Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kiskutya nagyon...

Menhelyi kiskutya nagyon sovány. Lehet baj?

Figyelt kérdés
Az illatos útról szeretnék elhozni egy kiskutyát, de nagyon sovány. (A többi nem az.) A gondozó azt mondta, sokat eszik, ők se értik. Elvileg féregtelenítve van. 2x voltam már megnézni, és el is hoznám, de félek, hogy beteg. Nem arról van szó, hogy nem akarom orvoshoz vinni, mindenképp rutinkivizsgálással kezdünk, de ha kiderül, hogy valami nagyon-nagy baja van.. hát, senkinek nem kívánom. :( Visszaolvastam sok kérdést, hoztak már ki beteg kutyát onnan, akinek eltitkolták a betegséget a gondozók (vagy nem tudták). Ti be mernétek vállalni a soványkát?
2019. aug. 11. 02:10
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Én úgy lennék vele, hogy ha beteg is és nem sokáig lesz velem, akkor is legalább végre egy darabig jó helyen volt. De ez mindenkinél más szerintem.
2019. aug. 11. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell a legrosszabbra gondolni. Habár, az érdekes, hogy a gondozók lerendezik annyival, hogy nem tudjuk mi baja. A helyedben megbeszélném velük, hogy elviszem a kiskutyát saját költségen egy dokihoz (hiszen ez úgyis megtörténne akkor is, ha már örökbe fogadtad), a doki pedig megvizsgálja, vért vesz, stb. és máris okosabbak lesztek.

Az én befogadott kutyám is a korához képest vézna volt kb. 6 hetesen, igaz, ő tele volt férgekkel, bőrbetegség miatt félig kopasz, de szépen rendbe jött. A héten megkaptam , hogy akkora, mint egy borjú. :D

2019. aug. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
31%

Attól függ. Vannak fajták amik eleve úgy jó ha soványak, ilyenre tenyésztették ki őket. erősen felhúzott has, bordák látszanak. Pl agarak, pitbull stb


Mennyi ideje van a menhelyen? Ha nem rég került oda, nagyon rossz állapotban, nem is baj ha csak fokozatosan "tér magához"

2019. aug. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Minden ilyen esetben benne van a pakliban, hogy a menhelyről/telepről kihozott kutya beteg.


Nincs arra kapacitás, és nem is várhatja senki, hogy mri alá dugjanak minden kutyát.


Egyébként simán lehet, hogy a stressz miatt nem hízik.

2019. aug. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!