Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok felnőtt, nagytestű,6...

Tudnátok felnőtt, nagytestű,6 éves kutyusnak ajánlani tápot?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves kutyánk aki mint kiderült hajlamos a csípő és izületi problémákra.Azt javasolta az orvos,hogy olyan készítményeket és ételt kapjon amitől a csontjai erősödnek,stabilabbak lesznek és akkor minél később fognak előjönni a súlyos problémák (sajnos ahogy a szavaiból kivettem elkerülhetetlen,hogy időbel ne legyen baja :().


Úgy 2 éves korától kezdve Acana nevű tápot kap.Kölyök korban már próbáltuk a Royal Canin junior tápjait,majd a Bosch (vagy valami hasonló) volt az étlapon.Az Acana izlik neki,szereti,van benne (legalábbis a leírás szerint..:D) sok féle vitamin.


Mentett kutyáról van szó,egy menhelytől fogadtuk örökbe még kölyök korában.Úgyhogy nem ismerem a felmenőit,nem tudom milyen körülmények közül jött,azt sem tudtam hogy neki lehetnek ilyen problémái mert eddig az orvos ezt sosem jelezte.(jó,hogy kb 3 havonta megyünk a szem problémái miatt és még csak most jutott eszébe szólni, hogy amúgy figyeljünk már a csontozatra mert bajos lehet ..:'))


Annyi biztos,hogy staffordshire terrier van benne,de sokkal magasabb úgyhogy keveréknek biztos keverék.Tehát ilyen..fajta tápokkal nem is próbálkoztam.


Úgyhogy ha valakinek lenne ilyen izületi problémás kutyusa és lenne hozzá egy megfelelőbb tápja megköszönném a javaslatot.

Ár nem számít,akár külföldről is megveszem csak ne legyen nekem baja..



#kutya #kutyaétel #kutya vitaminok
2019. aug. 12. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha az acana minden szempontból bevált, akkor nem váltanék. Egyik tápban sincs annyi ízületvédő, hogy valóban segítsen, ha már baj van.


Én a joint aidet javaslom, ez egy granulátum, amit a kajára kell szórni. Az én nagy és öreg kutyámmal csodát tett.

Pl a barf konyhának van egy ízületes csomagja, amiben benne van a joint aid + zöld kagyló + msm meg még vagy 2-3 féle cucc.


De sokféle ízületes készítmény van. Zöld kagyló, altoflex, mobility.

2019. aug. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Én ezt tudom ajánlani, elég jó minőségű táp, porc-, ízület- és csonterősítő.

Viszont ha szereti az acanát akkor tényleg nem kell váltani, az egy prémium táp. Ha nem váltotok, akkor zöld kagyló kivonatot adhatsz neki. Az is porcerősítő, és eddig csak jót hallottam róla.

2019. aug. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Van egy 11 éves, kb 20 kg-os kutyám, akinek Luposan granulátumot adok a tápja mellé és így még mindig bírja a hosszú túrákat és a labdázást, játékot. Azért kezdtem el, mert nagyon sántított nagyobb megterhelés után. Csak ajánlani tudom :)


Az acana pedig nagyon jó táp, nyugodtan maradhattok ennél. Az aktív kutyáknak való tápokba szoktak több izületvédőt rakni, meg esetleg a halasokba, de ha ilyen nagy a baj, én mindenképp kiegészítőt adnék inkább.

2019. aug. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!