Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék ellene?

Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

a minap fogadtam örökbe egy kiskutyát, aki azóta hogy haza jöttünk megàllás nélkül követ, ami nem lenne akkor baj, ha nem dominálna az idős kutyámon, akivel ezáltal kevesebbet, már-már semmi isőt nem tudok együtt tölteni, mert nem mer odajönni a kocsi miatt. Hogy tudnám olyanná varázsolni a helyzetet, mint régen, amikor az idős kutyám mellém feküdt mindig, mindig kereste a társaságomat(hiába lakunk négyen a házban), most meg inkább kimegy a szobából, ha bejövök én is és a kiskutya is.

nagyon nem tetszik ez a helyzet, nem tudom mit tudnék tenni az ügy érdekében

valakinek vannak személyes tapasztalatai, amivel össze tudnám szoktatni őlet?



2019. aug. 13. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk kicsit más volt a helyzet de hátha segíthet. Mi 2 hónapja kaptunk egy kiskutyát és már volt nekünk egy12 éves kutyusunk. Mind a ketten benti kutyák. A kiskutya állandóan ment volna az idősebb kutyus után de ő inkább elbújt, elkerülte, rámorgott. Aztán pár hete gondoltam egyet és össze zártam őket egy nagyobb helyiségbe voltak nyafogások ugatástok de ezt meg csinaltam mindennap és ma már egy helyen alszanak. Lehet nem ez a legjobb megoldás nem tudom de nálam bevált.
2019. aug. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van. Össze kell őket szoktatni. Kényszerítsd őket arra, hogy huzamosabb ideig egymás közelében legyenek és ha a kicsi nyomul, tiltsd.
2019. aug. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kicsinek határozott tiltani kell a dominálást, el kell kezdeni nevelni.
2019. aug. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Eszedbe se jusson kényszeríteni ezt a dolgot, mert csúnyán megjárhatja.


Az idősebb kutyádat helyezd előtérbe, küldd el a kicsit, zárd ki a kicsit, legyen az idős kutyával együtt töltött minőségi idő, mert így tényleg csak egyre jobban fogja utálni az új jövevényt. (jogosan)

2019. aug. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-essel értek egyet. Én eleve úgy neveltem az enyéimet, hogy kezdettől fogva az idősebbet részesítettem előnyben, mindig, és ha a fiatalabb dominálni próbálta, akkor letiltottam róla.

Kezdj el falkavezérként viselkedni.

2019. aug. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!