Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának melyik fajta a...

Első kutyának melyik fajta a megfelelő?

Figyelt kérdés

Hamarosan szeretnék itthonra egy kutyát, kertesházban élünk. Nagyon tetszenek a huskyk, de ahogy utánaolvastam, letettem róla. Emellett másik kedvenc fajtám a németjuhász. Mindenképp nagyobb kutyát szeretnénk.

Célom a sportolás, mozgás lenne a kutyával, illetve az, hogy legyen egy új családtag a kutya. :)


2019. aug. 8. 23:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is Huskym van.Makacs,önfejű,de kellő szigor és oda figyelés mellé azért nem egy nagy ügy felnevelni.Nekem is első saját kutya,mégsem lett baj vele.A tenyésztővel akitől vettem a mai napig tartom a kapcsolatot és ha valami nem klappol segít.Érdemes minden fajtánál ezt megcsinálni.:D


Kezdő kutyásoknak a retrievereket szokták ajánlani,mert nagyon intelligensek és kezesek.Gyorsan tanulnak,puha szájúak így apportra kiválóak (az is egy sport.eldobod,hozza).

A labrador például imádja a vizet,de bármilyen más sportban is megállja a helyét.A golden retriever inkább túrázós.


Spánielek is könnyen kezelhetőek.Kicsit kisebbek,de nagyon aktívak.Vadász kutyáknak,szarvas-gombázóknak,mentő kutyáknak használják őket.


Vizsla,Border Collie,Mudi..

Rengeteg fajta van ami aktív és nem igényel különösebb "szakmai tapasztalatot" :)

2019. aug. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
9%
Na most ez nem egészen így megy. Ugye a kutya szempontjai az elsők, ezért a kutyák választanak. A kutyának első gazdinak harmincas éveit taposó, anyagilag független, sportos, családi házban lakó, napi minimum 16 óra szabadidővel rendelkező állatorvos való. Szóval gondolom ezeket nem teljesíted még maradéktalanul, úgyhogy hajrá, lehet megteremteni a feltételeket, majd akkor gyere vissza kérdezősködni, ha a fentiek adottak.
2019. aug. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

23 éves vagyok, anyagilag független, sajnos csak napi 14 óra szabadidővel rendelkezem az általad előírt 16 helyett. :( De majd visszajövök kérdezősködni akkor is, ha 16 óra lesz, addig szorgosan teremtem a további feltételeket!


A tanácsodat megköszönöm. Még akkor is, ha a kérdésemhez nincs köze.

2019. aug. 9. 00:34
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az 1.válaszoló hasznos kommentjét érdemes lenne átgondolnod. A németjuhász is remek választás lehet,hiszen a legelterjedtebb munkakutya a világon,családkutyaként is remek választás,persze ehhez az kell hogy szellemileg és fizikailag edzve legyen. Mindenképpen megfelelő tenyésztőtől kell választani,hiszen a túltenyésztés rengeteg az ízületi betegségre hajlamos egyed. Bármilyen fajtájú kutyát is válassz,sok időt,foglalkozást,törődést igényel,szóval ezt tartsd szem előtt!
2019. aug. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik kutya tetszik,illik a te lakásodba (olyan termetű ami elfér a házban),illik az életstílusodhoz (aktív,lusta,köztes),és úgy érzed el is tudnád rendesen tartani (kutya ára,állatorvos,étel-ital,felszerelés) az hozzád való,neked való.


A szimpátia is kifejezetten fontos,mert ha egy kutya már kinézetre sem tetszik akkor másikat fogsz venni előbb vagy utóbb.Nem feltétlenül a helyére,csak mellé egy olyat ami kinézetre szimpatikus is.


A sportos kutyának NAGYON fontos a pontos,jó minőségű eledel,hogy bírjon mozogni és ne legyenek egészs3g ügyi gondjai.

Emellett a jó hám,nyakörv,póráz,felszerelés.Ha rossz mondjuk biciklis,túrás,úszós vagy hegyi felszerelést veszel az rossz a kutyának is és neked is többször kell megvenni valamit.


Ha a husky tetszik ne azt nézd,hogy te mit nem tudnál vele csinálni.Nézz utána a fajtának,hogy hogyan kell nevelni (millió egy cikk van és nem te lennél az első aki kezdő kutyásként nem egy spániellel akar kezdeni..) ha úgy érzed azok alapján,hogy menne keress fel tenyésztőt és konzultálj.


Vagy golden,labi,border collie.

Ez a 3 legismertebb és legnépszerűbb sportkutya.Mind nagyon könnyen kezelhető,tanítható,beszerezhető.

2019. aug. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mentett border mix az első kutyám fajtamentéstől, sportolok vele, nagyon hálás. Sok a gazdikereső, biztos lenne olyan köztük, aki megfelel neked. Ha nem csak tenyésztő játszik (szaporítóknak ne fizess), szerintem nézz szét a menhelyeken. Illetve ha facebookon fent vagy, a HDR
2019. aug. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül elment, bocs.

Tehát facebookon a HDR Fuss velem!

2019. aug. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Na még egyszer. Szóval a HDR Fuss velem! Gazdikereső csoportot ajánlom. A Hard Dog Race gazdikereső közössége. Kifejezetten olyan gazdikereső kutyákat osztanak meg itt, akikkel lehet sportolni.
2019. aug. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha letettél a huskyról (szerintem jó döntés első kutyának), a német juhász szerintem jó választás, ha aktív vagy és sportolnál vele. Emellett természetesen a mentális foglalkozására is oda kell figyelni.

Családba való kutya, aktív, sportos, stb. Szóval jó választás, de az esetében mindenképp nézz szét tenyésztők között, mert eléggé felhígult már sajnos a fajtatenyésztés.

Szaporítótól semmiképp ne vegyél, ha nincs pénzed tenyésztőtől megvenni, akkor nézz szét a fajtamentőknél.

2019. aug. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első kutyám németjuhász volt. Tanulékony, intelligens fajta, nagyon szerettem. :) viszont ebből a fajtából ma már nagyon nehéz jó tenyésztőt találni, szóval az hosszadalmas keresgélés lesz.


Én is sportoltam, kirándultam, úsztam vele, nem is olyan kemény dió, mint pl.egy husky vagy egy akita.

2019. aug. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!