Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem érti hogy én...

A kutyám nem érti hogy én vagyok a gazdája?

Figyelt kérdés
Félek levenni róla a pórázt, mivel mindenkihez odamegy, bárkivel elmenne. Másokkal ugyanúgy viselkedik mint velem, eltávolodik a futtatóban is. Szóval nem érti igazán hogy én vagyok a gazdája.

2019. aug. 9. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kutyád tökéletesen tudja, hogy te vagy a gazdája. Te viszont valahogy idáig nem tanítottad meg neki, hogy hallgasson is rád.
2019. aug. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Egyrészt ez van, amit az 1. írt. Úgyhogy nyugi, a kutyáddal nincs semmi baj, ő nagyon is tudja, hogy te vagy a gazdája, csak nem érez téged ,,falkavezérnek'' valamiért, hogy halgasson is rád. Másrészt, nem értem, komolyan a mai gazdikat... Miért baj az, ha egy kutya baratkozósabb jellem? Ők is lehetnek különféle személyiségek. Ok, értem, hogy abból a szempontból nem a legjobb, hogy így esetleg a rossz emberekkel is barátságos, megmérgezhetik stb. Nem is erről van szó, hogy még a betörőt is vígan ugrálja körül, de az valahogy annyira bosszantó, hogy manapság, ha pl valaki meglát egy kutyát, hogy sétáltatják, és megjegyzi, hogy milyen aranyos, esetleg ha a kutya barátkozna, akkor már egyből idegesek a gazdik. Hát, már rá se lehet nézni egy kutyára?? Értem azt is, hogy sok a fa....ó állatkínzó, és azoktól féltik, de nem mindenki az attól még!
2019. aug. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutyád?
2019. aug. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan fajtát kellett volna választani ami nem barátságos mindenkivel.
2019. aug. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
14:16 mások kutyája nem azért van, hogy téged szórakoztasson. Miből gondolod, hogy a gazda ráér veled foglalkozni vagy-e hozzá kedve és miből gondolod, hogy neked jogod van őt erre rákényszeríteni? Mindenki ahhoz engedi oda kutyáját akihez akarja és nincs joga ezért senkinek elítélni őt. Emellett egy csomó kutya van aki a háta közeépre sem kívánja az idegeneket és az idegenek mégis zaklatják.
2019. aug. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan fajta amit nagyon nehéz az ilyesmire ránevelni,mert túl barátságos vagy épp kissé buta hozzá.Kezdő gazdi mellett pedig nem is sikerül nekik még nehezen se megtanulni,hogy hogyan közlekedünk az utcán.

Például egy Border Collie az esetek nagy részében hidegen fogja hagyni az idegeneket.Egyszerűen nem olyan kutya aki érdeklődik az idegen ember után.


Egy staffordshire terrier mondjuk a kutyákat nem fogja figyelmen kívül hagyni,ha nem fordítassz eleget a nevelésére.Nem biztos,hogy agresszívan,de akkor is reagálni fog a másik kutya közeledésére.


Ellenben mondjuk egy Shih Tzu mindenkihez oda megy tök mindegy,hogy ember vagy állat és bárkivel hajlandó lenne haza menni.Nagyon kevés az amelyiket meg lehet tanítani a póráz nélküli sétára.Hiába tudja,hogy te vagy a gazda a kíváncsisága viszi,főleg a gyerekekhez és a kutyákhoz vagy a kedveskedő "jaj de cuki vagy" nénikhez.


Nyílván minden kutya más,és eltérő az egyéniségük,de a fajta jellemet nem mindig tudják levetkőzni. :D

2019. aug. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
15:39-es: Nem egészen erről volt szó, látom érted a lényeget, abból amit írtam.
2019. aug. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!