Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy megbántam de...

Lehet, hogy megbántam de talán már túl késő?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy lassan teljesen kikészít minden. Anyukáméknak van egy yorki kiskutyájuk és úgy voltam vele, hogy nekem is kéne egy akivel én foglalkozok és viszem erre-arra. Valamiért nem akartam hasonló méretű kis kutyát. Egy Amerikai Staffordshire terriere esett a választásom. Eleinte tök jól ment minden de az elmúlt időben nem érzem az enyémnek. Úgy értem, hogy idegen vagyok vele. Jelenleg 5 és fél hónapos. Igen tudom még licsi. Kb 2 és hónapja van nálunk. Sok mindent tanítottunk neki nagyon okos és empatikus kutya. Jól kijön a macskákkal (abból is van 2) illetve a kiskutyával. De valamiért azt érzem, hogy jobb lett volna egy kis kutyát hozni. Most 20kg a kutyus és apukám szerint lesz a duplája. Anyukám néha odaadná olyannak aki a mozgasigenyet képes teljesíteni. Mivel nekem nagyon súlyos gerincferdülésem van ezért abban is elfáradok a pár métert teszek. Levegőt is nehezen kapok de a kutyának kell a mozgás. Nem igazán gondolkodtam és egy ekkora felelősséget vállaltam minden gondolkodás nélkül. De én világ életben ilyen voltam. De az a baj, hogy egyszer odaadnám mert azt szeretném ha boldog lenne de máskor meg soha senkinek. Nem szeretnék lelki traumát okozni neki, hiszen már bízik bennünk. Odaadja a játékait és amíg haza nem jövünk a kapuban ül.

Szóval fogalmam sincs, hogy mit tegyek. Mert ha odaadom mivan ha megbánom? Vagy ha nem akkor azt. Én is alig vagyok 37kg és ő elvileg több lesz annál. Ráadásul fiú is.

Ha esetleg valaki volt már hasonló helyzetben, mit tett?

Vagy mi a jó döntés ilyenkor?

Előre is köszönöm a válaszokat.



20/L



2019. aug. 10. 12:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Meggondolatlanul választottál kutyát.

Még fiatal, keressetek neki új gazdát. Könnyen alkalmazkodni fog.

Hogy te utána megbánod, az a te gondod. Nem vagy megfelelő gazda számára, ha egészségügyi gond miatt, ahogy írod,még a sétáltatást sem tudnád megadni neki. Pedig az csak egy alap a lemozgatásához.

2019. aug. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ad megfelelő gazdához vagy kérd a fajtamentők segítséget.

Mindenfele képen ivartalanítási kötelezettséggel ad örökbe mert rossz kezekbe is kerülhet.



A sztaffi egy elég erős jellemű kutya komoly kezekbe való és igényli a mozgást nem is keveset.

2019. aug. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Amikor erre a fajtára esett a választásod utána sem néztél az igényeinek, vagy csak ez kellett mert menő? Vagy esetleg akkor még nem volt gerincferdülésed?


Keress neki ivartalanítva egy jobb gazdát. Fiatal, könnyen fog alkalmazkodni.


Jó tanács a jövőre nézve: Egy darabig kutyád ne legyen.

2019. aug. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
8 éves korom óta "beteg" vagyok. Állandóan egyedül érztem magam. Nyilván előtte utána néztem de valamiért úgy éreztem meg tudok vele birkózni. Állandóan az hangoztattam, hogy nekem kutya kell nem egy öleb. Csak most, hogy szembesültem vele eltűnt belőlem a tanítási vágy. És furcsán érzem magam. Persze szereti a család meg mindenki. Félek, hogy megbánom később. Vagy pont azt, hogy nem adtam oda. De szeretném ha boldog és kiegyensúlyozott életét élne. Anyaék is egyik pillanatról a másikra változtatnak, hogy marad és megy között. Lassan beleőrülök. :(
2019. aug. 10. 13:16
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Van pár lefárasztási mód amihez nem kell sokat mozognod. Pl futtatóba viszed (kocsival akár) labdázás, trükkök tanítása stb.


Kutya suliba is járnod kéne, hogy megfelelően szocializált és engedelmes legyen, ne fusson és húzzon el akármi is történik.


De ha se tartani se megnevelni nem tudod akkor ajándékozd el. A legidegesítőbb dolog, amikor a kutya azt csinálja amit akar mert a gazda csak zászlóként lobog a kutya pórázán

2019. aug. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Macskát kellett volna venned nem egy hiperaktív munkakutyát. Minden bántás nélkül.

Én 14 voltam mikor a szüleim válása után megzuhantam és anya vett egy macskát.


Hatlmas spanok lettünk. Nagyon vicces, humoros állatok mindig valami hülyeségen törik a fejüket. Tanítani nem nagyon lehet őket, de türelemmel simán visszahozzák az eldobott papírgalacsint, agilityzni is meg lehet őket tanítani stb.

És egyébként rendkívül intelligens állatok, az enyém ajtókat nyitogat.

Ezek mellett nincs vele "sok gond" 20-22 órákat alszanak, napi 2x esznek és egyszer leviszed a végterméket.


Hogy már most 20 kg az nagyon durva, egy amstaff 20-28 kg körül mozog kifejlett korában. Vagy iszonyatosan el van hízva, vagy nem amstaff. (Esetleg mindkettő)

2019. aug. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Van már itthon 2 cicának egy fiú meg egy lány.

Nem fajtiszta csupán staffordshire jellegűként árulták. Elég rosszul körülmények között élt mielőtt hozzánk került.

2019. aug. 10. 13:43
 8/14 A kérdező kommentje:
Az állatorvos szerint még magára szedhetne pár kilót. Nagyon figyelünk minden állatunkra.
2019. aug. 10. 13:44
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Add nekem.Éppen ilyen fajtájú kutyát vennék.Inkább akkor ne maradjon veled,ha ennyire távolinak érzed őt,meg nem a sajátodnak.Neki se jó ez.

Egy kutya olyan mint egy gyerek.Törődést,pénzt,szeretetet igényel.


Azután,ha legközelebb állatot (vagy netán gyereket o.o) akarnál kérlek inkább vegyél egy olyan állatot ami nem igényel törődést különösebben,csak akkor ha neked van hozzá kedved.

Például hörcsögök,tengeri malacok.

Ezek elvannak ketrecben többen is (hörik közül csak a robik általában!)


Ha ezeket tudod felelősséggel tartani 1-2 éven keresztül (általában annyit élnek az ilyen kis állatok) akkor utána szóba jöhet másik kutya.És akkor is úgy válassz,hogy az életviteledhez is illeszkedjen,ne csak ránézésre tetszen a kutya.

2019. aug. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

Felelőtlen és ostoba vagy! Neked nem való semmilyen állat! Igen, ajándékozd el, de többet ne legyen képed kutyát hazavinni! Ilyen gerinctelen nem lehetsz, hogy lepasszolsz egy kutyát, majd hozod a követlezőt, akivel megint nem akarsz majd rendesen foglalkozni!

És gondolom még szaporítótól is van. Csak hogy teljes legyen az alkalmatlanságot és felelőtlenséged.

2019. aug. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!