Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha eltűnt szeretett...

Mit tegyek ha eltűnt szeretett kiskutyánk?

Figyelt kérdés
Még ma kora hajnalban tünt el valószínűleg kiszökött, alig egy hónapja volt nálunk, és csak három hónapos volt, egy fajtiszta yorki kis kutya, megvannak a papírjai csak chip nincsen benne, nemrég költöztünk Szolnokra és nem nagyon ismerjük a környéket sem az embereket, kérlek aki tud segítsen, a válaszokat előre is köszönöm!

2019. aug. 13. 11:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
93%
Ha fajtatiszta lenne és rendben lennének a "papírjai", akkor lenne benne chip is hiszen egy kiskutyát csak chippel adhatsz-vehetsz, tk-hoz meg kötelező a meoesz miatt IS.
2019. aug. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
91%
Hogy lehetett "szeretett kiskutya", ha hagytátok elszökni? 3 hónapisan még nem szökik egy kutya el a gazdája mellől. Vagy magában kint hagytátok valahol? Ugye nem kerti dísznek volt? Ha annyira szeretett, miért szaporítótól vettetek yorki keveréket? Persze azért, mert az olcsóbb. A chip pedig nem opció, hanem kötelező!
2019. aug. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Jarj a kornyeken,ahol utoljara lattatok egymast,mielott elvesztetted. Tegyel oda jol osszeizzadt poloidat tobb helyre. Hagyd ott akar napokon at. Ha nem tartjak fogva a kutyad,akkor a szag alapjan visszamegy hozzad.


Sajnos a yorki kozkedvelt kutya,igy valszeg elliptak stb.


Facen posztold,kerdezoskodj kocsmakban fodrasz kavezok stb helyeken!! Sok sikert! Kitartast!

2019. aug. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a chip nem igazolna tulajdonjogot egyébként sem.

(Törvény szerint legalábbis.)

Bár az igaz, hogy ha becsületes emberek találják meg, akkor könnyebb lenne hazajuttatni őt.


Ha mégis előkerül a kutya, akkor a papírok felmutatásával tudod (csak) bizonyítani, hogy tiéd a kutya. Bár chip nélkül ezek sem érnek sokat.

2019. aug. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
66%
Legalább drága volt?
2019. aug. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nagyon szeretett kiskutya lehetett, ha VALÓSZÍNŰLEG hajnalban KISZÖKÖTT...

Chip nélkül hagytatok egyedül a kertben egy alig odaszokott kiskutyát.

Ez jó kis tanulópénz volt nektek.


Amúgy meg tapétázás, facebook, állatorvosnál kiragasztani stb.

2019. aug. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
75%
Könyörgöm, ilyesmit itt ne kérdezz!Itt csak elveszik a kedved,meg rosszindulatúak.8-as választ írtam.Lépj be azokba a csoportokba, főleg a Ments meg!-be.De a többibe is, növeled az esélyt.Ott nézd meg, ki hogy keresi, ki mit csinál, és látni fogod, ha nem ide írogatsz helyette, jobban jársz,sok segítséget fogsz kapni.
2019. aug. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
21%

Bírom,hogy még egy elveszett kutyánál is csak a szaporíton meg a kutya származásáról megy a rinyálás.

Én 1.500 euro + szállításba vettem a kutyát mégse nézek mindenki másra úgy mintha egy csomag rágót vett volna én meg egy aranytojást tojó tyúkot.Pedig megtehetném,magyarországon egy többszörösen győztes kutya is jó ha elmegy 200.000 körül.

És ez se kis pite,több papírja van lassan mint nekem.


A sok gyökér gondolkodásából kiindulva akkor itt eddig én szeretem legjobban a kutyámat mert én vettem a legdrágábban?

Ez krvára nem így működik,ha neki megfelelt a szaporítós kutya az az ő dolga.

Egy mixet vagy keveréket is pénzbe veszel.10.000-15.000 vagy afelett ha "mix".Ezek se fajták,ezek se tudod,hogy egészségesek-e,ezekről se tudsz semmit.

De persze mivel keverék ezért nem pampog senki.


Kutya,szerette.Kész.

Viszont felelőtlen gazda volt,mert feltehetőleg kiengedte korán,felügyelet nélkül,chip nélkül.

Nem szabad,mindig figyelni kell amikor tudjuk hogy mit csinál kint a kutya.Nem tudhatod mikor hajint be neki valaki egy mérgezett hús darabot a kerítésen.

Ha nem is szökik ki sok más veszély van ami miatt figyelni kell rá,ha nem vagy otthon kell a berendezett kutyaházas kennel,hogy ne férjen hozzá más,és ő se máshoz.


Felelősnek lenni egy állatért nem annyiból áll,hogy "úristen kerülöm a szaporítót és másnak is ezt pampogom folyton".

Chip,ivartalanítás,oltás,kert és ház biztonságossá tétele,megfelelő étrend és kellő együtt töltött idő,elegendő mozgás.

Ezektől (is) függ,hogy felelős gazdi vagy vagy sem.

Nem az állatod kék vérétől és villogtatható papírjaitól.

2019. aug. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
42%

Utolsó, sajnos itt nem arról van szó, hogy neki megfelel-e a szaporított kutya. Inkább arról, hogy mennyire etikátlan ilyen helyekről kutyát venni. Ha egy gazda túl lusta vagy éppen nemtörődöm volt ahhoz, hogy kutyavásárlás előtt utána nézzen annak, hogy honnan is kéne a bizonyos "fajtatiszta" kutyát beszerezni és ezzel milyen embereket illik támogatni, akkor ez a legjobb hely arra, hogy vegye a lapot, mert a legtöbb GYK-s állatbarát nem hagyja ezt annyiban és ezerszer az orrod alá dörgöli. Persze, ez egy ilyen kérdés alatt nyilván érthető okból frusztrál egyeseket, de sajnos túl sok ilyen ember van itt, mint a kérdező. Edukálni kell az állattartókat, mert ez így nem maradhat.


Ha kinéztél egy fajtát és feltétlen vásárolni szeretnél, akkor tenyésztő. Ha nem emellett döntesz, akkor automatikusan felelősségtelen állattartó vagy. Ha túl drága a tenyésztett kutya vételára, akkor pedig a kutyatartás, mint hobby, pláne túl drága, és egyelőre semmilyen kutyát ne vegyél.

2019. aug. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
55%

De az se megoldás,hogy itt minden percben mindenkire fujjognak a nagy állatvédők meg állatszeretők akik többsége ugyan azzal a szaporított kutyával rendelkezik mint akiket szid.XD

Ha más nem egy menhelyről szedte ki,de bakker akkor is szaporított,akkor se került semmibe beszerezni.

Menhely helyett ők is mehettek volna tenyésztőhöz törzskönyves,fajtatiszta kutyáért.Mert megmenteni akkor is megmented ha egy nyomorult szaporítótól hozod el.Tőle ha nem viszik akkor is menhelyen végzi az összes kölyök.Vagy az úttest mellett,kukákban,éhen halva kikötve valahol..

Persze ezek is csak a ROSSZ példák.Akadnak akiknek spontán lesz egy alom kölyök. na bumm.

Most pusztuljon már bele a fél gyk hogy valaki 150.000 helyett 50.000-be vesz meg egy kutyát.


Az még mindig csak a szállítási költsége annak amit én szántam a kutyámra.Na és? Akkor most én vagyok a dalai láma mert jobb kutyát vettem kintről mint amilyen sok magyarországi tenyésztőnek van? mert azért valljuk be a meoe-re se olyan nehéz bekerülni.Ha vennék egy szukát a kutyám mellé belőlem is lehetne tenyésztő csak mert van 2 kikupált törzskönyves,nemző képes ebem és van elég pénzem és időm versenyekre járni.

Attól még ugyan úgy én is egy hobbista lennék aki csak más kutyáit szaporította tovább,annyi különbséggel,hogy az enyéim tk-s,útleveles,szerződéses,származási lapos kutyák.

Na ugyan ilyen a legtöbb itteni nagy tenyésztő is.Kevés aki szívvel,lélekkel és nem a pénzért csinálja.Mert van ám aki vissza él a tagsággal is,de mivel fizet,maradhat ameddig fajtatiszta kutyákkal van jelen és jár versenyekre velük.Tök mindegy,hogy ott nyer-e vagy sem mert ugyan úgy tk-val egy idiótának el tudja adni 150.000-be és még ekkor nem is csinált semmit azon túl,hogy meoe tag és kifizette az 5.500-at a tkra kölykönként.



Röviden,elég már bakker.Ha valaki annyira nagy állatvédő akar lenni ne a fotelből pattogjon az ugyan úgy olcsó és fajtatisztát súroló kutyáival.

Ott a youtube,ott vannak szervezetek,csatlakozzon,segítsen nekik,hírdessen,kerüljön közép pontba,mozgósítsa magát.

Ha erre nincs igény,nincs vér a had ne mondjam mibe akkor ne itt okoskodjon másnak,hogy mit és honnan szerezbet be,mert semmi köze hozzá,és semmivel sincs jobbja mint a másiknak. :D

2019. aug. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!