt?

Figyelt kérdés
Egy híres tenyésztő meghalt és kb. 100 hatalmas kaukázusit és közép-ázsait hagyott maga után. A kutyák piszkosak, soványak, ivarosak voltak, parazitamentesítésre volt szükségük, piszkos kennelekben éltek stb. Nébih eljárás is volt a tenyésztő ellen régebben. Szerintetek jogos, hogy ezzel az állatvédőknek, akik mentették a kutyákat, semmi baja sem volt, még védték is az illetőt? Más embereknek még ennél sokkal kisebb bűnért is leszedik a fejük... Miért nem lehet felszólalni az ellen ha valaki így tartja az állatokat még akkor is ha már elhunyt és elvileg 'jó ember volt' meg szerette a kutyákat?
2019. aug. 8. 16:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
63%
Hányszor fogod még kiírni?
2019. aug. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
74%

Kérdésed konkrét legyen! Ne azt kérdezd, hogy "Tudja-e valaki", mert arra egy Igen vagy Nem a helyes válasz. Ne kérdezz olyat, hogy "Mi a véleményetek", mert ez nem elég konkrét, nem létezik rá helyes válasz! Szóval azt kérdezd meg, amit valójában tudni szeretnél!


-----------------------


Most komolyan azt akarod hogy együtt köpködjünk? Ennyi? Erre vered?

2019. aug. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Egyszer írtam ki és nem értem mi baj azzal, hogy megkérdezem mások véleményét. Ez az oldal tele van szexuális zaklatókkal, szexuális ajánlatokat tevő perverzekkel, bunkókkal, helyesen írni nem tudókkal, oltári nagy veszedkedések vannak sok kérdésnél, a halálod kívánják sokszor és akkor ezt az egyszerű kérdést törlik ki? Hát elég nevetséges. :)
2019. aug. 8. 16:10
 4/29 A kérdező kommentje:
Szerintem a képek magukért beszéltek. A tényekről beszélni nem köpködés. A kutyák nem voltak rendesen tartva, még ha ennél vannak ezerszer rosszabb esetek is. Ha más csinálta volna, már mindenki elitélné. Ezt az embert miért nem szabad? Én azt sem tudom kicsoda, csak valaki megosztotta az oldalom. Talán ha 15 éve láttam a hirdetését a kutyamagazinban.
2019. aug. 8. 16:11
 5/29 anonim ***** válasza:
54%

Mondjuk ebben igazad van.

Majd megnézem a cikket, és véleményt alkotok.

2019. aug. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Facebook oldal volt, ahol a kutyáknak kerestek sos befogadókat. Emelem a kalapom azelőtt, hogy ekkora borjú nagy kutyáknak mind találtak befogadót de mi lett a szólásszabadsággal?
2019. aug. 8. 16:13
 7/29 A kérdező kommentje:
Meg az is vicces aki a szabályokkal jön. Minden krédéshez odaírsz vagy most azért mert rosszat mondtam eről az egy emberről? :D A kérdések nagy része 'szabálytalanul' van kiírva.
2019. aug. 8. 16:15
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Én miért nem találok erről semmit? Az említett Nébihes hír 2016-os. Az interjú alapján azért hívták ki őket, mert a tulajnak leégett a háza vagy valamije és ideiglenesen helyet kellett csinálnia a kutyáknak, ami valakinek nem tetszett. Elvileg már az új kennel is készülőben volt akkor.


Ennek hol találom meg a folytatását, amiről beszélsz?

2019. aug. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
27%

Hűha, az a helyzet, hogy...

A kaukázusi juhász helyében én leszedtem volna a fejét az embernek, a közép-ázsiaival együtt, ugyanis marhára nem viseltem volna el, amit velem tesznek,valamint néhány rezidensemmel végeztem volna vele, úgy értve úgy, hogy összegyűjtöttem volna annyi ebet a faluból vagy a városból, mint a 101 dalmatában mikor a szörnyella ki akart nyírmi szegény Ártatlan kölyköket

2019. aug. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Nem a konkrét folytatása volt az ügynek csak fura véletlen, hogy akkor is volt baj meg most is. Mindenki védi, hogy egy kép alapján nem lehet itélkezni meg milyen jó ember volt és csak azért mert beteg volt... Másokat meg már annyiért állatkínzónak tartanak, hogy nem a szobában tartja a kutyáját. Nekem az a kérdésem, hogy amikor nem bennfentesek csinálnak ilyeneket vagy ennél kevésbé rosszat, akkor miért milliószor erősebb az utálat és az elítélés?

Például rendszeresen kérnek segítséget olyan jól tartott, látszólag egészséges, kutyáknak akiket valaki megörökölt vagy otthagytak a régi tulajok az eladott háznál. A segítségkérő semmiről sem tehet mégis meglincselik. Arról már nem is beszélek aki nehéz helyzetbe kerül és meg kell válnia a kutyától... Most hogy-hogy nem mérgesek?

A Magyar kutyák bajban nevő facebook oldalon olvastam a posztokat még tegnap.

Már eleve ha valaki felelős ember és ennyire szereti a kutyákat akkor miért nem intézkedik előre? Végrendelet vagy valami ami biztosítja a kutyák ellátását? Öreg ember, beteges stb... Ilyenre gondolni kell ennyi kutya mellett. Az nem mentség, hogy nem számított rá. Senki sem számít a saját halálára. Hovatovább talán az lett volna a felelősségteljes dolog ha nem fogad be minden kutyát (mert hallottam ilyet is), hogy legalább azoknak, akik már megvannak, jobb életet tudjon biztosítani. Az ilyet felelőtlenségnek nevezik a menhelyek, amikor más emberekről van szó.

2019. aug. 8. 16:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!