Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet ennyire félénk?

Mitől lehet ennyire félénk?

Figyelt kérdés

Egy putriban született 6 hetes lehetett mikor egy tornazsákba rakták és egy buszon hozták le hozzánk. Ő volt a legkisebb az alomba és farka sem volt..

Most 4 éves pincsi-csivava és tacsi keverék.


Elejétől fogva félt mindentől, szocializáltuk ha mentünk valahova jött velünk, sétáltatuk.


Az emberektől nagyon fél, ha sétálunk az utcán kijön valaki egy házból menekülne.

És onnantól nem mer a ház előtt elsétálni. Ezért már általában az úton sétálunk.

Ha Kerítésen ugatnak rá a kutyát szintén ez vagy akkor nem is akar jönni. Ha valaki jön mögöttünk az utcán menekülne.

Ha olyan ember van akitől fél akkor is menekülne.Általában a férfiaktól fél.



Kerítésen belül nagyon ugatós de persze ha nyitva van a kapu kikerüli és ugat tovább Kerítésen belül. Egyébként barátságos szoktatható az emberekhez de idő kell neki.


Ha a másik kutyának eldobjuk a labdát össze húzza magát, hirtelen mozdulattól is összehuzza magát. Nagyon fél ha már kicsit mérgesen szólunk rá a földön lapítva kúszik felénk. Olyan rossz érzés ezt látni a szívem szakad érte és nem tudom mit tehetnék még.

Mi soha nem bántottuk, benti kutyus szeretjük.


Tesómmal már sokat életünk vele. Labdamániás is szóval az ugatást nem tudom miért csinálni hisz nagyon sokat mozog.

Poráz nélkül is szokott sétálni füves területen ahol nincsenek emberek.

Távolról elvan az emberekkel szokott szabadon labdázni a utcán ahol messzebb vannak tőlünk az emberek. De ha közelebb jön valaki megkell fogni nehogy elmenjen.


Több kutya sulival és trénerrel is beszéltünk már akik elvileg foglalkoznak felénk, problémás kutyákkal egyik sem válalt minket..


Neki 2 évesen volt már kiskutyája. Kiengedtük egyszer vécére és kihitte volna, hogy a pici kutyus átugorja a majdnem másfél méteres hátsó kaput, hogy a kan kutyánkhoz jusson. 1 kölyke született őt megtartottuk vele semmi ilyen probléma nincs ő nagyon barátságos.


Azóta mind ivartalanítottak.

De vele az állatorvos elrontott valamit így újra kellett műtenie.


Most jelenleg elég durva fülgyulladása van amit az orvosok nem tudnak kikezelni így csak enyhíteni lehet és találgatni mitől lehet. Elvileg csirke allergia miatt de nem kap csirkét még is csúnya neki a füle most gabonára lesz tesztelve.

Több orvosnál is jártunk, állat klinikán is.


De a fülgyulladása előtt is nagyon felénk volt.


Egyébként ő nagyon okos sok trükköt tud és otthon agilityzni is szokott.


Mivel tudnak még neki segíteni?lehetséges, hogy genetikailag félénk?


Próbáltam már azt is, hogy ha fél nem veszek róla tudomást az egy kicsit segített rájöt, hogy nem kell félnie ez 2 kutyás kapunál sikerült.


2019. aug. 13. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Bizalmatlan. Ben tudom miért.
2019. aug. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Ideggyenge. Szaporított, beltenyésztett kutyánál gyakori.

Fülgyulladás, allergia, betegeskedés meg mind a gyenge immunrendszer miatt, ami szintén genetika.

Csúnya ezt mondani, de az a kutya egy genetikai selejt.

Ezért kell normális tenyésztőtől venni kutyát és nem egy putriból.

2019. aug. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Senki nem mondta, hogy vásárolva lett a kutya. Örökbe fogadtam. Szerintem nálunk jobb sora van mintha máshova került volna vagy utcára, gyepire vagy elásva valahol a kert végébe.


Én nem támogatom a szaporítókat. Itthon csak mentett menhelyi keverékek vannak illetve a született keverék.

2019. aug. 13. 10:39
 4/9 anonim ***** válasza:

A füléből vettek mintát tenyésztésre?

Ajánlatos lenne neurológushoz elvinni.

2019. aug. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Putris szaporított kutyáknál gyakori. Gyengék az idegei. Annyit tehetsz, hogy elfogadod ilyennek és elnéző vagy vele.

Meg persze orvossal alaposan kivizsgáltatod.

2019. aug. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
De hisz te is szaporítottál!
2019. aug. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen igazad van én is szaporitottam. Talán lehetem kB 14 éves is.

Csak annyi különbség van köztem és a legtöbb szaporító közt, hogy én nem árultam pénzért az állatot, megfelelő körülmények közt tartom és tartottam, és ivartalanítattam őket.


Ez egy egyszeri hiba volt úgymond de én nem bántam meg mert az a kölyök már lassan 3 éve a legjobb barátom. Mindennél jobban szeretem.

Ez úgymond egy besikerült baleset volt. De mi nem raktuk ki az anyakutyát a kölykével együtt vagy csaptuk agyon őket.


Tehát ne ítélkez ha nem is ismersz.

2019. aug. 14. 09:56
 8/9 A kérdező kommentje:

Vettek mintát a füléből.


A neurológust megpráljuk.


Most az állatorvos havasi kövi rózsa cseppet írt fel.

2019. aug. 14. 09:59
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Mi az, hogy azzal példálózól, hogy nem raktad ki a kölyköt vagy verted agyon őket? Ezt nem teheted meg, hisz törvénybe ütközik! Azért nehogy már azzal mentegesd magad, hogy legalább törvényt nem szegtél! Ez általában már a legalja, amikor valaki ezzel kérked, hogy milyen fantasztikus, felelős ember is ő, hogy nem követett el bűncselekményt...
2019. aug. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!