Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről hozott "szelíd"...

Menhelyről hozott "szelíd" kutya megölt egy macskát, mit kezdhetnék vele? Több (sok, teljes sztori) lent.

Figyelt kérdés

Úgy egy hete elhoztam egy menhelyről egy kutyust.Azzal a feltétellel hoztam el (mert eleve ilyet is kerestem),hogy a kutya ezer százalékra macska,kutya,gyerek barát,meg van nevelve,semmi baja,minden király.Nem is volt egy olyan agyon vert,kirakott lestrapált kutya a gazda ráunt és leadta nekik.


Miután haza hoztam már első nap is voltak gondok ugyanis a kutya beült a sarokba,folyamatosan engem nézett és ha csak egy mozdulatot is tettem morgott,vicsorgott.

Hagytam pihenni,gondoltam csak új neki a hely is meg én is.Úgyhogy tettem ki friss vizet,enni,nyitva hagytam a bejárati ajtót,hogy ha akar menjen ki egy kicsit szét nézni.

Úgy 2 órát kóvájogtam a házban,mert közben takarítottam mint bármikor máskor.Nem mondom,hogy körülötte,de azért néha rá tudtam nézni.

Ugyan ott abban a szent pontban feküdt és RÁGTA A SAJÁT HÁTSÓ LÁBÁT.Persze rólam le nem vette volna a szemét és ugyan ott morgott.


Megpróbáltam elhívni onnan,egy kicsit távolabb magamhoz kezdtem hívogatni.Oda jött aztán nyíl egyeneset kirohant a kertbe.

Azóta végül is megnyugodott valamennyire (1-2 napig ennyire rossz volt a helyzet),de gyakran van,hogy így "bekattan" és ugyan úgy morog,vagy a lábát,farkát rágja.Miközben eszik is,pedig a közelébe sem megyek.


Ma viszont ahogy reggel kimentem utána (úgy szoktam,hogy amint felkelek kinyitom neki az ajtót,elkezdem lefőzni a kávét az kb 10 perc az alatt ürít,amikor kész a kávé kimegyek,feltakarítom és leülök ameddig ő szaglászik,szaladgál,ha nagyon unatkozik dobálok labdát,tehát egy 10 percnél többet sosincs egyedül.) a szomszéd macskáját,aki miatt egyébként szelíd és macska barát kutyát akartunk megfojtotta.Amikor kimentem a szájában volt és rázta a fejével,majdnem ott kaptam szív rohamot..

És biztos,hogy nem csak találta ott elhullva a kertben vagy valami mert szokás szerint a macska a mi kerítés oszlopunk előtt pihent,amikor kinyitottam az ajtót is láttam (de hát macska barát kutya,gondoltam akkor az nem azt takarja,hogy macskát írtani szeret..)


A szomszéd egy maine coon tenyésztő neki Hópehely volt kijárós macska.A többi 5 jól elvan anélkül,hogy ki kellene engedni,de ez az egy macska nem bírta a benti tartást így kb 3-4 éve,hogy itt járkál a környéken és rendszeres "vendégünk" volt.


Na most ha annyira igaz a gyerekekkel vagy más kutyákkal szembeni szelídsége mint a macskákkal volt akkor nekem valamit sürgősen kezdenem kell ezzel a kutyával.Ugyanis én a gyerekek mellé hoztam.A nagyszülőknél van egy végtelenül kedves vizsla akivel mindig fociznak,szaladgálnak játszanak a gyerekek és nekünk még eddig mióta ők megvannak nem volt kutyánk.El is mondtam mindent bemutatkozáskor a menhelyen,tehát nem volt titok,hogy milyen ebet keresünk.

Még 1 hét 2 napig vannak a kereszt szülőknél a srácok addig tudok vele valamit csinálni (tudok egyáltalán?),ha viszont addig is ilyen agresszív,távolság tartó lesz velem szemben is,akkor kénytelen leszek vissza vinni,hát nekem nehogy megtámadja valamelyik gyereket.. :/


Nem is csináltam vele egyébként semmi olyat ami miatt ez elő jöhetett volna,haza hoztam a kocsiba,beengedtem a kertbe és aztán mint bármelyik másik kutyát hagytam,nem piszkáltam..

Első kutyának se mondanám,mivel terhesség előtt a szüleimnél (ők jugoszláv farkasölőket tenyésztenek) rengeteg kutya vett körül,foglalkoztam is a saját ebeinkel.


Mit tudok vele kezdeni? Ennyi idő alatt tehet vele csodát valaki?

Ha beviszem így állat orvoshoz max megállapíthatja,hogy degenerált a kutya,egyebet..hát mit tudna mondani,kétlem,hogy beteg.Ott vizsgálták állítólag mielőtt kijött.

Tréner tud valami megoldást ilyen helyzetben? Vissza vinni is végső esetben akarom,mert bakker mégse oldja meg a helyzetet az,hogy vissza adom és elaltatják vagy másra sózzák ugyan így..



2019. aug. 13. 00:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
11%
Szóval: mivel a kutya a farkas utódja... ezért benne van minden kutyában valamennyire a vadász ösztön... a menhelyre sem azért kerülhetett mert elvitte a hűtőböl a szalámit... tehát: nem normális amit tett a kutya. De nem hiszem hogy gyereket/embert bántana. Lehet nem szereti a körülötte lévő állatokat hanem csak az embereket tűri meg. Amit tenned kellett volna: egy határozott hangnemmel egy jó nagyot rá kiáltani. Amìíg a kutyusom kicsi volt és meg ölt egy tyúkot akkor alkalmaztam ezt ki engedte a szája közül a halott tyúkot és helyben bepisilt. Azóta rá sem mer nézni a csirkékre (rossz indulattal). Szóval csak meg kell nevelni picit. Hidd el lehet egy kutyát is tanítani
2019. aug. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
67%
UI:ez elönti vagyok. Vissza olvastam. Maga az ördög... add visza minél hamarabb
2019. aug. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
72%
Idegrendszerileg beteg. Altatni kell az ilyet.
2019. aug. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
77%
A gyerekekkel együtt kellett volna elhoznod a kutyát a menhelyről. Mire ők hazaérnek már a saját területének fogja érezni a kertet amit meg kell védeni. A lábrágás valami betegségre utal amit most meg nem mondok hogy mi pontosan de a lényeg hogy idegileg instabil a kutya. De az is lehet hogy csak megviselte őt a menhely. Sajnos láttam már menhelyen hogy a kutyák tépik egymást, az is lehet hogy ember is bántotta őt azért nem enged magához. Milyen fajta egyébként?
2019. aug. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Elméletileg egy német juhász.Nem jelentették ki,hogy fajtatiszta,de azt se,hogy keverék lenne.Nem voltak biztosak benne,így csak azt mondták,hogy a felmenői azok lehettek.

Na most ha ez így van és aztmondjátok idegi problémája lehet,akkor nem elképzelhetetlen,hogy valami szaporítós dobta be a menhelyre,vagy szaporítótól vásárolt a kutya .


Egyébként kinézetre tényleg olyan is mint egy nj.Elsőre nagyon kedves és értelmes feje van,ha nem jön rá így az 5 perc akkor lehet simogatni is,nyugodtan fekszik,de amikor beül az egyik fal mellé vicsorítani és a végtagjait rágni,meg össze vissza kapkodni a levegőbe az nagyon ijesztő.

Már csak az az ábrázat is amivel csinálja,ki van kerekedve a szeme,széles vicsor van a pofáján..


Az a gond,hogy gyerekekkel se tudtam volna nagyon mit csinálni,mert ilyeneket azért ott se láttam a menhelyen.Ott is normális volt mind a 2x amikor látogattam.

2019. aug. 13. 01:28
 6/30 anonim ***** válasza:
94%

Komolyan kérdés, ha igaz a történet, hogy a kutya marad vagy sem?


Értem én, hogy állatszeretet, meg fogadj örökbe menhelyi kutyát divat van (és le kell nézni, aki ettől ódzkodik, mondjuk pont az ilyenek miatt), de ez túlzás. Szomszéd mit szólt, hogy Hópehely elpusztult. Azért egy maine coon macska nem 10 forint... Vagy elintézte azzal, hogy "há' minek járt ki, ugye?!" Mellesleg, hallottam már, ahogy egy macskát elkap egy kutya, annyit elárulok, hogy azt hallja mindenki, aki a környéken él... Fura, hogy nem hallottad, mert azt írod, csak észrevetted hogy a szájában van. Minden felesleges információt leírsz, hogy hol/kinél vannak a gyerekek, de ezekre nem tértél ki.


Vidd vissza a kutyát, mondd, hogy kinyírta a szomszéd egyik 150 ezer forintos macskáját, van még ugyan 5 ilyen, de azokat már nem akarod kifizetni... Oszt majd kezdenek vele valamit, de az nem a te dolgod lesz.

2019. aug. 13. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%

Vidd vissza a menhelyre.

Persze mehetsz trenerhez, kutyaiskolaba meg lehetsz turelmes de a kutya pszichesen beteg. A menhelyen is sokszor hazudnak, akik leadjak a kutyat es a menhyelesek is amikor kiadjak...fogalmuk nincs neha milyen a nluk levo ktya szemelyisege valojaban.

Nagytestu es aggressziv semmi keresnivaloja gyerekek kozeleben. Azonnal visszavinni.


Elmeselem a mi tortenetunk: a parom es a lanya egy nagytestu nemetjuhasz valami kevereket vitt haza a menhelyrol...azt mondtam baratsagos elotte voltak kozos setaik is a menhelyrol ki lehetett vinni stb. Na hazavitte morgott vicsorgott az elejen etelt se fogadott el (kesobb kiderult mar elottum mas is hazavitte, de gyorsan vissza is...utolag ertem miert).

Aztan ugy tunt megbekelt a helyzettel. Aztan a gondok folytatodtak: bari aki uj jon a lakasba azt kepes lenne szetszedni es csak az az egy modszer mukodik ha kiviszed bejon valaki es ot behozod es akkor azt hszi a lakashoz tartozik vagy bezarod amig vendegeid vannak. Az utcan kiszamithatatlan modon tamadott es tamad a mai napig ha olyanja van. Es azert egy nemetjuhasz meretu ktyat felnott ferfinak is nehez visszafognia. Nem szereti az idoseket de nehany pasit se a gordeszkasokat, bottal kozlekedoket es a nagy szatyrosokat es bicikliseket...de neha meg ez se szamit. Volt hogy nem a kozvetlen gazdai hanem mas csaladtag setalni vitte es megtamadott egy kulfoldit es kiszakitotta a kabatjat.

A legdruvabb azonban ez: sajat lakasban az altala falkavezernek elfogadott egy vagy max ket embert ugy vedi, hogy a sajat kisgyerekem amikor oda akar szaladni a paromhoz es az elotte ul fekszik es "vigyazz ra" akkor ahogy odamenne a kutya morogi kezd vagy hang neelkul tamad! Volt hogy ram is ramtamadt.


Macska? Nevetnem kell ez a kutya es sok mas is meglatnak egy macskat az utcan es megorulnek biztos szetszedne.


Mi jartunk ezzel a kutyaval kutyasuliba, meghallgattuk a trenert mit mond es rengeteg munka napi szinten hogy kepes legyen belatni o az utolso a rangsorban az meg hogy baratsagos legyen es kiszamithato? Hat ...


Menhelyes kutya nagytestu es mar az elejen ilyen VIDD VISSZA mielott a gyerekeid harapja meg majd jtana meg tragedia lesz.

Eleve kistermetu kutyat erdemesebb hazavinni.

2019. aug. 13. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Andizsuzsi ***** válasza:
16%
Ha ez igaz, és nem trollkodsz, akkor az alapvető probléma veled van. A kutya szorong, a stressz összes létező tünetét egyszerre produkálja és te nem ismered fel. Normális esetben az ember felnőtt kutyát nem úgy visz haza, mint egy vázát, hogy bemegy a boltba, kiválasztja ami neki tetszik, beteszi a kosarába és viszi. Én is azt mondom, hogy vidd vissza. Jobb lesz az, elsősorban a kutyának. Hátha megy valaki, aki nem kerti díszt akar.
2019. aug. 13. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt soha nem engedném a gyerekeim közelébe
2019. aug. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
67%

" Vissza vinni is végső esetben akarom,"


Szerintem meg ezen a hozzáálláson sürgősen változtatni kéne!

Nem érdekel hány kutya vett körül eddig, lehet más foglalkozott velük, nem te, és az is simán lehet, hogy alapvetően jó körülmények közt felnőtt, szocializált könnyen kezelhető "normális" kutyák voltak.


Ilyenből 1000 is lehetett az életedben, az ég világon semmit nem jelent, ha egy nehéz esettel állsz szemben.

Neked ennél sokkal sokkal sokkal... sokkal, sokkal kezelhetőbb kutya kell, mert kihallani a soraidból, hogy még aránylag egyértelműbb helyzetekkel se tudsz mit kezdeni!

Ennek katasztrófa lehet a vége!

Értem én, hogy meg akarjátok menteni, meg hűde jó fejek lenni... de be kell látni, hogy ez NEM a ti kaliberetek. Ti mentsetek meg egy könnyen kezelhető si-cu-t, őt meg mentse meg az, akinek volt már dolga domináns, gyilkos hajlamú ideggyenge kutyával.


Úgy hoztátok el, hogy macskabarát. Nem az. (finoman szólva, hiszen nem egy kis kergetésről van szó, hanem 1 hét után már gyilkolt!!!)

Történet lezárva, nem kell túlagyalni.

Rátok akarták pattintani, vagy felelőtlenségből (nem értékelték ki megfelelően) vagy átb-szásból, hogy megszabaduljanak tőle.

Neked egyik sem vigasz.

Az ilyen esetek még az erre specializálódott szakembereknek is egy életforma, hogy egyrészt mérsékeljék ezt a viselkedést, másrészt egy életen át úgy bánjanak vele, ahogy a problémái igénylik.

Mivel egyáltalán nem biztos, hogy valaha is 100%-osan rehabilitálható lesz.


Tudod erre szokták azt mondani, hogy egy ilyen "baleset" sose a kutya hibája, hanem mindig a gazdáé!

Ez nem csak azt jelenti, hogy miért nem zárja el a gazda a kutyáját, vagy miért nem neveli meg!

Ez azt is jelenti, hogy egy ember ismerje fel, és lássa be, ha egy probléma túlnő rajta.

Van olyan ember, aki tudja ezt kezelni, ráér, ért hozzá, tud neki olyan életvitelt biztosítani ami igényel, mert ez az élete, vagy hobbija, vagy szakmája, hogy ezzel foglalkozik.

Ezt be kell látnod, hogy te , és a kis gyerekes családod nem a megfelelő környezet.

2019. aug. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!