Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltathatják a kutyám és...

Elaltathatják a kutyám és semmit sem tehetek?

Figyelt kérdés
Meg harapott egy lányt sajnos. Most karanténban van ha lejárt a karantén el akarják altatni. 17 éves vagyok, mit tehetek?
2019. aug. 11. 15:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Az életben nem hallottam még olyat, hogy egy kutyát elaltattak volna, csak mert valakit megharapott (kivéve persze ha nagyon súlyos, életveszélyes sérülést okoz neki).

Az én kutyám is harapott meg egyszer valakit, engem is harapott meg kutya. Be kellett mutatni az oltási könyvet, állatorvos megnézte az adott kutyát és ennyi volt a következmény.

A te esetedben valami más is lehet, amiről nem írtál...

2019. aug. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
100%

Miért akarják elaltatni?

Ha nem egyezel bele és felelősen tudod tartani és nem okozott súlyos sérülést, vagy még rosszabbat, akkor nem hiszem h elaltathatják.

2019. aug. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%

Be volt amúgy oltva? Oltási könyv? Mert h nem, akkor érthető a karantén, egyébként nem hinném h karanténba helyeznék.

Milyen sérülést okozott?

2019. aug. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
15%
ha a kutyád valakit megharapott, akkor én nem csak a kutyát altatnám el, hanem téged is eltiltanálak az állattartástól (minimum, de súlyos vétségnél le is ültetnélek)
2019. aug. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
# 4: A körülmények ismerete nélkül ítélkezel. Az én kutyám is harapott már meg valakit. A kutya kerítésen belül volt + védőháló is volt felszerelve + tábla figyelmeztetett, hogy harapós kutya van. Hogy az illető véletlenül, vagy szándékosan dugta be a kezét, azt nem tudjuk, de a kutya megharapta. Természetesen elvittük orvoshoz, bemutattuk az oltási könyvet. Mindenki természetesnek vette, hogy egy házőrző kutya megharapja azt, aki a területére kerül engedély nélkül. Házon kívül soha senkit nem harapott meg és házon belül sem, ha jelen voltunk és mi engedtük be az illetőt.
2019. aug. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

Engem pár évvel ezelőtt harapott meg kutya. Az, hogy nem történt nagyobb baj, nem az idióta gazdáján múlott, hanem hogy (érthetetlen módon) abban a pillanatban hideg fejjel tudtam gondolkodni és eszembe jutott, mit nem szabad tenni ilyen esetben. Máig sem értem. Na mindegy, tehát a gazdája váltig állította, hogy nem is harapott meg, csak bevágtam valahová a lábamat. Megmutattam neki a vérző elég mély sebet.

Nem altatták el a kutyát, nem tettem feljelentést sem.

Pár hétig karanténben volt a kutya ennyi.

Az is olyan kutya volt, akivel soha nem foglalkoztak, egy apró kertrészből szökött ki.

Amúgy logikátlan a kérdésed, ha elaltatnák, nem szaroznának karanténnel. Remélem nem csak kitalált sztorikkal szórakozol, mint sokan itt.

Tehát nem altatják el.

2019. aug. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Van érvényes veszettség oltása?
2019. aug. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
6-os válaszoló? Nem basztatni akarlak, de pl mit kell tenni, ha egy kuvasz elkezdi ropogtatni a csontjaim. Amúgy imádom a kutyákat, nekem is volt. Sajnos már nincs. A kérdés meg szer fals.
2019. aug. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem...
2019. aug. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

Kamu az egész!

Azokat a kutyákat altatják el, akik életveszélyes sérüléseket okoznak embernek, gyereknek, ok nélkül támadva azokat.

Harapás esetén oltási könyv, annak hiányában karantén és büntetés a "gazdának", ... de semmi altatás.

Már nagyon elegem van az ebben a kategóriában is megjelenő trollokból, akik csak a jó szívű, állatbarát emberek felzaklatásával szórakoznak!

2019. aug. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!