Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya hirtelen harap a falatra?

Kutya hirtelen harap a falatra?

Figyelt kérdés

Van egy idősebb kan kutyusom,korcs 11 éve születése óta nálunk van.

Okos és engedelmes.A szüleim pár hónapra küldöldre mentek dolgozni,ezért én hazaköltöztem és én foglalkozok vele. Annyi a probléma mindössze hogyha a kezemből adok neki kaját akkor nagyon nagyot harap,elég veszélyes.Nekem egy 9 hónapos boxer kölyök kutyám van,ő finomam veszi ki a kezemből a kaját,pedig nem tanítottam ilyesmire.Ezen kívül a korcs nem agresszív,teljesen rendben van a viselkedése


2019. aug. 12. 23:53
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy leirtad igen hirtelen harap a falatra. Mi a kérdés?
2019. aug. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogy le lehet e róla szoktatni
2019. aug. 13. 00:12
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
11évesen sztem hagyd. Ne etesd kézböl.
2019. aug. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
Nekünk a kan állandóan bekapta a fél kezemet úgy vette el a kaját, a szuka viszont hozzám se ér és finoman lassan veszi el. Öreg már a tanuláshoz de azt esetleg megpróbálhatod hogy csak akkor adod neki a falatot ha leült és nyugodt. Ha oda kap akkor elhúzod a kezed és egy határozott nemet mondasz neki.
2019. aug. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem hülye, csak 11 éves kutya.
2019. aug. 13. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Ültesd le a két kutyát.


Adj egy falatot a kölyöknek. Előtte mondd ki határozottan a parancsot: "Szépen!" (mi ezt használjuk, válassz olyat ami neked megfelel)


Szépen elveszi, te pedig jól megdicséred, megsimogatod, mintha valami fantasztikusat tett volna.

Adhatsz neki extra falatot is jutalomból.


Utána az idős kutyának nyújts egy falatot. Neki is ugyanúgy mondd, hogy "Szépen!"

Ha ráharap, akkor húzd el előle a falatot, ne add neki oda. Nem jár dicséret, ignoráld és menj vissza a kölyökhöz, adj neki újra falatot, dicsérd.

2019. aug. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Ez egyik kutyám ilyen, neki csak úgy adom oda, hogy kinyitom teljesen a tenyerem, abba teszem a falatot és inkább lehajolok, de így biztos nem lesz baja az ujjamnak:D
2019. aug. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ja ő is ha nyitott tenyérből adok neki tápot mondjuk akkor ügyesen kieszi ,de ha olyan a kaja amit az újaimmal kell nyujtani,akkor harap .

Köszi a válaszokat

2019. aug. 13. 10:30
 9/9 anonim ***** válasza:
35%
Korcsnak nevezni egy kutyát... szégyen...
2019. aug. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!