Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutya elhozasa után...

Kölyökkutya elhozasa után inkább fokozatosan, vagy egyből a közepébe?

Figyelt kérdés
Szörnyű helyről kimentett kölyökkutyát hozok el. Pici helyen van bezárva egyedül. Pórázt, nyakörvet nem ismeri, más kutyákkal nem igazán találkozott eddig, pár szál szalmán aludt. 3 hónapos. Amikor elhozom, nyilván rá kell tenni a nyakörvet. Itthon egyből mutatom majd neki az ágyát, hogy az ő helye. Ennyit tervezek első napra. Fontos,hogy hamar megismerjen más kutyát, és a szajkosarat is tanulja meg, mert BKV-val közeledünk majd, az autót csak kölcsönkérem. Jól sejtem, hogy inkább a fokozatosság jobb neki, mint egyszerre leonteni az új dolgokkal?
2019. aug. 12. 07:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Kutyája válogatja, de ebben az esetben valszleg jobb a fokozatosság. Mutasd meg neki, hogy jó helyre került.
2019. aug. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos a fokozatosság! Minden más esetben ingerhalmozásról beszélünk. Az első egy hónapban kb semmit nem csinálnék vele csak kézből etetném, néhány alapszabályt kijelölnék (pl hogy nem mehet fel az ágyra), de ezt sem tiltással, hanem pozitív megerősítéssel, és nagyon sok rövid sétát tennék vele. Szerintem nem kell erőltetni, hogy más kutyákkal találkozzon meg bkvzzon, egyelőre minden nagyon ijesztő neki. a

Az az első és a legfontosabb, hogy benned megbízzon. Aztán apránként lehet haladni. Ha budapesti vagy akkor az Őrmezői kutyaiskolát tudom ajánlani, ott van kutyaovi is, elsőként szocializációra tök jó. Nagyon ajánlott amúgy szakember segítségét kérni, mindenképpen olyat, aki pozitív megerősítéssel tanít.

2019. aug. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor szépen lassan haladunk majd.
2019. aug. 12. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!