Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján válasszak a menhely...

Mi alapján válasszak a menhelyen kölyökkutyát?

Figyelt kérdés
2 alom van jelenleg menhelyen, ahonnan el fogok hozni egy kiskutyát. Mindenképpen kölyökkutyát szeretnék, de nagyon nehéz a választás. Természetesen mind édesek, bájosak, ez nem jó szempont. 10 kiskutyát néztem meg. Fontos lenne, hogy nevelheto, intelligens kutya legyen. Voltak, akik egyből odajottek, mások csak a sarokból lestek. két veglet volt, az egyik végig ugrált ram és rágott, a másik le se bagózott. Az elsőt ijesztő elképzelni otthon, a másik nyugodtabbak tűnik. Viszont az elsőt nyilván meg lehet tanítani, hogy ne ragjon és ne ugraljon, a másik viszont maradhat távolságtartó. Mind aranyosak, ez nem is kérdes, ez nem lehet szempont.
2019. aug. 9. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Neked mindegy, vegyél inkább papagájt.
2019. aug. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De,ha ennyire tudod,hogy mi a szempont meg mi a nem szempont akkor mi a kérdés?

Amelyik kölyök kutya aktív az felnőttként is az lesz.Nyugodtabbak nyílván nyugodtabbak lesznek.

Nézd meg,amelyik tetszik,érdeklődik irántad,neked való kutya (aktív vagy pont a nyugodt) azt fogadd örökbe.


Ha már egyedül dönteni se tudsz az eleve baj.

2019. aug. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Voltatok ti kölyökkutya kennelben? Nem egyesével vannak. És még kicsik, el sem lehet őket még hozni, és többször fogok még menni. Arra gondoltam, hogy talán van, aki tapasztaltabb, és tudja esetleg, mire érdemes figyelni egy kölyöknél.
2019. aug. 9. 17:09
 4/9 anonim ***** válasza:
30%

Neked tényleg nem való kutya.


Bemész, és amelyik első látásra szerelem.

Na azt kell elhozni.

Ilyen szempontok alapján nem lehet választani, mert később sokat változhat.


És a kérdésedre a válasz, igen voltam menhelyen kutyáért.

Kölyök kutyaert mentem mert azt szerettem volna.

De ránéztem egy őszülő vizslara, ő is ramnezett és azóta itt fekszik mellettem az ágyba.


Na így válassz kutyát.

2019. aug. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem úgy értettem,hogy azonnal fogd meg és vidd haza,nyílván egy menhelyen nem viheted azonnal.Egy kölyök formálható,te látod hogy mik vannak ott.Amiket leírtál azok alapján tudsz te is választani nem egy nagy ördöngősség azért..:D
2019. aug. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A távolságtartó feloldódik idővel, lehet, hogy sose lesz az a nyomulós jellem, aki ráderőlteti magát, de ez nem számít egy jó kapcsolat kialakításában.

Az ugrálós az közvetlenebb, intenzívebb, lehet, hogy alapvetően olyan is marad, de ez is fegyelmezhető idővel, persze csak az után lehet bármi fegyelmezettséget elvárni tőle, hogy előbb az ő igényeit kielégítetted az aktivitás terén.

Szóval ezt magadnak kéne tisztázni, milyen életvitelt élsz, mennyire aktívat, mennyi energia fér bele, mennyi időt tudsz erre fordítani. Ha inkább kevesebbet, akkor mindenképpen inkább nyugisabb kutyát válassz.

Nem biztos, hogy úgy marad, de így adsz meg magadnak a legtöbb esélyt.

2019. aug. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 egycsészetea ***** válasza:

Amit ajánlani tudok:

1.Fajta,bár a legtöbb esetben keverékek

2.Méret(mert ugyan a méret sem mindegy,a kisebb kutyákkal könnyebb bírni valamily3n szinten, bár ez relatív)

3.Barátkozós e? Nagyon fontos,mert vannak olyan kutyusok akik valami traumán estek már túl és nem olyan emberszeretőek.

4.El tudnál e vele képzelni akár 10 évet is?

2019. aug. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a távolságtartók vagy félénkek vagy passzívan domináns kutyák, de mindenen lehet változtatni, ezeken a viselkedéseken is.

nosztalgikus hangulatba kerültem, úgyhogy megosztom a mi sztorinkat, hátha segít :) szóval én önkéntesnek mentem egy menhelyre, meg puli kölyköket megnézni és belőlük választani. az első félórában bőgtem mint egy idióta, aztán végigsétáltam a kennelek között és MEGLÁTTAM ŐT!!! persze a drága kiskutya le se szart, ignorált, azt hittem félénk (nem, passzívan domináns, még mindig, de rengeteget javult) kivittem sétálni háromszor, két hét alatt örökbefogadtam mert (nem túlzok) nem bírtam nélküle létezni. azóta is imádom, baromi jó kutya lett. na így is lehet kutyát választani :D ha viszont nagyon racionális akarsz lenni, keress egy jó trénert, segít a választásban (Budapesten pl az Álmosfelhő)

2019. aug. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sikerült választani, holnap lesz nálam. :) Köszönöm azoknak, akik segítettek.
2019. aug. 12. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!