Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan sétáljunk helyesen?

Hogyan sétáljunk helyesen?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám aki séták alatt nagyon rossz,húz.

Már több módszert kipróbáltam vele,de egyik sem járt sikerrel.

Főként Cesar Milan módszereit próbáltam ki.

Van egy másik kutyám is és ő nála be váltak a módszerek szépen laza pórázon vagy póráz nélkül sétál,de a másik kutyámnál nem.


Ha sétálunk fut,siet nagyon húz.Ha olyan helyre érünk ahol van kutya a kerítés mögött a kerítéshez siet és ugat,morog és támadna.

Ha kóbor kutya van ugyan ez.

Már a kóbor kutyákról sikerült leállítanom.

Múltkor egy nála 10x szer nagyobn kutya jött hozzá barátkozni és morgott rá majdnem neki ment.


De különös módon ezt csak a faluban csinálja ahol lalunk.Szoktam vele városokban is járni ott laza póráz és nagyon ügyesen sétál.


Milyen módszereket ajánlotok?

Ha nem javul a viselkedése kutya suliba viszem majd őt.


Nekem csak az a fura,hogy kicsinek szocializálva lett.Sokat jártunk kutyák közé.


2019. aug. 12. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell az össze vissza fordulgatással szórakozni.

Fojtó nyakörv + rövid póráz. Nekem bevált 👍

2019. aug. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Első, nekem a NJ meg majdnem letépte a fél karomat fojtóval rövid pórázzal együtt. A fordulós módszerrel viszont működött a dolog.


Kérdező, szerintem már most vidd kutyasuliba, a morgás már végképp nem egy jó jel. Ott mentálisan is lefoglalod, szakembertől kapsz tanácsokat. Ne várd meg, amíg kezelhetetlen lesz, vagy tovább romlik.

2019. aug. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen kutyáról van szó?

Gondolom kistestű vagy közepes testű ha nála 10x nagyobb kutya volt aki barátkozni akart.


jan fennell kutyapszichológia


Karay Zoltán út a probléma mentes kutyához című könyv

Ezeket is nézd meg.


És mindenféleképpen menj vele kutyasuliba.

2019. aug. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a könyveket és a válaszokat.


Már próbáltam a fojtót is,de nem használt azt már elis hagytuk mert kicsi.

Egy tacsiról van szó.


Akkor viszem őt inkább suliba csak apukám nem igen akarja mert szerinte a tacskók ilyek.Oké ha ilyek,de attól lehet fegyelmezett.

2019. aug. 12. 19:24
 5/5 anonim ***** válasza:

A fojtót is úgy alkalmaztad, ahogy Cesar? Közvetlen a füle mögött kell tartani és nem mindig csak felfele, néha oldalra is kell rántani. Menhelyen önkénteskedem és eddig ez mindig bejött.


Bár én nem vagyok fojtó megszállott, az idi kutyáimat úgy tanítottam, hogy itthon gyakoroltuk, hogy ha kérem, akkor figyeljen rám kajáért(pl virsli) cserébe, akár hosszabb ideig is, majd a mezőn, erdőbe, ház előtt ugyanez és mikor a kerítés mögött lévő kutyával akart volna acsarkodni, nem fordultam ki a szituból, hanem megálltam és kértem, hogy figyeljen+megpróbáltam felhívni magamra a figyelmét és mikor megnyugodott jutalom és tovább mentünk. A következő kerítésnél ismét eljátszottuk. Fél óra alatt eljutottunk oda, hogy ha szólok, abbahagyja és rám figyel majd pár alkalom után már egyáltalán nem állt le morgolódni.


Tudom, hogy nehéz, nekem is az volt, de meg kell állni, hogy felmenjen benned a pumpa az ugatástól és nyugodtnak kell maradni.


Ha ez sem jön be, akkor kipróbálhatnátok a haltit(fejhám).


Remélem, hogy tudtam segíteni :)

2019. aug. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!