Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hányja ki a kaját a kutya?

Miért hányja ki a kaját a kutya?

Figyelt kérdés
11 hetes tacsi, a tegnapi vacsijat megemészhetetlenül hányta ki az éjszaka folyamán 3x hányt. A mai reggelijet is sikerült kihánynia amit 9kor kapott most jött ki.. Holnap tudom elvinni csak állatorvoshoz. Azért hányt mert habzsol és nem rágja meg s kajàt?

#kutya #hányás #kajától
2019. aug. 11. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A habzsolós hányásnál a kutyák visszaeszik , ami kijött.

A kutya nemigen rág úgy, mint mi emberek. Az emésztés a gyomrában történik.

Eszik a hányás ellenére rendesen?

2019. aug. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen eszik ugyanúgy, iszik is, játszik. Megszerette volna enni a kihányt kaját de nem hagytam neki. Remélem nincs nagyobb baj annál hogy “ csak “ habzsolva eszik :/
2019. aug. 11. 14:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen vidd holnap orvoshoz, de ha csak a habzsolás lesz a gond, akkor vegyél evéslassító tálat neki:

[link]

2019. aug. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A kutyáknál előfordul, hogy túl gyorsan esznek. Sok levegő is kerül a gyomorba Akkor visszaöklendezik az ételt és utána már lassabban eszik meg. Persze, egy gazdának ez undorító. A kutyának viszont nem az.
2019. aug. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
délután kapott egy kis főttrizst főttrépával az is kijött sajnos, estére inkább ne adjak neki semmit? vízet issza enni is enne de kijönne az is szerintem..
2019. aug. 11. 17:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne adj neki semmit, csak friss víz legyen előtte!

Remélem nagyon jó állatorvosotok van!

2019. aug. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
állhat valami a háttérben szerintetek vagy “csak” gyomorrontás?
2019. aug. 11. 18:14
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Állhat, ha nincsenek rendben az oltásai.

De 11 hetes kutya egy gyomorrontásba is el tud menni, ha nincs kezelve, mivel mindent kihány. Ki is száradhat.

Abba viszont nem hal bele, ha ma nem kap enni és holnap sem, míg orvoshoz nem kerül, ha iszik rendesen és azt nem hányja ki.

2019. aug. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
eddig a vizet még nem hányta ki *lekopogom*
2019. aug. 11. 18:27
 10/10 anonim válasza:
Kicsit bezabálhatott,én kamilla tea kúrával szoktam gyógyítani,pici cukrot teszek bele hogy ne legyen keserű.Nálunk bevált a gyomrát a tea rendbe teszi.
2019. aug. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!