Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eszelős gyepiről hozott kutya?

Eszelős gyepiről hozott kutya?

Figyelt kérdés

Tegnap sétánál egyszercsak megvadult és elkezdett futkosni mint a golyó, felugrani, harapni a kezemet. Amikor próbáltam leállítani, elkapta a pórázt és elkezdte tépni közben vicsorogva farkasszemet nézve velem.

Végül amikor a rászólás sem hatott a teli torokból ordításra összehúzta magát.

Ez nem az első ilyen eset.

Látom a javulást a sétában, a vezényszavakat gyakoroljuk, nem tör előre az ajtónál, de ez a néhai kiugró viselkedése megijeszt.

Egyébként mozgatva van, napi 3-4 óra séta megvan, agyi fárasztást is kap.

A kora körülbelül 1-2 évesre tehető.

Valaki tud adni tanácsot?



2019. aug. 12. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Nem eszelős, és ne ordítozz vele. Akkor sem, ha harap.


Konzekvensen kell vele bánni, és ha harap, vagy rád akar támadni, akkor a nyakörvénél fogva visszakell rántani, addig, amíg észre nem vezsi, hogy fullad. Ez riasztóan hangzik, de nem azt jelenti, hogy fojtsd meg a kutyát, hanem azt, hogy amikor a nyakörve megfeszül, tudja, hogy eddig és nem tovább.


Ne tegyél semmiféle hirtelen mozdulatot, símogasd sokat, amikor csak igénye van rá. ha jól viselkedik, mindig dícsérd meg és adj neki jutalomfalatot.


Sose felejtsd el, hogy az isten a tudja, miféle rettenetes bánásmódban volt előtted része. Nemcsak az ember, az állat is traumatizálódhat, és sok idő és még több türelem kell ahhoz, hogy megnyugodjon és meggyógyuljon a lelke.


Van egy német doku-sorozat, aminek a magyar címe kb, Kutyaprofi. Van egy fazon, aki nagyon jól ért s kutyák lelkéhez. Ha hozzájutsz a részekhez vagy a csatornához, érdemes volna nézni.


Nekem a macskám volt traumatizált. Az előző gazdája rettenetesen bént vele, plusz elütötte egy autó. Évekig rángatta a hátát, félt, rettegett. 16 évet élt végül, imádtam, mindent megtettem volna érte. Még évekkel a traumák után is sokszor felriadt álmából, az éjszaka közepén, nem győztem vígasztalni. De a sok-sok türelem és a szeretet meghozta a gyümölcsét és biztosan neked is sikerülni fog. A kutyák kicsit mások, de a tiszta szeretet és a törődés, a figyelem ugyanúgy hat rájuk, mint bárkire a Földön.


Ami tegnap csinélt, azt valószínűeg nem neked szánta, hanem annak, aki előtted a ... - maradjunk annyiban, hogy a "gazdája", mielőtt felhúzom magam - volt. Embernél emlékbetörésnek hívják, ami a traumatizáltság eredménye. Nem vagyok állatszakértő, de a macskám viselkedéséből kiindulva nagyon is lehet, hogy nálatok is ez a helyzet.


Kérdezz meg egy állatorvost, biztos többet tud neked mondani erről, mint én. Sok sikert!

2019. aug. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Cesar Millan. De komolyan. 2 éves csivavánk van aki ávette az uralmat,elolvastam a Cesar könyvét,megértettem a kutyák működését újra(régen németjuhászom és pit-em volt,én voltam a falkavezér,póráz nélkül ,full engedelmesek voltak) . Ezt a kis motkányt elkapattuk és a fejünkre nőtt,lakásban jelölt,oda kakált ahova kedve volt,séta közben betekert a pórázba,rántgatott stb... Elolvasva,megnézve az okosságait tegnap nekikezdtünk az uralom visszavételére.Ma volt a teszt séta. Láb mellett engedelmesen ballagott,nem őrült meg idegen kutyák láttan sem. Ha megálltam,ő lefeküdt a lábam mellé. És ami meglepő,tényleg megnyugodott. Egy élmény most a kutyával együtt ténykedni. ☺
2019. aug. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

#3-as vagyok.


Ezt nézd meg. Elmondásod szerint ugyanez volt a helyzet

[link]

2019. aug. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
4-es pont ezt akartam írni én is :D Cesar Milan
2019. aug. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Ugye? Hihetetlen ez az ember és ahogy ismeri a kutyákat. ☺

Azt hittem nálunk nem fog működni,de megpróbáltuk,hátha. És igen ☺

Nagyon sokat bosszankodtam a csivi miatt,nem értettem,hogy hogyan lehet ez,egy kevesebb mint 5 kilós kutya a főnök,régen pedig 2 nagytestű kutya olyan volt mint az álom. De úgy érzem meglesz a kis nyamvadt is 😁

2019. aug. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál az nem megvadulás.A feszkó tört ki belőle. A póráz húzogatás is annak az eredménye. A vicsorgás sem támadó jellegű lehetett.

Milyen fajták lehetnek benne ránézésre?

Mit jelent a 3-4 óra séta?

2019. aug. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a leírás alapján nem tűnik olyan vészes dolognak, hanem inkább FRAP-nak:


[link]


Ha tényleg csak erről van szó, akkor egyszerűen meg kell várni, hogy kifussa magát. Max a harapás részt tiltani, de ha ez tényleg FRAP, akkor ez csak játékra hívás a részéről.

2019. aug. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Eszelős? Mi a francnak hoztál te ki onnan kutyát,ha semmit nem tudsz róluk?

A vicsorgás a kutyánál nem mindig jelent agressziót.Önmagában ez innen nézve játék akart lenni.Ugrált,szaladgált,vicsorgott,rángatta a pórázt -> más esetben ugyan így,labdát rángatva ingerlik a kutyák egymást játékra.


Az én kutyám is pont ugyan ezt csinálja a futtatóban,ő egy mentett staffi keverék szuka.

Felkapja a kilyukasztott labdát (igen,neki hiába veszel bármilyet,az lyukasztott lesz és úgy neki jobban is tetszik ^^'),vicsorog,vakkant párat és rázza a labdát.Majd szaladgálni kezd,hogy fussanak utána,próbálják meg elvenni a labdát..


Ebben semmi agresszív nincs még önmagában.A kezed harapása is akkor igazán harapás,ha elkapja és azt kezdi el rángatni,tépni.Addig nem támadni akar,csak próbál téged rávenni,hogy valamit kezdj vele és ne ordibálj mint egy idióta.

2019. aug. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy játszani akar, de nála ez eldurvul ha nem állítom le.
2019. aug. 13. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!